Веніславський Федір Володимирович – народний депутат України 9-го скликання, член депутатської фракції Політичної партії "Слуга народу". Влітку 2019 року Володимир Зеленський призначив Федора Володимировича своїм представником у Конституційному Суді. Має науковий ступінь кандидата юридичних наук. Про головні факти біографії, а також докладніше про політичну та наукову діяльність цієї людини ви зможете дізнатися з матеріалів даної статті.
Біографія
Дата народження: 16 травня 1969 року.
Місце народження: селище міського типу Олика (Волинська область).
Знак Зодіаку: Телець.
Народився в рік Земляного Півня (за Східним календарем).
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Дата вступу на посаду депутата: 29 серпня 2019 року.
Обраний по загальнодержавному багатомандатному округу.
Партія: правляча політична партія "Слуга народу".
Вік: 51 рік.
Судимість відсутня.
Сім'я
Народився у звичайній сільській родині. Його батько, Володимир Миколайович, все життя пропрацював у колгоспі трактористом. Мати, Зоя Степанівна, більше сорока п'яти років пропрацювала медсестрою в сільській лікарні.
Веніславський є сімейною людиною. Дружину звуть Веніславська Кароліна Борисівна.
Політик має двох синів.
Освіта
У 1986 році Федір закінчив середню школу в рідному селищі. По закінченню отримав срібну медаль.
З 1989 по 1994 роках навчався в Харківському юридичному інституті (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), в якому працює викладачем і донині.
Отримавши диплом з відзнакою, Федір вступив до аспірантури цієї ж академії на кафедру конституційного права України.
У 2000 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук. Тема дисертації "Конституційні основи взаємовідносин виконавчої та законодавчої влади в країні".
Кар'єра і бізнес
Трудову діяльність Веніславський розпочав у 1986 році, відразу після закінчення школи. Федір тоді влаштувався простим робітником у будівельну бригаду колгоспу в селищі Олика.
У період з 1987 по 1989 рр. перебував на військовій службі в Радянській Армії. Пішов зі служби у званні сержанта.
У 1997 році, після закінчення аспірантури, Федір був направлений на роботу асистентом на кафедру Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого. У 2003 році став доцентом кафедри конституційного права України все того ж навчального закладу.
Веніславський є фахівцем у галузі державного будівництва та прав людини з більш ніж двадцятирічним досвідом викладацької, наукової, законотворчої та правозахисної діяльності.
Багато часу віддає науковій діяльності. Автор багатьох наукових праць, ряду підручників, монографій, статей. Загалом відомо про понад 120 публікацій.
Є визнаним експертом з конституційного права та місцевого самоврядування, підготував десятки наукових висновків щодо законопроектів і сотні висновків, що стосуються сфери правозастосування.
За спільним замовленням Міністерства юстиції Канади та Міністерства юстиції України у 2004 році Федір Володимирович досліджував причини корупції в Україні.
Політика
Відомо, що Веніславський 5 разів балотувався в депутати України, і тільки в 2019 році йому вдалося сісти в крісло народного обранця.
Вперше до Верховної Ради він йшов в якості самовисуванця в 2002 році. Стати народним депутатом Федору тоді не вдалося, як і чотири наступні рази.
У 2006 році намагався стати нардепом, представляючи партію "Вперед, Україно!". На той момент займав 34 місце в списку кандидатів.
До парламенту 7-го і 8-го скликань політик теж балотувався як самовисуванець, і також безуспішно.
Нарешті, в 2019 році Федір Володимирович стає безпартійним народним депутатом 9-го скликання від Партії "Слуга народу". Пройшов до парламенту №88 у списку.
У червні 2019 року Президент України Володимир Олександрович Зеленський призначив Федора Веніславського своїм представником у Конституційному Суді.
Веніславський бере постійну участь у підготовці проектів різних законів. Брав участь у робочій групі з доопрацювання проекту Закону України "Про очищення влади" (Про люстрацію). Один з ініціаторів створення Громадської люстраційної палати.
Є також членом Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Компромат і чутки
У гучних скандалах і корупційних схемах викритий не був.
Однак Федора Володимировича можна знайти в забороненій в Україні російській соціальній мережі ВКонтакте.
Варто також згадати, що, будучи кандидатом у нардепи від політичної партії "Слуга народу", Федір Веніславський у передвиборчій програмі пообіцяв провести демонополізацію ключових галузей. Програма була зареєстрована на сайті ЦВК 19 червня 2019 року. За підсумками роботи Веніславського його обіцянка, на жаль, поки не виконана.
Активи та декларація про майновий стан
Незважаючи на високі активи (6,8 млн грн), Веніславський входить до числа депутатів, які орендують житло за бюджетні кошти. Площа орендованої в Києві квартири становить п'ятдесят п'ять квадратних метрів. Мимоволі виникає питання: навіщо депутату-мільйонеру треба було отримувати компенсацію на оренду житла?
У 2019 році Федір Володимирович оприлюднив дані про рухоме і нерухоме майно, яким він володіє.
У парламентарія є квартира в Харкові загальною площею 141,8 кв.м. Крім того, йому належить 33,34% квартири в Харкові загальною площею 59,7 квадратних метрів.
Народний депутат задекларував легковий автомобіль Mercedes G500 2001 року випуску.
Також Веніславський володіє цінними паперами ПАТ "Тепловозоремонтний завод" у кількості 70 штук.
Фотографія
Відео
Посилання
Сторінка в соціальній мережі Вконтакте
Сторінка в Твіттері