Веніславський Федір Володимирович – народний депутат України 9-го скликання, член депутатської фракції Політичної партії "Слуга народу". Влітку 2019 року Володимир Зеленський призначив Федора Володимировича своїм представником у Конституційному Суді. Має науковий ступінь кандидата юридичних наук. Про головні факти біографії, а також докладніше про політичну та наукову діяльність цієї людини ви зможете дізнатися з матеріалів даної статті.

Біографія

Дата народження: 16 травня 1969 року.

Місце народження: селище міського типу Олика (Волинська область).

Знак Зодіаку: Телець.

Народився в рік Земляного Півня (за Східним календарем).

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Дата вступу на посаду депутата: 29 серпня 2019 року.

Обраний по загальнодержавному багатомандатному округу.

Партія: правляча політична партія "Слуга народу".

Вік: 51 рік.

Судимість відсутня.

Федір Веніславський: Вконтакте

Сім'я

Народився у звичайній сільській родині. Його батько, Володимир Миколайович, все життя пропрацював у колгоспі трактористом. Мати, Зоя Степанівна, більше сорока п'яти років пропрацювала медсестрою в сільській лікарні.

Батьки Федора Веніславського: Вконтакте

Веніславський є сімейною людиною. Дружину звуть Веніславська Кароліна Борисівна.

Федір Веніславський з дружиною: Вконтакте

Політик  має двох синів.

Федір Веніславський з синами: Вконтакте

Федір Веніславський з молодшим сином: Вконтакте

Федір Веніславський з молодшим сином: Вконтакте

Освіта

У 1986 році Федір закінчив середню школу в рідному селищі. По закінченню отримав срібну медаль.

З 1989 по 1994 роках навчався в Харківському юридичному інституті (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), в якому працює викладачем і донині.

Отримавши диплом з відзнакою, Федір вступив до аспірантури цієї ж академії на кафедру конституційного права України.

У 2000 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук. Тема дисертації "Конституційні основи взаємовідносин виконавчої та законодавчої влади в країні".

Кар'єра і бізнес

Трудову діяльність Веніславський розпочав у 1986 році, відразу після закінчення школи. Федір тоді влаштувався простим робітником у будівельну бригаду колгоспу в селищі Олика.

У період з 1987 по 1989 рр. перебував на військовій службі в Радянській Армії. Пішов зі служби у званні сержанта.

Федір Веніславський: Вконтакте

Федір Веніславський: Вконтакте

У 1997 році, після закінчення аспірантури, Федір був направлений на роботу асистентом на кафедру Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого. У 2003 році став доцентом кафедри конституційного права України все того ж навчального закладу.

Федір Веніславський: Вконтакте

Федір Веніславський: Вконтакте

Веніславський є фахівцем у галузі державного будівництва та прав людини з більш ніж двадцятирічним досвідом викладацької, наукової, законотворчої та правозахисної діяльності.

Багато часу віддає науковій діяльності. Автор багатьох наукових праць, ряду підручників, монографій, статей. Загалом відомо про понад 120 публікацій.

Є визнаним експертом з конституційного права та місцевого самоврядування, підготував десятки наукових висновків щодо законопроектів і сотні висновків, що стосуються сфери правозастосування.

Федір Веніславський: Вконтакте

За спільним замовленням Міністерства юстиції Канади та Міністерства юстиції України у 2004 році Федір Володимирович досліджував причини корупції в Україні.

Політика

Відомо, що Веніславський 5 разів балотувався в депутати України, і тільки в 2019 році йому вдалося сісти в крісло народного обранця.

Вперше до Верховної Ради він йшов в якості самовисуванця в 2002 році. Стати народним депутатом Федору тоді не вдалося, як і чотири наступні рази.

У 2006 році намагався стати нардепом, представляючи партію "Вперед, Україно!". На той момент займав 34 місце в списку кандидатів.

До парламенту 7-го і 8-го скликань політик теж балотувався як самовисуванець, і також безуспішно.

Нарешті, в 2019 році Федір Володимирович стає безпартійним народним депутатом 9-го скликання від Партії "Слуга народу". Пройшов до парламенту №88 у списку.

У червні 2019 року Президент України Володимир Олександрович Зеленський призначив Федора Веніславського своїм представником у Конституційному Суді.

Веніславський бере постійну участь у підготовці проектів різних законів. Брав участь у робочій групі з доопрацювання проекту Закону України "Про очищення влади" (Про люстрацію). Один з ініціаторів створення Громадської люстраційної палати.

Федір Веніславський: Facebook

Федір Веніславський: Facebook

Є також членом Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Компромат і чутки

У гучних скандалах і корупційних схемах викритий не був.

Однак Федора Володимировича можна знайти в забороненій в Україні російській соціальній мережі ВКонтакте.

Варто також згадати, що, будучи кандидатом у нардепи від політичної партії "Слуга народу", Федір Веніславський у передвиборчій програмі пообіцяв провести демонополізацію ключових галузей. Програма була зареєстрована на сайті ЦВК 19 червня 2019 року.  За підсумками роботи Веніславського його обіцянка, на жаль, поки не виконана.

Федір Веніславський: Вконтакте

Активи та декларація про майновий стан

Незважаючи на високі активи (6,8 млн грн), Веніславський входить до числа депутатів, які орендують житло за бюджетні кошти. Площа орендованої в Києві квартири становить п'ятдесят п'ять квадратних метрів. Мимоволі виникає питання: навіщо депутату-мільйонеру треба було отримувати компенсацію на оренду житла?

У 2019 році Федір Володимирович оприлюднив дані про рухоме і нерухоме майно, яким він володіє.

У парламентарія є квартира в Харкові загальною площею 141,8 кв.м. Крім того, йому належить 33,34% квартири в Харкові загальною площею 59,7 квадратних метрів.

Народний депутат задекларував легковий автомобіль Mercedes G500 2001 року випуску.

Також Веніславський володіє цінними паперами ПАТ "Тепловозоремонтний завод" у кількості 70 штук.

Фотографія

Федір Веніславський: Вконтакте

Федір Веніславський: Вконтакте

Федір Веніславський: Вконтакте

Федір Веніславський: Вконтакте

Федір Веніславський: Вконтакте

Федір Веніславський: Вконтакте

Федір Веніславський: Вконтакте

Відео

Посилання

Сторінка в соціальній мережі Вконтакте

Сторінка в Твіттері