Борт Віталій Петрович — приватний підприємець і нардеп українського парламенту 5, 6, 7 і 9 скликань. За всі роки перебування в депутатському кріслі не виділився активної парламентською діяльністю. Незважаючи на порожній послужний список, ця людина знову і знову балотується в депутати. Більше про те, хто такий Віталій Борт і про факти його біографії, ви дізнаєтеся з матеріалів даної статті.

Біографія

Дата народження: 1 вересня 1972 року.

Місце народження: місто Донецьк (Українська РСР, СРСР).

Знак Зодіаку: Діва.

Народився в рік Водяного Пацюка (за Східним календарем).

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 47 років.

Віталій Борт, скріншот: YouTube

Сім'я

Батько — шахтар, мати працює бухгалтером в дорожньо-будівельному управлінні.

Віталій Борт є сімейною людиною. У нього є офіційна дружина Ольга Анатоліївна Борт (1973 р.н., домогосподарка), з якою вони виховують дочку Яну (1996 р.н., школярка).

Освіта

Є випускником Донецького політехнічного інституту. Даний навчальний заклад закінчив за спеціальністю "Будівництво автомобільних доріг і мостів" (1989-1994 рр.), інженер-будівельник.

Кар'єра і бізнес

2001 – грудень 2004 року — ніде не працював.

Січень 2005 – червень 2005 — менеджер в ТОВ «Торгово-маркетинговий дім "Ясинуватський машинобудівний завод"». А з листопада 2005 по квітень 2006 — комерційний директор даного підприємства.

Квітень 2006 – листопад 2007 року — нардеп українського парламенту 5-го скликання від Партії регіонів, №105 у виборчому списку.

Віталій Борт, скріншот: YouTube

Листопад 2007 – грудень 2012 — депутат українського парламенту 6-го скликання все від тієї ж Партії регіонів. Проходив №168 у списку.

Грудень 2012 – листопад 2014 — депутат Верховної Ради від Партії регіонів 7-го скликання.

У Парламентській роботі він не відзначився: за всі пленарні засідання не було зареєстровано жодного його законопроекту. Відзначився лише лобістським законом (законопроект №8005), яким передбачалося внести корективи в український Класифікатор товарів зовнішньоекономічної діяльності. Крім того, передбачалося скасування податку на додану вартість для експорту паливних гранул і брикетів.

З лютого 2013 року Віталій Петрович був президентом дитячо-юнацької української футбольної ліги. На даний пост його переобрали 25 листопада 2016 року.

Віталій Борт: Facebook

У 2014 році самовидвиженцем обирався до Верховної Ради по округу №56 (м. Макіївка, Донецька область). Однак вибори там так і не відбулися через російську окупацію.

На сьогоднішній день Віталій Борт є народним депутатом України 9-го скликання від партії "Опозиційна платформа — За життя", №28 у списку. На момент обрання — заступник директора з економіки ТОВ "ДС ПРОМ ГРУП".

За останніми даними у Борта, який нещодавно приїхав з Франції, діагностований коронавірус (COVID-19).

На даний момент він знаходиться в самоізоляції.

Компромат і чутки

Досі неясно, яким чином Віталію Борту, який служив у статусі нардепа інтересам Януковича, наполегливо вдається переобиратися до парламенту України. Адже на сьогоднішній день він не вніс жодної законодавчої пропозиції, не виступив у сесійній залі з жодною своєю ініціативою. Порожній послужний список найкращим чином відповідає на питання, чи місце цій людині у Верховній Раді? Стає зрозуміло, що він використовує головний законодавчий орган країни і мандат народного обранця виключно для вирішення особистих бізнес-питань. Саме тому він так завзято намагається закріпитися в парламенті на максимально тривалий термін.

Важливо згадати, що той самий Віталій Борт 16 січня 2014 року віддав свій голос за «диктаторські закони». І при цьому він продовжує сидіти в парламенті, призначенням якого є робота над демократичними змінами.

Віталій Борт неодноразово був спійманий на "кнопкодавстві".

Віталій Борт: Facebook

Віталій Борт: Facebook

Крім того, низкою політичних діячів Борт звинувачувався в незаконному привласненні власності Національної акціонерної компанії "Надра України".

Організація сепаратистського "референдуму" в Донецьку

Не можна не згадати ще один факт з біографії Борта, що дискредитує політика. Мова йде про його участь в організації "референдуму" на Донбасі у 2014 році.

26 липня 2014 року Віталія Борта затримали в Ялті співробітники МВС РФ. Затримання відбулося на зустрічі з особами, які пов'язані зі злочинним світом. Після роз'яснювальної бесіди Борта відпустили. При цьому сам народний обранець заперечує навіть факт арешту і тим більше свій зв'язок зі злодіями в законі.

Інцидент з накладенням арешту на майно, придбане компанією дружини Борту

Шевченківським районним судом столиці було задоволено прохання Національної поліції про накладення арешту на нерухомість у Броварах, пов'язану з дружиною екс-регіонала Віталія Борта. Дана нерухомість раніше була придбана ТОВ "ДС ПРОМ ГРУП" за заниженою вартістю.

Йдеться про два приміщення за адресою:

  • м. Бровари, вул. Кутузова, 137;
  • м. Бровари, вул. Кутузова, 2/1.

Вони були у власності дочірньої фірми "Київське обласне дорожнє управління", яке в свою чергу перебувало під управлінням ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України". Оскільки підприємство зазнавало банкрутства, майно необхідно було розпродати за ринковою ціною.

Оцінив нерухомість найнятий фахівець-оцінювач. У клопотанні поліції йдеться, що експерт у 2015 році надав підроблені документи. Будівлю по вул. Кутузова, 2/1 він оцінив у 5 799 560 гривень, хоча ціна на ринку дорівнювала 10 451 182 гривень. А приміщення за адресою вул. Кутузова, 137 недобросовісний експерт оцінив у 4 385 920 гривень, хоча його реальна вартість становила 9 109 970 гривень. У тому ж 2015 році обидва об'єкти після проведення аукціону перейшли у власність ТОВ "ДС ПРОМ ГРУП", причому за заниженою вартістю.

У той час, у березні 2018 року, цією фірмою володіло АТ «ЗНВКІФ "Ю.Ді.Джи"». Кінцевим бенефіціарним власником цієї фірми і була записана Ольга Анатоліївна Борт. Як зазначало видання «Лівий берег», Ольга Борт є домогосподаркою. Але це не заважало жінці за документами значитися власницею «Ю.ДІ.ДЖИ».

У 2016 році провели повторну експертизу даного майна. Було встановлено, що "Київському обласному дорожньому управлінню" було завдано шкоди на суму 4 724 050 гривень. Спеціаліст-оцінювач подав до суду прохання про накладення арешту на ці будівлі з метою не допустити їх передачу третім особам. Прохання було задоволено судом.

Каламутна декларація

Повна плутанина твориться і з декларацією про доходи Віталія Борта.

Віталій Борт, скріншот: YouTube

У різних джерелах фігурують абсолютно різні суми. Говорячи відверто, таких сум чесна і порядна людина в нашій країні не зможе заробити.

Колишній генеральний директор Ясинуватського машинобудівного заводу Борт Віталій Петрович заробив за одними даними 243 000 гривень, а його дружина — 2 мільйони.

"Герой" даного матеріалу є власником двох квартир на 150 і 250 квадратних метрів, а його дружина — квартири на 32 квадрата. Також Борт задекларував Audi A8, а на дружину записав цілий автопарк: Toyota RAV4, BMW Х6 і Mercedes-Benz.

За іншими даними Віталій Борт разом з дружиною Ольгою зберігають готівкою майже 120 000 000 гривень. Відповідна інформація була відображена в електронній декларації народного депутата за 2019 рік. Віталій Борт зберігає готівкою 820 000 доларів, 670 000 в євро і 1 200 000 в гривнях. У гривневому еквіваленті це приблизно 43 мільйони. Дружина Борта Ольга задекларувала 800 000 доларів, 75 000 000 гривень або 2 мільйони 500 тисяч в гривнях і 1 700 000 в євро. Разом сім'я парламентарія зберігає готівкою майже 120 000 000 гривень. 

Також на банківських рахунках Ольга Борт тримає більше 40 000 000 гривень. А ще десятки мільйонів чоловік і жінка зайняли третім особам.

Фотографія

Віталій Борт, скріншот: YouTube

Віталій Борт: Facebook

Віталій Борт, скріншот: YouTube

Віталій Борт, скріншот: YouTube

Відео

Посилання

Віталій Петрович Борт не веде активності в соціальних мережах.