Біографія

Народився 13 липня 1977 року в м. Кривий Ріг Дніпропетровської області.

Сім'я

Дмитро Шевчик перебуває у шлюбі, дружина - Шевчик Марина Олександрівна. Виховує трьох синів - Германа, Марка, та Івана.

Освіта

Має кілька вищих освіт. У 1999 році закінчив Київський національний економічний університет (КНЕУ) за фахом «Маркетинг», в 2003 році - Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка за спеціальністю «Міжнародне право», в 2013 Міжнародний інститут менеджменту ЛІНК за спеціальністю «Управління діяльністю і змінами». У 2015 році закінчив Національну академію державного управління при Президентові  України, спеціальність  -  «Державне управління». У тому ж 2015-му навчався в бізнес-школі Insead (Франція) за «Програмою розвитку стратегічного лідерства».

 

Кар'єра і бізнес

Трудову діяльність розпочав у студентські роки, завдяки своїй цілеспрямованості і наполегливій праці, пройшов всі стадії кар'єрного зростання.

З 2003 року працював в ПАТ "Південний ГЗК" заступником генерального директора з комерційних питань. З 1 вересня 2015 року працює генеральним директором Центрального ГЗК Групи Метінвест. Його називають одним з найуспішніших топ-менеджерів за всю історію компанії.

Працівники компанії Метівест в Кривому Розі характеризують Дмитра Шевчика як лояльного керівника, завдяки якому, за 5 років керівництва Центральним Гірничо-збагачувальним комбінатом, вдалося уникнути скорочення персоналу.

Дмитро Шевчик

На місцевих виборах 2015 року обраний депутатом Дніпропетровської обласної ради. На даний момент не перебуває в жодній політичній партії. Входить до депутатської комісії з питань підприємництва, переробної промисловості, торговельного та побутового обслуговування.

У 2020 році Дмитро Шевчик став кандидатом на пост міського голови Кривого Рогу від партії Володимира Зеленського «Слуга народу».

Громадська та благодійна діяльність

Завдяки роботі Дмитра Шевчика були реалізовані безліч міських проектів, таких як модернізація Центральної бібліотеки для дорослих, перетворення парку ім. Ю.Гагаріна в міський дитячий парк, створення першого в місті IT-hub & coworking.

Дмитро Шевчик

Гендиректор ЦГЗК став ініціатором проведення турнірів різного рівня з боксу, фрі-файту, тенісу, шахів, футболу, стрітболу. Завдяки його сприянню був створений шаховий клуб в Покровському районі, відкриті тенісні корти в ДЮСШ №3, футбольне поле в ДЮСШ №4, міні-футбольне поле на мікрорайоні Зарічний-5 і вул. Ватутіна, стрітбольний майданчик в сквері «Юність».

Дмитро Шевчик

За сприяння Дмитра Шевчика проведено ряд робіт з капітального ремонту побутових і робочих приміщень у всіх структурних підрозділах комбінату, виконані роботи з благоустрою та озеленення проммайданчика. Протягом 2018-19 рр на проекти цього напрямку спрямовано рекордну кількість інвестицій.

На ЦГЗК реалізуються програми з модернізації фабрик збагачення і огрудкування, комбінату для випуску окатишів за технологією DRI (прямого відновлення заліза). Завдяки вдосконаленню технологічних процесів підвищився попит на продукцію підприємства на міжнародних ринках. Крім того, запуск модернізованого виробничого об'єкта дозволить створити нові робочі місця.

Нагороди

Нагрудний знак «За розвиток регіону» Дніпропетровської ОДА

Нагрудний знак «За заслуги перед містом 2 ступеня» Криворізької міської ради VII скликання

Нагрудний знак «За заслуги перед містом 3 ступеня» Криворізької міської ради VI скликання.

Активи

Згідно з декларацією, поданою навесні 2019 року, Дмитро Шевчик заробив за 2018 рік 12,3 млн гривень за основним місцем роботи та 1687 грн страхових виплат. Його дружина Марина за цей же час в якості доходу від відчуження нерухомого майна отримала 630 тисяч гривень.

На банківських рахунках у цей же час зберігалися 1 219 180 грн, 700 410 доларів США, 210 628 евро і 87 тисяч 500 угорських форинтів.

Дмитро Шевчик

Сім'я володіє трьома квартирами в Кривому Розі площею 184,1; 31,15; 81,58 кв.м. Ще одна квартира площею 62,1 кв. м належить  Шевчику на паях з родичами.

Дружина володіє автомобілем марки BMW, а два катери - DORADO SILVER і Южанка-2 знаходяться, згідно з декларацією, у власності третіх осіб.

Компромат і чутки

Видання «Новое время» звинуватило кандидата в міські голови Кривого Рогу в тому, що він ухилився від питання: чи вважає Росію країною-агресором. На питання журналіста видання Шевчик відповів, що намагається абстрагуватися від політики і зосередитися на реальних змінах в Кривому Розі.

"Я не хочу говорити про якийсь зовнішній порядок денний у політиці. Все, що відповідає лінії державного позиції, я підтримую. Знаєте, я намагаюся бути дуже абстрагованим від політики. Це дуже важливе і комусь цікаве питання, але, мені здається, що найбільш цікаве питання - що буде змінюватися в місті ".

Дмитрий Шевчик

Як один з топ-менеджерів компанії Метінвест, він пов'язаний з Рінатом Ахметовим. Також ЗМІ називають Дмитра Шевчика креатурою Вадима Новинського. На своїй сторінці в Facebook він робить репости зі сторінки депутата. Дмитро Шевчик, коментуючи свої взаємини з Вадимом Новинським, стверджує, що останній є акціонером його компанії і йому імпонує його миротворча позиція. Відомо, що Дмитро Шевчик є релігійною людиною, що може, в тому числі, пов'язувати його з депутатом.

Відео