Біографія

Дата народження: 11 липня 1970 року.

Знак зодіаку: Рак.

Народився в рік Сталевої Собаки (за Східним гороскопом).

Інтереси, хобі: колекціонує книжки українських класиків і вино, любить теніс, футбол і бокс.

Вік: 51 рік.

Сергій Богданович Ліщина народився 11 липня 1970 року в Сєвєродонецьку на Луганщині. Походить з сім’ї хіміків.

Ліщина пішов батьковими стопами, ставши експертом у галузі хімії та енергоефективності. Є засновником і співвласником торгової марки і заводу Izovat, компанії «Українські лісопильні», заводу «Фанплит», а також Костопільського і Львівського фанерних заводів.

Родина

Його батько, Богдан Миколайович Ліщина, був генеральним директором Сєвєродонецького виробничого об’єднання «Азот» і відомим промисловцем, академіком Академії інженерних наук України. Після оголошення Незалежності батько Сергія Ліщини став депутатом I скликання Верховної Ради.

Ліщина одружений, має трьох дітей.

Освіта

Сергій Ліщина навчався у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут», отримавши у 1993 році диплом магістра хімічних наук.

Кар’єра і бізнес

Ліщина почав займатися бізнесом ще у 90-х, після завершення університету. Спочатку займався торгівлею хімічними матеріалами, в тому числі із Китаєм і Південною Кореєю.

Невдовзі також почав працювати на ринку будматеріалів.

В період з 1994 по 2003 роки працював на керівних посадах у низці українських і міжнародних компаній. Спеціалізувався на експортно-імпортній торгівлі хімічною сировиною і матеріалами.

У 2003 – 2014 роках був заступником голови правління ЗАТ «Деревинні плити і матеріали», яке мало виробничі потужності у Костополі на Рівненщині та у Надвірній Івано-Франківської області.

Паралельно розпочав власний бізнес, заснувавши у 2006 році компанію Izovat, яка стала найбільшим в Україні виробником теплоізоляційних матеріалів, сертифікованих за стандартами Certifed Quality Systems і International Certification Network.

Основні виробничі потужності підприємства розташовані у Житомирі, де Ліщина будує ще один завод. Він вироблятиме на рік 18 тисяч тонн мінеральної вати зі скловолокна, що дорівнює 70% всього ринку в Україні. Інвестиції за принципом green field (тобто, «з нуля») перевищують 30 млн євро.

У 2015 році Ліщина також став співзасновником і співвласником ТОВ «Українські лісопильні» (міжнародна назва Ukrainian Sawmills), яке виробляє на Рівненщині пиломатеріали за скандинавською технологією.

За президентства Віктора Януковича бізнес Ліщини пережив кілька рейдерських атак. Однак йому вдалося зберегти контроль над підприємствами.

З початком російської агресії на Донбасі допомагав українським військовим, закуповуючи власним коштом бронежилети, тепловізори, GPS-навігацію та інші речі.

У своїх інтерв’ю часто критикував державу за відсутність продуманої політики з розвитку українського виробництва. Ліщина переконаний, що держава має підтримувати власне виробництво і створювати стимули для високотехнологічного бізнесу з великою доданою вартістю.

Виступає проти олігархічної моделі, оскільки вона заважає чесній конкуренції та не сприяє ефективному розвитку економіки.

Фотографії

Сергій Ліщина: Facebook

Сергій Ліщина: Facebook

Сергій Ліщина: РБК-Україна

Сергій Ліщина, скріншот: YouTube

Відео

Посилання

Особиста сторінка в Facebook

Youtube-канал «Практика бізнесу»

Сайт ТМ Izovat

Сайт Ukrainian Sawmills