Народний депутат Лада Булах ангажована у питаннях вартості фінансування Міністерством охорони здоров'я різних проектів. Давайте дізнаємося, що вона говорить про це та медичну реформу. І чому стверджує, що їй є чим пишатися.

Біографія

Дата народження: 11 лютого 1976 року.

Знак Зодіаку: Водолій. За східним гороскопом: рік Вогняного Дракона.

Національність: українка.

Віросповідання: православна.

Вік: 44 роки.

Народний депутат Лада Булах написала на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук, що для неї означає бути політиком: «…це як їхати в тумані вперше по невідомій сільській дорозі на велосипеді. Хочеш не впасти, пильнуєш чи на вірному шляху, не впевнена, що за темрявою нічого не перешкодить рух – знаєш, що треба швидко рухатись і наближатись до цілі незважаючи ні на що, навіть якщо впала. Особливо зараз, у час швидких змін у країні, коли роботи неоране поле…»

Лада Булах також виконавчий директор благодійної організації «100 відсотків життя. Київський регіон », яка надає соціальну допомогу людям, що опинилися у складних життєвих обставинах. У своїх інтерв'ю вона часто говорить про необхідність та доступність профілактики ВІЛ-інфекції в Україні.

Наприклад, у інтерв'ю телеканалу «Дім» Лада Булах заявляла про експрес-тести - просту діагностику, яка за 15 хвилин може показати, чи є у того, хто діагностується, ВІЛ-інфекція. Ця процедура доступна, швидка й не болюча.

За її словами, цей проект не зовсім інноваційний. Він функціонує в Україні вже понад 10 років. Просто ніде не популяризувався. Лада Валентинівна каже, що люди переважно звертаються до клініки вже у екстрених станах.

Лада Булах: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Головне - вчасно визначити захворювання. Вона стверджує, що під час підписання декларації із сімейним лікарем потрібно не соромитися здавати базові аналізи, щоб дізнатися про свої результати. І тоді своєчасна терапія дасть позитивний результат.

Сім'я, особисте життя

Її дитинство та юність пройшли у столиці. Тут вона народилася й виросла. У даний час зареєстроване місце проживання - місто Київ.

Сімейний стан: заміжня вдруге. Нинішній чоловік: Олексій Леонідович Череватов. Навчався у Класичному приватному університеті. Працює у ТОВ «Квантум Інтернешенел». Пара перебуває у шлюбі майже 11 років - із 25 жовтня 2009 р.

Лада Булах із Олексієм Череватовим, скрін - Фейсбук

Лада Булах із Олексієм Череватовим, скрін - Фейсбук

Діти: син Валентин і дочка Аліса (2001 р.н.) від першого шлюбу, дочка Катерина (2015 р.н.) - від другого. Син Валентин навчався у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна».

Лада Булах із сином, скрін - Фейсбук

Лада Булах із дочкою Катериною, скрін - Фейсбук

У 2016-му дочка Аліса вступила у медичний коледж. Закінчивши, отримала професійну кваліфікацію - медична сестра. Вона - молодший спеціаліст за спеціальністю «медсестринство».

Лада Булах із доньками, скрін - Фейсбук

Освіта

1985 р. - закінчила державну художню середню школу імені Т. Шевченка. Монументальний живопис. Художник.

Навчалася у Київському інституті культурних та соціальних зв'язків.

У Національній академії праці й соціального управління вивчала соціальну роботу, соціальне управління.

Отримала диплом про закінчення Міжнародного інституту менеджменту.

Закінчила Український католицький університет за спеціальністю «Управління неурядовими організаціями, проектний менеджмент».

Кар'єра і бізнес

Трудова діяльність Лади Булах пов'язана із роботою у благодійних організаціях та центрах допомоги. Починала із соцробітника. Засновник соцпідприємства «Миттєвості».

ІЗ 2003-го по теперішній час - виконавчий директор благодійної організації «100 відсотків життя. Київський регіон».

Громадська діяльність спрямована на допомогу людям, хворих на туберкульоз, СНІД. Організація надає допомогу дітям-сиротам, жінкам, які зазнали сімейного насильства, біженцям, ветеранам АТО.

Із 2 вересня 2019 року по теперішній час - Верховна Рада України. Народний депутат України - на парламентських виборах 2019 була кандидатом у нардепи від політсили «Слуга народу».

Секретар групи із міжпарламентських зв'язків із Республікою Північна Македонія. Член Комітету ВРУ із питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, голова підкомітету із питань забезпечення епідембезопасності, боротьби із ВІЛ/СНІД та соцнебезпечними захворюваннями.

Компромат і чутки, останні новини

Обіймаючи посаду виконавчого директора у компанії «100 відсотків життя. Київський регіон», Лада Булах відзначала у 2018-му, що протягом цього року були протестовані 50 тис. осіб. Відсоток виявлення хворих на ВІЛ - 18%. Столична статистика - 6%.

Лада Булах: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

За її словами, проект, пов'язаний із експрес-тестуванням на ВІЛ, у першу чергу спрямований на діагностування пацієнтів за медичними показниками. Програма проходить за підтримки Міністерства охорони здоров'я. Партнером виступало й Міністерство соціальної політики.

Реалізували проект громадські організації. Він розрахований на 5 років. Вартість - 22 млн. доларів. Нардеп каже - це найбільша вартість проекту по боротьбі з ВІЛ за всю історію СНІДу в Україні.

За словами Лади Булах, фінансує проект агенція США із міжнародного розвитку в партнерстві з Міністерством охорони здоров'я України. Тести закуповувалися безпосередньо самими громадськими організаціями та департаментом охорони здоров'я. Ініціатива реалізовувати тести виходила від активістів.

Напередодні 2020-го Лада Валентинівна заявляла про проблеми й недофінансування потреб системи охорони здоров'я. Вона говорила про позитивні моменти, що у автопарку українських «швидких» немає старих машин. А також про те, що наші медики вимагають уваги, визнання й підняття зарплати, щоб не їхали із країни у пошуках кращого життя.

Говорячи про медичну реформу, заявляла, що 2019 рік був позитивним у тому плані, що «медичні сестри, які працюють у центрі первинно-медичної допомоги, усе ж таки відчули позитивні результати, позитивні впливи цієї реформи, коли лікар став отримувати корельовану заробітну плату... »

Говорячи про медичну реформу, Лада Булах стверджує, що їй є чим пишатися. Йдеться про постанову щодо обов'язкових медичних гарантій, програму державних гарантій із медичного обслуговування.

Вона каже також про те, що був переглянутий алгоритм, який ускладнює доступ пацієнта до надання необхідної медичної допомоги. І якщо є гостра необхідність, людина може безпосередньо звернутися до вузькопрофільного фахівця, не звертаючись до сімейного лікаря.

Нагадаємо, на 2020 й рік бюджетом були передбачені 3,2 млрд. грн. на доступні ліки. Якщо порівнювати із 2019-м роком, то тоді був закладений 1 млрд. грн. На супровід та профілактику ВІЛ бюджетом було передбачено 207,9 млн. грн.

За словами народного депутата, 60% всього бюджету охорони здоров'я йде на фінансування програми із надання амбулаторної, стаціонарної й хірургічної допомоги новонародженим.

Декларація нардепа за 2019 рік свідчить про наявність столичної квартири (50% власності) площею 62,9 кв. м. Їй також належить 25% квартири площею 20,46 кв. м.

У Яхнах Фастівського району Київської області у її власності - 34 тис. 725 м² землі. У іншому праві користування - квартира у Токмаку Запорізької області площею 63,3 м².

Влада Булах - власниця Jeep Compass 2.4, 2008 р.в. Машина була куплена у лютому 2015-го - сума не вказана. На вторинному ринку сьогодні машина такого класу й року випуску коштує 240 тис. грн. у середньому.

У листопаді 2019-го вона придбала Jeep Renegade S 2017 р.в. Зазначена у декларації вартість авта - 135 тис. 540 грн. Щоправда, на вторинному ринку сьогодні машина такого класу й року випуску коштує 400 тис. грн. у середньому.

Заробітна плата декларанта, отримана за основним місцем роботи (благодійна організація «100 відсотків життя. Київський регіон»), - 470 тис. 384 грн. Заробітна плата в Управлінні у справах апарату Верховної Ради України - 160 тис. 284 грн.

Заробітна плата чоловіка, отримана за основним місцем роботи (ТОВ «Квантум Інтернешенел») - 163 тис. 102 грн. Дохід сина Валентина від зайняття підприємницькою діяльністю (благодійна організація «100 відсотків життя. Київський регіон») - 48 тис. 739. А також 38 тис. 904 грн. Стипендія дочки Аліси - 5 тис. 880 грн.

Із грошових активів вказані 25 тис. доларів готівкою. У е-документі за 2018 рік були вказані 30 тис. доларів готівкою. А зарплата у благодійній організації - 774 тис. 205 грн.

Фотографії

Лада Булах: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Лада Булах: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Лада Булах: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Лада Булах: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Лада Булах: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Лада Булах: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед її передплатників була 1 тис. 662 людини.