Володимир Іванович Юрков – український політичний і державний діяч, депутат Харківської обласної ради, який не раз був замішаний у скандалах. Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 3 серпня 1970 року

Вік – 50 років

Місце народження – село Братениця, Богодухівський район, Харківська область.

Національність – українець

Знак зодіаку – Лев

Сім'я

Володимир Іванович одружений, його дружину звуть Лариса Юркова, жінка займається підприємницькою діяльністю. Сім'я виховує трьох доньок – Поліну, Катерину і Ксенію.

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному селі. У 1988 році Володимир був призваний до лав радянської армії, на протязі двох років служив у ВДВ.
Після цього вступив до автотранспортного технікуму в Харкові.

Вищу освіту здобув в університеті сільського господарства імені П. Василенка.

Кар'єра і бізнес

Протягом 10 років – з 2004 по 2014 року – Володимир Іванович працював директором фермерського господарства "Альянс".

У 2015 році він був призначений на посаду голови державної організації "Іскра". Також політик числиться главою фірми "Слобожанський Альянс".

Підприємство "Іскра" підпорядковується Міністерству аграрної політики і вирощує зернові, бобові, олійні, баштанні культури, коренеплоди, бульбоплоди, ягоди та горіхи.

Політичну кар'єру Юрков почав розвивати в 2006 році. Тоді він став депутатом районної ради в місті Зміїв (Харківська область). У 2016 році він брав участь у виборах до Харківської обласної ради від політичної сили "Відродження".

В облраді Юрков входить до складу комісії, що займається питаннями аграрної політики та природокористування.

У 2019 харківський політик брав участь в парламентських виборах від партії "ОПЗЖ". Однак пройти до Верховної Ради йому так і не вдалося – за кандидата віддали голоси лише 14 відсотків виборців.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, ім'я харківського депутата фігурує в розслідуванні щодо захоплення земель, які належать компанії "Флора-Сервіс".

Так, у 2017 році Рустам Мухітдінов під час виступу в Харківській облраді заявив, що на землі підприємства з'явилася невідома техніка, яка знищила 27 дерев.

За його словами, це призвело до зменшення ліквідаційної маси КП. Крім того, Мухітдінов зазначив, що до знищення дерев причетні депутати облради Володимир Скоробагач та Володимир Юрков.

За інформацією Харківського антикорупційного центру, фірма, що належить Юркову, отримала тендер від державної компанії, яку очолює сам політик.

Так, згідно з інформацією з сайту Прозорро, компанія "Іскра" уклала угоду з фірмою "Альянс" на надання послуг, пов'язаних з виробництвом сільськогосподарської продукції вартістю 2,42 мільйона гривень.

Власником "Альянсу" є дружина Юркова Лариса. А тільки за один рік ця організація уклала чотири договори з держпідприємством на суму понад 7 мільйонів гривень.

Навесні 2018 року правоохоронці відкрили кримінальне провадження через позику ДП "Іскра" фірмі, якою керує дружина політика.

Декларація

Згідно з декларацією за 2019 рік, володіє тільки частиною квартири площею 59 квадратних метрів в Змієві. Більше ніякого майно в документі не вказано.

Пересувається Володимир Іванович на автомобілі TOYOTA RAV4 2014 року випуску (вартість – 632 тисячі гривень).

За рік політик заробив 784 тисячі гривень. На банківських рахунках Юрков зберігає 900 тисяч гривень, готівкою – 1,6 мільйона гривень.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Володимира Юрков в соціальній мережі Фейсбук

Сторінка політика на сайті Харківської облради