Олександр Павлович Попов – український політичний і державний діяч, одіозний член Партії Регіонів, соратник побіжного президента Януковича, який причетний до розгону протестуючих на Майдані. Про кар'єру, компромат, скандали, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження - 22 листопада 1960 року

Вік - 60 років

Місце народження - Кривий Ріг, Дніпропетровська область, Україна

Національність - українець

Знак зодіаку - Скорпіон

Сім'я

Олександр Павлович одружений, сім'я виховує двох дітей – сина і дочку.

Освіта

Неповну середню освіту політик отримав у рідному місті. Після 9 класу сім'я переїхала в російське місто Тюмень, де батьки Попова працювали на місцевому газопроводі. Там же Олександр Павлович закінчив школу, а після навчався в Тюменському інженерно-будівельному інституті.

Кар'єра і бізнес

У 1982 році Попова закликали в армію, а після повернення через два роки він влаштувався майстром на підприємство «Кременчукрудбуд». Потім був виконробом на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті.

Протягом шести років – з 1987 по 1993 роки – майбутній політик працював в спецслужбах. Спочатку в КДБ, а після розвалу СРСР – в СБУ.

Будучи підполковником СБУ, він пішов у відставку. Після цього протягом року керував напрямком маркетингу в компанії "Інкомбуд".

У період з 1994 по 2007 роки Попов чотири рази обирався міським головою міста Комсомольськ Полтавської області. Навесні 2007 року його призначили Міністром з питань житлово-комунального господарства, проте через дев'ять місяців фахівець залишив посаду.

У 2007 році Олександр Павлович став членом Партії регіонів, через три роки в складі цієї політичної сили він пройшов до парламенту і отримав депутатський мандат. У 2010 році Попов знову зайняв міністерське крісло в уряді Азарова.

У тому ж році політик стає першим заступником голови Київської міської державної адміністрації, а восени 2010 року тодішній президент Віктор Янукович призначив Попова главою КМДА.

У січні 2014 го Янукович зняв Попова з посади голови адміністрації.

У 2019 Олександр Петрович брав участь в парламентських виборах, однак безуспішно.

У 2020 році Попов заявив, що готовий повернутися в українську політику. А через деякий час висунув свою кандидатуру на пост столичного градоначальника. Однак, згідно з прогнозами соціологів, він зможе отримати тільки 4,1% голосів виборців.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, Олександр Попов причетний до жорсткого розгону студентів за часів Євромайдану. Так, за інформацією слідства, в ніч на 30 листопада 2013 року градоначальник наказав привезти на Майдан техніку для встановлення ялинки.

А тодішній глава ГУМВС Валерій Коряк, використавши цю ситуацію, наказав загонам «Беркута» розігнати мирний мітинг. Тієї ночі силовики жорстоко побили людей, які перебувають на Майдані.

Сам ексголова КМДА розповідав, що 29 листопада у нього відбулася телефонна розмова з секретарем РНБО Андрієм Клюєвим, який наказав йому встановити ялинку і слідувати вказівкам свого заступника Володимира Сівковича.

А після цього Попов і Сівкович приїхали до глави міліції Києва Валерія Коряка і в його кабінеті спостерігали за діями силовиків на площі за допомогою камер відеоспостереження.

Однак, за словами самого Попова, криваві розбірки, які відбувалися на Майдані, на камери не потрапили, бо техніка знаходилася далеко від місця розгону. Тому він нібито не знав, що відбувалося насправді.

Попова звинувачували в декількох кримінальних статтях, зокрема, через незаконне перешкоджання проведенню мітингів, а також в пособництві в перевищенні влади. Але в 2014 році з Олександра Павловича зняли всі звинувачення, а кримінальну справу було закрито (це пов'язано зі вступом в силу закону про амністію).

Надзвичайна ситуація через халатність мера

Навесні 2013 року в Києві пройшов сильний снігопад, який на кілька днів паралізував місто. Більш того, через непідготовленість комунальних служб до погодних умов жителі столиці опинилися в критичній ситуації.

Так, тисячі киян не могли дістатися додому через відсутність міського транспорту. Але і ті, хто їхав на автомобілях, виявилися заблоковані в величезних пробках, загальна протяжність яких склала 800 км.

Через кілька днів ситуація не тільки не покращилася, але ще і більше ускладнилася: в магазинах закінчилися продукти, а люди не могли навіть дістатися до медустанов і роботи.

В результаті для усунення наслідків довелося залучати техніку військових.

Щоб хоч якось згладити наслідки скандалу, Попову довелося позбавити посади свого заступника, а також голову МНС і Автодору.

Декларація

Олександр Павлович з 2013 року не займає ніяких державних посад, тому декларацію про доходи він не надає.

Але за інформацією журналістів, у 2006 році чиновник володів квартирою площею 71 квадратний метр і автомобілем Daewoo Lanos.

В 2009 році зарплата політик склала 270 тисяч гривень. А в документі про доходи замість Daewoo з'явилася іномарка Lexus EX.

Зараз, як пишуть ЗМІ, Попов живе в Києві в елітній квартирі в будинку на Дніпровській набережній. Також відомо, що в 2011 році він увійшов до списку найбагатших українців (24 місце).

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Олександра Попова у соціальній мережі Фейсбук