Юрій Іванович Альба – український бізнесмен, один з власників авіакомпанії SkyUp і туристичного оператора "Join UP!". Про кар'єру, компромат, скандали і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Юрій Іванович перебуває у шлюбі, його дружину звуть Тетяна Альба.

Разом з дружиною і сином Олександром він займається туристичним і авіабізнесом.

Кар'єра і бізнес

В одному з інтерв'ю Олександр Альба розповідав, що його батьки в 1997 році отримали право на продаж авіаквитків. Тоді цей бізнес приніс родині дуже багато грошей, адже люди могли купувати квитки на рейси тільки в спеціальних касах.

За словами бізнесмена, його батько паралельно вирішив займатися і продажем туристичних путівок. Він заснував компанію "А.Е.Т. Джоін Ап!", яка в 2001 році зайнялася продажем турпакетів від імені і за дорученням інших туроператорів, наприклад, TEZ Tour і Turtess.

Компромат і чутки

Компанія SkyUp, що належить родині Юрія Івановича, не раз потрапляла в скандальні ситуації, пов'язані з призупиненням ліцензії, а також систематичними затримками рейсів.

Так, в 2019 році суд призупинив дію ліцензії на перевезення пасажирів для SkyUp Airlines. Причиною цього стало невиконання зобов'язань перед клієнтами, затримки рейсів і відсутність контролю за виконанням норм авіаційної безпеки.

Крім того, взимку 2019 року у українського лоукостера кілька тижнів поспіль були проблеми з вильотом з аеропорту Київ в Єгипет – зокрема тоді пасажирам довелося чекати на свій рейс протягом 15 годин.

Влітку того ж року через несправність літака 200 туристів з України були змушені просидіти дві доби в аеропорту Барселони в очікуванні вильоту до Харкова.

Скандал через російську мову

У 2020 році глава відділу зв'язку SkyUp Airlines Ольга Ткаченко зробила неоднозначну заяву щодо українців, які говорять російською мовою. За її словами, якщо людина хоче, щоб до неї зверталися не державною мовою, йому необхідно виїхати з України.

"Якщо у громадянина України, який розмовляє в побуті будь-якою мовою, проблема з тим, що до нього в Україні звертаються українською, значить він вибрав не ту країну для громадянства. І, значить, треба міняти країну громадянства. Без варіантів", – заявила співробітниця компанії.

Не вистачило місць для пасажирів

19 червня 2019 року SkyUp не допустив на борт літака в Грузію більше десяти осіб. Причина – для них просто не вистачило місця.

Одна з пасажирів літака Юлія розповіла ЗМІ, що купила квиток заздалегідь, однак це не допомогло їй потрапити на борт. Жінці і ще кільком пасажирам пояснили, що місць в салоні для них немає.

За словами Юлії, багато українців, які повинні були летіти в Грузію, спеціально приїхали до Києва з інших міст України, зокрема, зі Львова.

Як пізніше з'ясувалося, інцидент стався через зміну літака. Спочатку рейс повинен був виконувати Boeing 737-800, на ньому є 189 місць. Але з невідомих причин перед вильотом лайнер довелося поміняти на 737-800 UR-SQG, в якому на 13 місць менше.

Доходи

Юрій Іванович не є державним службовцем, тому офіційну декларацію про доходи він не надає.

Що належить родині Альба:

  • Авіакомпанія SkyUp
  • Туроператор JoinUP !, працює в Україні, Білорусі та Молдові.
  • Мережа Join UP! to travel з 150 турагентств, в тому числі близько 20 власних. Решта працюють по франчайзингу.

Відео

Посилання

Офіційна сторінка компанії SkyUp у Facebook

Офіційна сторінка компанії JoinUP! у Facebook