Євген Альфредович Червоненко – український політичний і державний діяч, президент концерну "Орлан", ексміністр транспорту і зв'язку та колишній глава Запорізької ОДА. Про кар'єру, компромат, скандали і доходи – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 20 листопада 1959 року

Вік – 60 років

Національність – єврей

Місце народження – місто Дніпропетровськ (Дніпро), Україна

Знак зодіаку – Стрілець

Сім'я

Євген Альфредович був одружений тричі. Перша дружина політика – Маргарита Червоненко. Сьогодні він живе з Ніною Смілянський. Діти – дочка Саша і син Альфред.

Батьки. Мати політика звуть Червоненко Людмила Іллінівна.

Освіта

Середню освіту Червоненко отримав в дніпропетровській середній школі №23. Потім вступив до місцевого гірничого інституту на інженерну спеціальність.

Кар'єра і бізнес

Після закінчення вузу Євген Альфредович протягом декількох років працював над своєю науковою дисертацією. Потім почав професійно займатися автомобільними перегонами – у період з 1986 по 1991 роки був членом збірної СРСР, отримав звання майстра спорту, а
також неодноразово перемагав на міжнародних чемпіонатах.

У 1987 році Євген заснував першу в Радянському Союзі команду, яка професійно займалася автогонками.

У 1994 році Червоненко змінює сферу діяльності і стає генеральним директором компанії "Рогань Ван Пур". Через рік він очолив підприємство "Україна Ван Пур".

У тому ж році Євген Альфредович увійшов до складу Української спілки підприємців, пізніше бізнесмен очолив цю організацію.

У період з 1997 по 2001 рік Червоненко був главою компанії "Орлан", яка займається виробництвом безалкогольних напоїв і вантажними перевезеннями.

Політична кар'єра

Входження Червоненка в "велику політику" України почалося з досить маленьких посад. Спочатку він представляв інтереси підприємців в уряді, а також був віцепрезидентом Євро-Азіатського єврейського конгресу.

У 2000 році обіймає посаду голови Державного агентства з управління державним матеріальним резервом. А на парламентських виборах 2002 року володар 30-го місця в списку блоку "Наша Україна" отримує мандат народного депутата.

За часів Помаранчевої Революції Червоненко був спонсором передвиборної кампанії Віктора Ющенка, а також очолював службу охорони кандидата.

Як пишуть ЗМІ, Червоненко не зміг врятувати Ющенка від отруєння діоксином, яке, згідно з головною версією, сталося на вечері кандидата в президенти з шефом СБУ Ігорем Смешком на дачі його заступника Володимира Сацюка.

Після перемоги Ющенка на президентських виборах Євген Альфредович отримує посаду міністра транспорту і зв'язку України в уряді Юлії Тимошенко.

У грудні того ж року був призначений головою Запорізької обласної державної адміністрації. Потім повернувся до Києва, ставши першим заступником мера Леоніда Черновецького.

У 2011 році очолив Департамент авіації МНС України, після чого був помічником міністра (В. Балоги).

На сьогоднішній день Євген Червоненко веде бізнес і активно бере участь в політичних процесах країни.

Останні новини

У 2019 Євген Червоненко пішов на парламентські вибори по 134-му одномандатному виборчому округу, який охоплює частину Малиновського району Одеси. Однак перемогу здобув кандидат від партії "Слуга народу" Олег Колєв.

Компромат і чутки

Політик не раз ставав учасником гучних скандалів. Наприклад, в 2006 році він вдарив біля приймальні Віктора Януковича військового за те, що той не пустив його до тодішнього прем'єра.

У 2014 році Червоненко поскандалив в ефірі однієї з телевізійних програм з журналісткою Тетяною Чорновіл – в результаті обидва покинули студію, тим самим зірвавши знімальний процес.

А зовсім недавно в ефірі телеканалу "112 Україна" Червоненко посварився з ексдепутатом Інною Богословською – в результаті жінка навіть спробувала дати йому ляпаса.

Ще одним скандалом, що вилилися в низку повідомлень в світських хроніках, для запорізького губернатора став шлюборозлучний процес, подробиці якого не вдалося утримати в колі членів сім'ї. Як писала газета "Сегодня", причиною розлучення, за версією Марії Червоненко, стала "зоряна хвороба, зради і рукоприкладство чоловіка". У свою чергу, сам політик спростовував наявність будь-яких проблем з його боку.

Євген Альфредович – частий гість пропагандистських телеканалів, наприклад, Росія 1. У них політик і бізнесмен критикує українську владу, закони і різні ініціативи.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Євген Альфредович володіє земельною ділянкою площею 960 квадратних метрів і житловим будинком площею 525 квадратів в Козині.

Значна частина майна оформлена на інших членів сім'ї бізнесмена, зокрема – квартира площею 187 квадратних метрів в Києві, паркувальне місце вартістю 156 тисяч, квартира площею 146 квадратів в Києві, квартира площею 32 квадрата там же, садовий будинок, квартира площею 61 квадрат і квартира площею 132 квадратних метрів.

Також політик декларує прикраси і наручний годинники люксових брендів – Bovet tourbillon automatique, Breguet Classique, Franck Muller Casablanca, Franc Vila. Цікаво, що вартість майна в документі не вказується. Мабуть, щоб не лякати виборців.

Пересувається сім'я бізнесмена на декількох автомобілях – AUDI А8 2011 випуску (вартість – 1,8 мільйона), TOYOTA SEQUOIA 2010року випуску (вартість – 736 тисяч гривень), MITSUBISHI Lanser 2008 року випуску (вартість – 1 мільйон), HYUNDAI SONATA 2011 випуску (вартість – 184 тисячі), BENTLEY ARNAGE 2005 року випуску (вартість – 480 тисяч), AUDI SQ7 2007 року випуску (вартість – 3,7 мільйона).

Окрему увагу варто приділити заощадженням Євгена Альфредовича, а їх, як виявилося, чимало. На банківських депозитах він зберігає – 1,8 тисячі доларів, понад три мільйони євро, 2,3 тисячі гривень. Готівкою – 50 мільйонів гривень, два мільйони доларів.

Але журналісти вважають, що реальний грошовий стан політика тримається в секреті, в декларації ця інформація у повному обсязі не зазначена.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Євгена Червоненка в соціальній мережі Фейсбук