Ігор Ростиславович Петрашко – український державний і політичний діяч, глава Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 6 жовтня 1975 року

Вік – 44 роки

Місце народження – місто Стрий, Львівська область, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – ваги

Сім'я

Ігор Ростиславович одружений, його дружину звуть Світлана Артурівна Петрашко (має російське громадянство). Сім'я виховує двох синів – Максима і Матвія.

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному місті. Потім переїхав до Львова і вступив до місцевого політехнічного університету на відділення бізнес-адміністрування.

Крім того, в 2001 році Петрашко отримав диплом бізнес-школи в престижному американському вузі Вандербільта. А через рік перекваліфікувався у юриста у Львівському університеті імені Франка.

Кар'єра і бізнес

У 1996 році Ігор Ростиславович влаштувався на посаду консультанта в бізнес-групу за програмою "Технічна допомога СНД", займався питаннями корпоративної реструктуризації.

Протягом року міністр відповідав за енергетичні угоди в американській компанії Enron, яка в підсумку з тріском збанкрутувала. Через рік перейшов на посаду старшого консультанта в іншу фірму з США – GlobalSpec.

У 2004 році політик стає партнером в міжнародній консалтинговій компанії Ernst & Young. Спочатку він працював в московському відділенні фірми, але потім перевівся до Києва.

У період з 2007 по 2013 року Петрашко керував організацією "Трійка Діалог Україна" (зараз називається Upinvest).

Потім фахівець став главою корпоративного відділу в "Сбербанку Росії". З 2013 року – заступник гендиректора у великому аграрному холдингу "Ukrlandfarming".

У березні 2020 року народні депутати призначили Петрашка на пост міністра економіки, торгівлі сільськогосподарської сфери в уряді Дениса Шмигаль.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, Ігор Ростиславович був топ-менеджером в компанії скандального бізнесмена Бахматюка – власника банків-банкрутів "VAB Банк" і "Фінансова ініціатива". За інформацією журналістів, в 2019 році останній знаходився у розшуку.

Національне бюро розслідування підозрює Бахматюка в заволодінні 1,2 мільярдами гривень стабілізаційного кредиту, який Нацбанк видав VAB Банку у 2014 році. У підсумку за п'ять років існування компанія завдала державі збитків в розмірі 29,3 мільярдів, зазначають джерела.

Крім того, журналісти пишуть, що український фахівець відзначився роботою в скандальному банку "Тройка Діалог", який створив 70 офшорних для відмивання грошей. Відзначається, що з 2004 року співробітники організації незаконно отримали близько 4,6 мільярдів гривень.

Гроші виводили в США та Європу, після купували дорогі автомобілі та нерухомість, а також влаштовували розкішні вечірки, сказано в матеріалі.

У 2014 році відбувся ще один скандал, цього разу з компанією "Ukrlandfarming", в якій Петрашко працював замдиректора. Як пишуть ЗМІ, група взяла кредит в розмірі 150 мільйонів доларів у свого ж банку "VAB", а після реструктуризувала борг, тоді як інші "кредитори скаржилися на проблеми з виконанням фінансових зобов'язань".

Сам Ігор Ростиславович заявив, що у групи компаній "немає жодних розбіжностей з кредиторами". Але, як помітили журналісти, в Єдиному реєстрі судових рішень зафіксовані кілька таких претензій.

Зокрема, колекторська організація «Кредитні ініціативи» подала позови щодо стягнення заборгованостей проти восьми компаній. Більшість з них входять в холдинг "Валарс", "активи якого Олег Бахматюк купив на "Ukrlandfarming".

Аналітики припустили, що необхідність виплачувати кредити є однією з причин, за якими "Ukrlandfarming" заморозила свої інвестиційні програми.

Петрашко потрапив в незручну ситуацію, коли давав присягу міністра у Верховній Раді. Як пишуть журналісти, він помилково зайняв місце президента України.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, міністр володіє квартирою площею 88 квадратних метрів у Києві, гаражем в місті Стрий, будинком площею 76 квадратів у Львові, паркувальним місцем в Києві, а також частиною квартири площею 109 квадратних метрів у Росії.

Дружина Петрашка декларує житловий будинок площею 409 квадратних метрів в Романкове (вартість – 1,7 мільйона), а також земельну ділянку площею 1500 квадратних метрів.

Міністр Петрашко і члени його сім'ї також реєструють колекцію аксесуарів і наручних годинників люксових брендів – vacheron constantin і Chopard. Цікаво, що вартість майна в декларації не вказана, мабуть, щоб не шокувати українців.

Пересувається Ігор Ростиславович на декількох автомобілях – SUZUKI VITARA S 2016 року випуску (вартість – 673 тисячі гривень), LAND ROVER RANGE ROVER SPORT 2017 року випуску (вартість – 2,5 мільйона гривень), MITSUBISHI OUTLANDER 2006 року випуску (вартість не зазначена).

За рік Петрашко заробив понад 15 мільйонів гривень. Сини політика декларують дохід в розмірі 138 тисяч гривень.

Окрему увагу варто приділити банківським заощадженням сім'ї міністра, а їх, як виявилося, чимало. На банківських рахунках зберігається – 1 мільйон гривень і 824 тисячі доларів. Готівкою – 990 тисяч доларів і 2,6 мільйона гривень.

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Ігоря Петрашка на сайті уряду.