Анна Віталіївна Старикова – український державний і політичний діяч, депутат Київської обласної ради. Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 20 листопада 1985 року

Вік – 34 роки

Місце народження – Київ, Україна

Національність – українка

Знак зодіаку – Скорпіон

Сім'я

Анна Віталіївна незаміжня. Дітей не має.

Освіта

Середню освіту політик отримала в одній з київських шкіл. Потім вступила до Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі на відділення міжнародного права.

Також Старикова має другу вищу освіту – економіста, яке вона отримала в Київському національному університеті імені Вадима Гетьмана.

Кар'єра і бізнес

Після закінчення вузу Анна Віталіївна стала помічником депутата від партії БЮТ Костянтина Бондарєва. Пост займала до 2014 року. Також жінка була заступником нардепа, який очолював столичну організацію Батьківщина. Вона займалася питаннями розвитку агітаційно-пропагандистського напрямку.

Крім того, Старикова була головою виконкому народної ради Київщини. У період з 2011 по 2015 року політик два рази намагалася стати мером міста Обухів – однак обидва рази невдало.

Після Революції Гідності кар'єра Анни пішла стрімко вгору. Протягом 6 місяців вона була першим заступником голови Київської ОДА Володимира Шандри – займалася соціальними і гуманітарними питаннями.

У 2014 році брала участь в парламентських виборах від політичної сили "Батьківщина", однак безуспішно – її 60-й номер виявився непрохідним.

Зате в 2015 році політик стала депутатом Київської обласної ради, куди вона потрапила також у складі "Батьківщини".

У листопаді 2015 року Старикову призначили головою обласної ради. На цій посаді вона пробула до весни 2019 року.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, Старикову "кришує" екснародний депутат Костянтин Бондарєв.

Також журналісти відзначають, що після призначення в 2014 році на посаду заступника голови ОДА Старикова повністю перерозподілила ринок транспортних перевезень в Київській області, хоча посаду займала всього півроку.

Політик намагалася оскаржити в суді своє звільнення під приводом, що трудового договору з роботодавцем у неї не було. Однак в результаті Старикова програла суд.

Не раз Анна Віталіївна потрапляла в скандальні ситуації на посту глави Київської обласної ради. Так, в 2017 році співробітники СБУ провели обшуки в кабінеті Старикової – її підозрювали в виведенні бюджетних грошей, які потім йшли на фінансування мітингів, через комунальні підприємства.

Весною 2019 року, між Старикової і головою Київської ОДА розгорівся конфлікт, який в результаті привів до відставки Анни Віталіївна.

Жінка запідозрила "губернатора в корупції і підіграванні народному депутату від партії" БПП "Ігорю Кононенку в бюджетній політичній корупції".

ЗМІ відзначають, що робота у владі позитивно відобразилася на фінансовому стані Старикової. Не маючи відношення до бізнесу, вона вказувала в деклараціях великі заощадження, коштовності і акції банку, який належить її наставнику Костянтину Бондареву.

Як пишуть ЗМІ, в 2015 році політик придбала відразу три квартири – дві з них в Києві, ще одну в Ірпені. На думку місцевих жителів, вартість нерухомості занадто занижена і таким чином Старикова просто ухилялася від сплати податків, якщо взагалі ця квартира не була їй подарована.

А в кінці 2016 року глава Київоблради стала володаркою автомобіля Jaguar F-PACE 2016, вартість якого становить 1,66 мільйона гривень.

"При цьому за 2013-2015 роки Старикова заробила в 10 разів менше, ніж коштує Jaguar F-PACE – 166 тисяч гривень", – зазначив активіст Євген Лисичкін.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2018 рік, Анна Віталіївна не має ніякого нерухомого майна. Політик орендує квартиру в Києві у Павлова Андрія.

Зате Старикова декларує колекцію ювелірних прикрас і годинників люксових брендів, зокрема, Ulysse Nardin. Вартість майна вона не вказала, мабуть, щоб не шокувати виборців.

Пересувається політик на елітному автомобілі Jaguar F-pace 2016 року випуску (вартість – 1,6 мільйона гривень).

Також вона реєструє акції компанії "Банк Велес".

Офіційна заробітна плата Старикової за рік склала 601 тисячу гривень. Ще 6,5 тисячі – подарунки в грошовій формі.

Окрему увагу варто приділити грошовими заощадженнями Анни. На банківських рахунках вона зберігає 23 тисячі гривень, а готівкою значно більше – 4,4 мільйона гривень.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Анни Старикової в соціальній мережі Фейсбук