У цій статті спливе тема кримських татар. Адже наш сьогоднішній герой - Рефат Абдурахманович Чубаров. Депортований Йосипом Сталіним народ дійсно пережив непросту та навіть досить трагічну долю. Українці звикли сприймати татар, як потерпілий у результаті репресій народ. Давайте дізнаємося, як Рефату Чубарову вдалося побудувати неабияку кар'єру в навколопартійних структурах? Коли він з'явився у Криму? Читайте усе про його подальші політичні плани.

Біографія

Народився 22 вересня 1957 року.

Знак Зодіаку: Діва. За східним гороскопом: рік Вогненного Півня.

Вік: 61 рік.

Національність: татарин.

Віросповідання: іслам, правовірний мусульманин.

Рефат Чубаров - народний депутат України від партії Блок Петра Порошенка «Солідарність». Наш герой - співзасновник ГО «Звільнення Криму». Увійшовши до влади після Эвромайдану, кримський переселенець публічно закликав повернути Крим до складу України.

Та поговоримо про сьогоднішні реалії: чи є Рефат Чубаров представником найзаможніших кримчан або деякі джерела, які стверджують про його мільйонны активи помиляються?

Рефат Абдурахманович Чубаров

Дізнайтеся, скільки грошей у нього готівкою та на його банківських рахунках? Ми знайшли для вас багато цікавого про голову Меджлісу кримськотатарського народу. Читайте всю правду прямо зараз.

Сім'я

Дитинство пройшло в Узбецькый РСР. У 1944 році у результаті депортації кримських татар його сім'ю було вислано з кримського села Ай-Серез, де вона мешкала, до узбецького міста Самарканд. Коли Рефату Чубарову було 11 років, сім'я повернулася до Криму.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Інгрида (1960 р.н.) Діти: три дочки. Найстарша - Рита (1983 р.н.), середня - Динара (1987 р.н.) і наймолодша - Ніяра (1996 р.н.)

Одружившись на Інгрід Вальтсон, Рефату Чубарову вдалося зробити стрімку кар'єру.  Згідно з даними відкритих джерел, батько її дружини займав посаду високопоставленого керівника Комітету державної безпеки Латвійської РСР, який і допоміг йому влаштуватися на роботу.

Рефат Абдурахманович Чубаров

Але однієї дружини йому виявилося замало. Зі своєю законною дружиною він не розлучається. Вона живе в Києві, він - у Криму. Тут заочно його «другою дружиною» стає працівниця Меджлісу Гюльнара Бекирова. Пара ходить разом на роботу, відправляється разом у відрядження і взагалі - разом живе.

Муж іншим, дві дочки нашого героя одружені з росіянами. Незважаючи на те, що татари не сприймають одруження або заміжжя на слов'янах, його доньки вінчалися в церкві. Протиріччя між релігіями не завадили їм стати християнками.

Цікаво, що до кінця дев'яностих у нашого героя було прізвисько «Стаканчик». Рефат Абдурахманович отримав таке прізвисько, тому що зловживав алкоголем. Щоправда, після хаджу (релігійне паломництво мусульман до священного міста усіх мусульман Мекки) зі спиртним зав'язав. Ось тільки від двоєженства не відмовився.

Освіта

Буквально рік провчився у сімферопольському професійно-технічному училищі №1. У 1974 році вступив, а влітку наступного року був призваний до лав Радянської армії.

Рефат Абдурахманович Чубаров

Вищу освіту здобув у Москві. У 21 рік був зарахований до Московського історико-архівного інституту. Через 5 років отримав диплом про закінчення вузу за спеціальністю «історик-архівіст».

Кар'єра і бізнес

Свій трудовий шлях розпочав до служби в армії. Трохи попрацювавши каменярем, відслужив, здобув вищу освіту. А потім став архівістом - не без допомоги батька дружини займає відповідальну посаду директора архіву Жовтневої революції й соціалістичного будівництва Латвії, стає старшим науковим співробітником і старшим архівістом.

Згодом член КПРС - депутат Ризької міської ради народних обранців від партії «Народний фронт Латвії». У Криму наш герой з'являється у 1994 році й стає депутатом Верховної Ради АР Крим. У цьому ж році він входить до складу Меджлісу кримськотатарського народу.

Рефат Абдурахманович Чубаров

Цей виконавчий комітет кримських татар користується величезним авторитетом у радикально налаштованого прошарку народу. Про баталії за землю неодноразово писали ЗМІ. Часом в Криму було дуже тривожно.  За даними відкритих джерел, вони займалися захопленням земель, вважаючи, що мають на це повне право з тієї причини, що колись у них відбирали будинки та землю.

Лідери кримських татар вважають, що мають повне право на захоплення земель. У їх руках опинилися ласі шматочки землі, які використовуються не тільки під житло та житлові споруди, а й під бізнес - ресторани, перукарні, магазини, кафе...

 Як повідомляють відкриті джерела, «найкозирніші» місця півострова захоплюють не тільки татари. Сотні гектар землі виявляються потім у власності київських, дніпропетровських або донецьких чиновників, прокурорів, нардепів, мерів тощо.

Рефат Чубаров займався питаннями депортованих громадян, нацменшин та жертв політрепресій. Він займав різні чільні посади: був головою постійної комісії Верховної Ради АРК із нацполітики, протягом 3-х років - заступником голови ВР.

Потім - депутатом ВР України від «Народного Руху», займав пост І-го заступника голови Комітету ВРУ із питань прав людини, нацменшин та міжнаціональних відносин.

Коли до влади йдуть «помаранчеві», підтримує «нашоукраїнців». Після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах Рефат Чубаров, член партії «Наша Україна», продовжував працювати секретарем вищезазначеного Комітету.

2009 р. - президент Світового конгресу кримських татар.

З 2014 р. - член партії Блок Петра Порошенка «Солідарність». Але не пройшов тоді за списками фракції до ВРУ. Рік по тому, з огляду на призначення нардепа Степана Барни на посаду голови Тернопільської ОДА, проходить замість нього.

У 2015 р. трохи менше 4-х місяців, був головою конкурсної комісії з обрання директора НАБУ.

У 2018 р. його включили до списку українців, проти яких російський уряд увів санкції.

З 2013 р. по теперішній час - голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Компромат і чутки

Рефат Чубаров і громадянин Росії татарського походження Ленур Іслямов - співзасновники ТОВ «Телекомпанія «Атлант-СВ», що володіє телевізійним кримськотатарським каналом ATR.

Обидва публічно висловлювали жорстоке ставлення до російських «окупантів». Проте Ленур Іслямов, що закликає кримських татар не отримувати російські паспорти, сам від російського громадянства не відмовився.

Рефат Абдурахманович Чубаров

У своєму первозданному вигляді «Атлант-СВ» - дітище голови «Меджлісу» Рефата Чубарова та кримського бізнесмена Іси Хайбуллаєва. Телеканал народився у 2006 році. А у 2011-му Ленур Іслямов за 1,534 млн. грн. викупив 59% організації. 25% телеканалу належали Рефату Чубарову.

Але незабаром Ленур Іслямов збільшив свою частку в статутному фонді до 93,34%. У декларації за 2018 рік зазначено, що Рефату Чубарову належить 1,62% телевізійної компанії «Атлант-СВ», вартість у грошовому вираженні - 650 млн. грн.

У 2013 р. у «Атлант-СВ» з'явилася «донька» - перший і єдиний на Кримському півострові дитячий телеканал Lale цілодобового мовлення. У 2013 році у Ленура Іслямова та Рефата Чубарова, які контролюють медіа-холдинг, з'явилися також три інтернет-портали та дві FM-радіостанції.

Восени 2014 року телеканали ATR, Lale, радіо «Мейдан» і «Лідер», а також веб-портал «15 хвилин» були перереєстровані як суб'єкти господарювання згідно із законодавством Російської Федерації.

Водночас влада Криму поряд із іншими каналами та радіостанціями відібрала ліцензію і у «Атлант-СВ», видану Україною. Але незабаром репресовані кримські канали отримують телеефірну ліцензію абсолютно безкоштовно. У 2014 р. відбулося заснування ВАТ «АТР ГРУП» - так сформувався найпотужніший гравець на інформаційному просторі Криму.

Крім частки телеканалу, у Рефата Чубарова є квартира у Києві площею 85,50 м². Вона розділена між членами сім'ї: по 25% нерухомості належить також донькам. У Сімферополі у глави Меджлісу кримськотатарського народу є земельна ділянка площею 1000 м². Із недобудованих об'єктів будівництва - будинок у Сімферополі площею 150 квадратів.

Зарплата декларанта в Управлінні справами Апарату Верховної Ради України за 2018 рік становила 406 тис. 339 грн. Кошти, пов'язані з виконанням депутатських повноважень, - 422 тис. 880 грн.

Стипендія дочки Ніяри, студентки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, - 6 тис. 500 грн. Пенсія Рефата Абдурахмановича - 86 тис. 852 грн. Компенсація вартості проїзду по території України - 15 тис. грн.

Із грошових активів у президента громадського об'єднання «Центр інформації та документації кримських татар» готівкою 60 тис. грн., 4 тис. доларів. На рахунку в банку - 80 тис. 934 грн. У дружини Інгріди - 9 тис. грн. У дочки Ніяри - 2 тис. 640 грн.

У 2014 р. народному депутату України Рефату Чубарову було винесено попередження. Наталя Поклонська, прокурор Криму, заявила про недопущення ведення екстремістської діяльності.  Як повідомляють відкриті джерела, попередження було зачитано в будівлі Меджлісу.

5.07.2014 р. йому заборонили в'їжджати до Республіки Крим терміном на 5 років. Ось чому Росію почали називати в'язницею народів. Через рік щодо Рефата Абдурахмановича було порушено кримінальну справу. Його звинувачували в закликах повернути Крим до складу України. Ці заклики російська сторона розцінила як порушення територіальної цілісності Росії.

Про те, що Рефату Чубарову пред'являлі публічне використання ЗМІ з метою повернути Крим до складу України, писали у свій час ряд ЗМІ. Олександр Верховський, глава аналітичного центру «Сова», відзначав, що кримінальна справа являє собою «форму тиску на Рефата Чубарова і Меджліс у цілому», щоб згодом створити «альтернативний Меджліс». У листопаді 2015 року Інтерпол припинив міжнародний розшук Рефата Чубарова, який був ініційований Росією.

Не так давно, під час прямого ефіру на своїй сторінці в соцмережі Facebook, наш герой заявив про те, що в липні 2019 року представники Междлісу кримськотатарського народу збираються йти на вибори до Верховної Ради у складі 6-ти політичних партій.

 За даними відкритих джерел, глава Меджлісу заявив, що представники кримських татар, які балотуються до Верховної Ради України за списками різних проукраїнських і проєвропейських партій, об'єднані єдиною спільною метою - деокупацію Криму та майбутнім України в ЄС і НАТО.

Як повідомляє РБК-Україна, деякі партії вже внесли кримських татар у списки. Так, відомо, що лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз увійдуть до Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Сам Рефат Чубаров буде на третій позиції у списках партії Ігоря Смешка «Сила та честь».

Фотографії

Рефат Абдурахманович Чубаров

Рефат Абдурахманович Чубаров

Рефат Абдурахманович Чубаров

Відео

Посилання

Фейсбук

Фейсбук, сторінка медіа-холдингу ATR - на момент виходу публікації у групі було 15 тис. 564 особи.