Фірма «Фарт», яку очолював Армаіс Оганесян, а згодом - його син, стабільно отримувала підряди на реконструкцію харківських зон відпочинку. Правоохоронці почали проводити слідчі дії щодо перемог у тендерах компанії. Дізнайтеся про замовлення за кошти міського бюджету. Читайте про завищену вартість будматеріалів і штучне збільшення обсягів виконаних робіт.

Біографія

Дата народження: 29 березня 1965 року.

Знак Зодіаку: Овен. За східним гороскопом: рік Дерев'яної Змії.

Вік: 55 років.

Для Харкова вже стало традиційним проведення тендера після фактичного виконання робіт. Причетний до цього й Армаіс Оганесян, який очолював будділянку ТОВ «Фарт».

Адже департамент комгосподарства Харківської міської ради уклав 19.11.2012 р. угоду із цією організацією на капремонт Манжосового яру. Згідно результатів тендера, вартість склала 18,57 млн. грн. Про це повідомляв веб-ресурс Nashigroshi.org, посилаючись на дані «Вісника держзакупівель».

Проектна документація мала на увазі облаштування залізобетонного дна й стін русла джерела, спорудження навісу над ним, відновлення дамби й огорожі. Крім цього, необхідно було зробити 2 пішохідних моста. І облаштувати на території яру нові асфальтобетонні шляхи.

У завдання входила установка двох біотуалетів, розбивка клумб, газонів. Необхідно було встановити по вісімдесят урн та лавок. А також близько сотні різних ліхтарів. Облаштувати дитячі майданчики: встановити пісочниці, каруселі, гойдалки.

Проект передбачав спорудження спортмайданчика. Його необхідно було оснастити гімнастичним комплексом, воротами для футболу, столами для тенісу та баскетбольними щитами. У завдання входило облаштування майданчика для вигулу тварин. Усі роботи, що передбачалися, були замовлені за гроші з міського бюджету.

Армаіс Оганесян: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Проте будівельні роботи чомусь почалися ще за кілька місяців до тендера. Про це також повідомляє видання Politeka.net. Офіційно про проведення конкурсу було оголошено 28.09.2012 р. Однак буквально ще за 3 місяці до цього прес-служба Харківської міської ради повідомляла, що ву яру вже роблять міст і русло для джерела.

Більш того, через місяць після цього міська влада повідомляла, що будівельні роботи підходять до завершення, адже виконані на 70%. На території, що благоустроюється, були розміщені спецпопереджувальні знаки із приводу ремонтних робіт. А наприкінці першого осіннього місяця харківський міський голова особисто ходив перевіряти будмайданчик.

Про те, що у Харкові не вперше проводять тендер після фактичного виконання робіт, повідомляють й інші відкриті джерела. До речі, у листопаді 2012-го мерія замовила реконструкцію площі Конституції на суму 62,27 млн. грн. А роботи, як і у випадку із ТОВ «Фарт», почалися ще у літній період.

Армаіс Оганесян: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Сім'я, особисте життя

Дитинство та юність Армаіса Оганесяна пройшли у Азербайджані. Він народився та виріс у місті Товуз. У 17-річному віці приїхав до України. Із того часу мешкає у місті Харків.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Арега Анатоліївна. Діти: троє синів - Варткес, Едгар, Ерік.

Більш детальна інформація про його сімейне та особисте життя у відкритих джерелах відсутня.

Освіта

2015 р. - закінчив магістратуру, Українська Держакадемія ж\д транспорту за напрямом підготовки «будівництво».

Кар'єра і бізнес

1982-1983 рр. - свою трудову діяльність розпочав у 17 років. Працював на Харківському велосипедному заводі ім. Г. Петровського. Посада - слюсар складальних робіт.

1983-1985 рр. - незабаром був призваний до армії.

1985 р. - після закінчення армійської служби працював у ливарному цеху. Був учнем скловаром. Потім - знову слюсарем, працював у гальванічному цеху. Займався ремонтом обладнання.

1988-1989 рр. - протягом практично року працював автослюсарем.

1990-1993 рр. - із 90-х його кар'єра різко злітає вгору. Він змінює одна за одною керівні посади. Перші 3 роки обіймав посаду заступника директора колективної фірми «Кармен».

1993-1996 рр. - потім очолював ПП «Супра-сервіс».

Із 21.06.1994 р. - фізособа-підприємець. Згідно із даними Youcontrol.com.ua, основний вид діяльності - неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.

2000 р. - заступник директора ПП «Дружба».

2008-2010 рр. очолив ТОВ «Фарт», був також комерційним директором організації.

2012-2013 рр. - начальник будділянки ТОВ «Будсервіс-плюс».

2013-2014 рр. - начальник будділянки ТОВ «Фарт».

2012 р. - голова Харківської ОО «Вірменська національна міська громада».

2015 р. - депутат Харківської облради 7-го скликання.

Компромат і чутки

Про те, що будфірма Армаіса Оганесяна часто перемагала у міських тендерах, повідомляв ресур My.ua. Згідно із даними видання, правоохоронні органи проводили слідчі дії із цього приводу. Адже у результаті міський бюджет втратив колосальні суми грошей.

Згідно із даними «Харківського антикорупційного центру», ТОВ «Будсервіс-плюс» записано на Сіму Саркісян, директором є Едгар Оганесян - син депутата. Правоохоронці зазначають, що керівництво організації перевело безготівкові гроші у готівку, використовуючи реквізити та бухгалтерські документи фіктивних підприємств.

Армаіс Оганесян: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Цікаво, що у декларації Армаіса Оганесяна є ряд нерухомості й землі у іншому праві користування. Декларація Армаіса Оганесяна за 2016 рік свідчить: земельна ділянка, 1200 м² та житловий будинок у Харкові, 249,4 м² - інше право користування. Їхнім власником вказана Сіма Саркісян.

У власності декларанта - нежитлове приміщення підвалу площею 86,7 кв. м. Синові Еріку належить квартира у Харкові площею 45,4 кв. м. Дохід дружини від відчуження нерухомого майна склав 569 тис. 346 грн.

Синові Вартексу належить Mercedes-Benz S500L4 Matic, 2011 р.в., куплений у 2011 р. за 960 тис. грн. Армаіс Вардкесович - власник вантажного ГАЗ 2705-14, 2003 р.в.

Армаіс Оганесян: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Декларація за 2018 р. інформує, що дружина декларанта стала власницею (20.05.2017 р.) Mazda mazda 3, 2006 р.в. Вартість авта у декларації не зазначена. На вторинному ринку сьогодні Mazda mazda 3 такого року випуску коштує близько 170 тис. грн. у середньому.

Із 2016-го прибуток Армаіса Вардкесовича від зайняття підприємницькою діяльністю склав 53 тис. грн. Заробітна плата сина Едгара, отримана за основним місцем роботи (ТОВ «Фарт») - 20 тис. 700 грн. У сина Варткеса (ТОВ «Олімп-центр») - 22 тис. 720 грн. У всіх деклараціях декларант не вказав грошові активи сімейства.

Щодо ТОВ «Будсервіс-плюс» правоохоронці встановили, що у липні 2017-го будівельні роботи були виконані не у повному обсязі. Однак акти виконаних дій уже були закриті. При цьому вартість використаних будматеріалів, і обсяги виконаних будівельних робіт штучно завищені.

Ресурс Kh.depo.ua повідомляє, що «до Харківської облради, як і до міської ради, пройшло багато« потрібних »людей». Джерело також акцентує увагу на тому, що будфірма «Фарт» отримувала підряди на реконструкцію харківських зон відпочинку.

Ще один цікавий момент, коли влада Балаклійської міськради виділили 1 млн. грн. на відновлення будинків після вибухів. Нагадаємо, трагедія сталася у 2017-му році. Тоді договір на відновлення будинків було підписано із ТОВ «СК «Промбуд».

Виявилося: у організації той же номер телефону, що й у фірми «Фарт»: +38 (0577) 36-07-36. Про це повідомляли ЗМІ. На сторінці «Харківського антикорупційного центру» опубліковано інформацію про те, що власник «Фарт» - син депутата Едгар Оганесян, який передав йому управління будфірми.

Армаіс Оганесян: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Фотографії

Армаіс Оганесян: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Армаіс Оганесян: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Армаіс Оганесян: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Армаіс Оганесян: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Армаіс Оганесян: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Армаіс Оганесян: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Посилання

Фейсбук