Віктор Миколайович Коваленко – український політичний і державний діяч, депутат Харківської обласної ради, який не раз потрапляв в скандальні ситуації. Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Коли народився – 15 липень 1964 року

Вік – 66 років

Місце народження – село Парасковья, Харківська область, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – Рак

Сім'я

Віктор Миколайович одружений, його дружину звуть Галина Коваленко. Жінка працює викладачем в Харківському медичної університеті.

Подружжя виховує двох дочок – Катерину та Галину.

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному селі. Після дев'ятого класу вступив до технікуму, а в період з 1983 по 1985 роки – служив в лавах радянської армії.

У 1992 році Коваленко закінчив вищу школу при міністерстві безпеки РФ – має освіту юриста. Другу вищу освіту – економіста – отримав в економічному університеті у Харкові.

Віктор Миколайович має звання кандидата економічних наук, говорить декількома мовами – українською, російською, англійською та албанською.

Кар'єра і бізнес

Коваленко брав активну участь в бойових діях на території Афганістану.

У період з 1982 по 1987 року Віктор Миколайович займав посаду токаря на харківському заводі "ФЕД".

У 1987 році Коваленко починається службу в Комітеті державної безпеки СРСР. А після здобуття Україною незалежності в 1991 році він перейшов до лав Служби безпеки.

У 1998 році політик влаштовується в Харківську ОДА – працював на керівних посадах в міжнародному департаменті відомства.

Протягом двох років Віктор Миколайович займав пост віце-президента в компанії "Інвестор", займався зовнішньоекономічними питаннями. Цікаво, що засновником фірми є нинішній глава Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков.

Потім протягом двох років очолював інвестиційно-інноваційний департамент в міністерстві економрозвитку і торгівлі.

З 2004 року – голова Харківської міської спілки ветеранів Афганістану.

У 2014 році Коваленко повернувся у Харківську ОДА, однак ненадовго – всього рік керував економічним департаментом.

У 2006 році чиновник взяв участь в парламентських виборах від політичної сили "ЗА СОЮЗ". Однак партія змогла набрати всього 0,2% голосів виборців – в результаті до Верховної Ради Віктор так і не потрапив.

У тому ж році він боровся за крісло міського голови Харкова. Однак знову безуспішно.

У 2015 році Віктор Миколайович брав участь у виборах в Золочівську районну рада і Харківську облраду від партії "Блок Петра Порошенко". У підсумку зміг потрапити в обласну раду.

Через місяць після виборів новоспеченого депутата обрали першим заступником голови облради. До 2019 року він керував фракцією БПП. Після саморозпуску фракції, Коваленко став головою депутатської фракції "За Харківщину". За ним закріплено Золочівський район Харківської області.

У лютому 2020 року депутати провели голосування щодо дострокового припинення повноважень Віктора Миколайовича, проте в підсумку політик залишився в своєму кріслі першого заступника.

У 2018 році Віктор очолив обласну федерацію футболу.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, в грудні 2019 року правоохоронці провели обшуки вдома у Віктора Коваленко. За словами самого політика, приводом для цього стало розслідування за ст. 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Політику закидали порушення при оплаті ремонтних робіт в його власному дачному будинку. Сам він каже, що наймав підрядника, сам платив йому з власних коштів і ніяких порушень при цьому не здійснював. А будинок і грошові кошти вказані в його декларації.

"Це абсолютно надумана ситуація. У мене немає бізнесу, треба ж до чогось причепитися – ну ось і знайшли такий привід", – сказав він.

За даними журналістів, у слідчих матеріалах сказано, що Коваленко використав для ремонту гроші з картки, яку підряднику вручив так званий "чорний лісник" Віктор Сиса.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи, Віктор Миколайович володіє тільки квартирою площею 80 квадратних метрів у Харкові (вартість – 646 тисяч).

Зате дружина політика декларує житловий будинк площею 39 квадратів в селі Графське, а також дві земельні ділянки площею 2039 і 924 квадратних метрів. Також в документі зазначено наявність недобудованого житлового будинку площею 182 квадрата в селі Графське.

Згідно з декларацією, особистого автомобіля у політика немає. Його дружина Галина пересувається на MAZDA CX-5 2019 року випуску (вартість – 849 тисяч гривень).

За 2019 рік Коваленко заробив 717 тисяч гривень, ще 270 тисяч – дохід від продажу майна. Галина Коваленко реєструє дохід в розмірі 175 тисячі гривень.

Заощаджень на банківських рахунках, згідно з декларацією, у сім'я немає. Проте вони зберігають гроші готівкою, а саме 9,5 тисячі доларів, 115 тисяч гривень, 2 тисячі євро.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Віктора Коваленко в соціальній мережі Фейсбук

Офіційна сторінка політика на сайті Харківської обласної ради