Народний депутат Андрій Кіт неодноразово помічений у кнопкодавстві. Перебуваючи у «аграрному» комітеті ВРУ, мав конфлікт інтересів - часто підтримував агрохолдинг «Кернел». Тим часом батько депутата-мільйонера вів активний бізнес у сільськогосподарській сфері - ПП «Агрофірма «Лугове», на Toyota Land Cruiser якої депутат їздить. Його дружина має частки ув статутному фонді ряду організацій. Однак декларація народного обранця не відображає її доходи в них.

Біографія

Дата народження: 2 листопада 1971 року.

Знак Зодіаку: Скорпіон. За східним гороскопом: рік Металевого Кабана.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 48 років.

Декларація народного обранця за 2019 рік свідчить про те, що сума грошових активів декларанта та сім'ї, вид активів «готівка» перевищує 5 млн. грн. Втім, його попередні е-документи також мають свої особливості.

Наприклад, у 2016-му задекларована нерухомість - житловий будинок площею майже 400 кв. м на будь-якому праві власності (власником є третя особа). Із декларацій депутата слідує, що його дружина - співвласниця 4-х компаній. Але дохід від них у е-документі не вказаний.

Читайте далі про інші цікаві збіги у деклараціях народного депутата. Дізнайтеся про конфлікт інтересів із агрохолдингом «Кернел». Читайте про кнопкодавства, у яких було викрито народного обранця-мільйонера.

Андрій Кіт: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у місті Львів. Тут він народився та виріс. У даний час зареєстроване місце проживання - Ясенівці Золочівського району Львівської області.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Марія Петрівна. Діти: четверо - три дочки Мар'яна, Ярина, Віра та син Володимир. У деклараціях до 2017-го року декларант вказував трьох дочок, у 2018-му - двох, у 2019-му - ще й сина.

Згідно із декларацією депутата за 2019 рік, дружина не отримувала допомогу на дитину і в декреті не перебуває. Її зарплата за основним місцем роботи на ТОВ «Буське сорто-насіннєве підприємство» склала 305 тис. 464 грн. Більш детальна інформація про особисте та сімейне життя депутата у відкритих джерелах відсутня.

Освіта

1972-1989 рр. - роки навчання у львівській середній школі №83.

1989-1993 рр. - навчався у Львівському політехінститутв. Освоєна спеціальність - «інженер із автоматизації виробничих процесів».

1994-1995 рр. - навчався ув Інституті економіки при Нітрянському с/г університеті. Отримав диплом магістра у Словаччині. Освоїв прикладну економіку й управління персоналом.

Кар'єра і бізнес

1992-1995 рр. - свою трудову діяльність почав у 21 рік. Будучи студентом політехінститута у Львові, обійняв посаду керівника організації «Фама Бона».

1995-2001 рр. - наступні 6 років був консультантом відділення Світового банку Міжнародної фінансової корпорації. Займався питаннями малої приватизації, реструктуризації підприємств.

2001-2002 рр. - очолив фінансовий відділ «Галгазотерм». Буквально протягом року був фіндиректором компанії.

2002-2004 рр. - усі його наступні посади були керівними. Андрій Богданович обіймав керівні пости у приватних та державних аграрних підприємствах. У 2002-му очолив ДП «ТиДиСи - Захід». У 2003-му - ПП «Оліяр».

2005-2006 рр. - ще один рік обіймав крісло директора фермерського господарства «Куликова ферма». Організація входила до агрокорпорації «Вінал-Агро». Цікаво, що її засновник - Андрій Богданович.

2006-2012 рр. - наступні 6 років очолював у селі Оброшине ДПДГ «Оброшине», що входить до складу Нацакадемії агронаук України.

2010 року - зайнявся політичною діяльністю, депутат, партія «Сильна Україна». Друга програшна позиція із результатом 25,04% голосів виборців.

2012 року - кандидат від політсили «УДАР», не обрано, Верховна Рада 7-го скликання.

Із 2013 р. - заступник директора ТОВ «Млин Агро», заступник директора ТОВ «Агрофірма «Лугове», заступник директора ТОВ «Буське СНП».

Із кінця осені 2014-го - народний депутат ВРУ 8-го скликання, політфракція «Європейська Солідарність» (у минулому - «Блок Петра Порошенка»).

21.07.2019 р. обраний у ВРК 9-го скликання, самовисуванець, мажоритарний округ №126 (Львівський регіон).

Компромат і чутки

Згідно із даними Chesno.org, Андрій Богданович Кіт кнопкодавив. Ряд ЗМІ повідомляють про те, що депутат кнопкодавиів. На знятому відеоролику видно, що він проголосував замість свого колеги, скандального політика Ярослава Дубневича.

Андрій Богданович проголосував за Ярослава Васильовича. Відкриті джерела повідомляють, що цей політик часто використовував бюджетні кошти не за призначенням. Кнопкодавство мало місце у травні 2016-го. А вже за рік Андрій Кіт знову попався на цьому.

Цього разу ЗМІ писали, що народний обранець «БПП» кнопкодавив під час голосування на пленарному засіданні ВРУ. У відеосюжеті, опублікованому активістами, видно, що під час голосування нардеп, крім кнопки на своєму місці, тягнеться ще й до кнопки на місці зліва.

Тоді голосували за «Проект Постанови про фінзабезпечення діяльності ВР». Згодом журналісти ще раз викрили його у кнопкодавстві під час голосування. Цього разу народні обранці голосували за проект «Постанови про календарний план проведення 6-ї сесії ВР».

На табло поіменного голосування системи «Рада» було видно, що зліва від Андрія Богдановича - порожнє місце. І «воно» також проголосувало. При цьому в ряду було всього два парламентарія.

Перебуваючи у «аграрному» комітеті ВРУ, Андрій Кіт мав конфлікт інтересів. Справа стосується відомого агрохолдингу «Кернел». Найбільшим його акціонером через Namsen LTD є Андрій Веревський (39,47% акцій). Cascade Investment Fund (Кайманові острови), бенефіціар якої - Віталій Хомутинник, володіє 6,59% акцій «Кернел».

Щорічний обсяг експорту продукції компанії становить близько 7 млн. гонн. Як повідомляють відкриті джерела, колишній регіонал Віталій Хомутинник був одним із найбагатших молодих депутатів у ВРУ.

У минулому -довірена особа президента країни, що втік, Віктора Януковича. Згодом «Кернел» став одним із найбільших виробників-експортерів соняшникової олії в Україні.

Андрій Кіт: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

За 10 місяців 2019 року сума повернення ПДВ у цьому агрохолдингу перевищила 7 млрд. грн. або близько 250 млн. доларів. Нардеп Андрій Богданович Кіт підтримував інтереси агрохолдингу «Кернел».

Politeka.net повідомляє, що екс-регіонал Віталій Хомутинник хотів проштовхнути в бюджет на 2016 р. 2 податкових реєстри на повернення ПДВ. Ця подія мала місце у рік придбання ним акцій. Видання 4tv.ua називає у числі головних лобістів «Кернел» у парламенті Андрія Богдановича Кита.

Адже під час стратегічних голосувань у Комітеті Верховної Ради України він разом із іншими народними обранцями виступив ситуативним союзником даного агрохолдингу. Biz.censor.net.ua повідомляє, що екс-депутат Андрій Веревський - засновник і співвласник «Кернел». У 2006-2012 рр. він був членом Комітету ВР із питань аграрної політики та земельних відносин.

Під час голосувань у агрокомітеті та залі парламенту Андрій Богданович часто підтримував інтереси агрохолдингу. Видання відзначає, що у 2017-му він разом із двома іншими депутатами ініціював законопроект, який продовжив мораторій на купівлю-продаж землі с/г призначення.

Згідно із даними Epravda.com.ua, нардепа підозрюють у конфлікті інтересів. І поки він лобіював у агрокомітеті аграрні інтереси холдингу, його батько вів активний бізнес у с\г сфері. Та й дружина депутата має частки у статутному фонді різних організацій.

Декларація за 2019 рік свідчить, що Марія Кіт володіє 20% частки у статутному фонді ТОВ «Галич Екофрукт» (вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев та чагарників). ТОВ «Сади Галичини» (складське господарство) - 20%, спільна власність. Дружина декларанта є їх кінцевим бенефіціаром.

Андрій Кіт: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

ТОВ «Підгорецьке молоко» (діяльність посередників, що спеціалізуються у торгівлі іншими товарами) - 100%, власність Марії Петрівни Кіт. ТОВ «Любинецький млин» (виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості) - 75%, тип права - спільна власність.

ТОВ «Львівські свинки» - спільна власність, 25%. Вартість у грошовому вираженні - 2 млн. 750 тис. грн. Дохід від господарств не вказаний. У е-документі значиться дохід від відчуження нерухомого майна депутата у розмірі 3 млн. 750 тис. грн. Джерело доходу: Наталія Михайлівна Кіт.

У декларації значиться Toyota Land Cruiser 200, 2015 р.в. Тип права - інше право користування. Машина знаходиться у власності ПП «Агрофірма «Лугове», що належить Богдану Кіту, батькові народного обранця. Основний вид діяльності ПП - вирощування зернових культур (крім рису), бобових та насіння олійних культур.

Згідно інформації Opendatabot.ua, сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів, саме Богдан Кіт, батько депутата, є бенефіціаром даного приватного підприємства. Податковий борг станом на 1 червня 2020 року - 51 тис. 753 грн.

Із нерухомості у декларації за 2019 рік зазначено житловий будинок. Нерухомість площею 376,3 кв. м знаходиться у селі Ясенівці Золочівського району Львівської області (фактичне місце проживання депутата) - інше право користування.

У власності дружини - будівля охорони мотельного комплексу, 12,6 кв. м. Місцезнаходження - Деревач, Пустомитівського району Львівської області. У Юшківці Жидачівського району Львівської області їй належить будівля свинарника площею 1333,1 м².

У Дев'ятниках Жидачівського району Львівської області у власності Марії Кіт - будівля навісу площею 852,3 кв. м. Крім цього, їй належить у цьому ж населеному пункті приміщення ремонтної майстерні. Однак із приводу доходів дружини від них у декларації – жодної цифри. У її власності також три земельні наділи площею 6 тис. 430 м² загалом.

Заробітна плата декларанта, отримана за основним місцем роботи, - 431 тис. 813 грн. Із транспортних засобів у власності депутата - мотоцикл «Ява» 350, 1974 р.в. Із грошових активів декларант вказав 6 млн. 250 тис. готівкою.

Фотографії

Андрій Кіт: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Андрій Кіт: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Андрій Кіт: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Андрій Кіт: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Андрій Кіт: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Відео

Посилання

Фейсбук

Канал YouTube