Сергій Іванович Сухомлин – міського голова міста Житомир, якого називають «неефективним керівником» через скандал з кондитерською фабрикою і збитками для міста. Про кар'єру, компромат, скандали і доходи – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 21 червеня 1971 року

Вік – 49 років

Місце народження – Житомир, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – Рак

Сім'я

Сергій Іванович одружений, його дружину звуть Світлана Вікторівна Сухомлина. Подружжя виховує трьох дітей – сина Андрія, дочок Софію та Юлію.

Освіта

Середню освіту Сухомлин отримав в житомирській школі №21. Після цього він переїхав до Харкова і вступив до місцевого гвардійського училища, яке закінчив з відзнакою.

У 2017 році політик отримав диплом фінансиста в Університеті державної фіскальної служби.

Кар'єра і бізнес

Після повернення з армії Сергій Іванович отримав посаду комерційного директора в компанії "Технотронік". Через деякий час перейшов на аналогічну посаду в фірму "Візаж", пізніше став її керівником.

У 2006 році Сухомлин бере участь в місцевих виборах в Житомирі і в підсумку стає депутатом міської ради. Балотувався від партії "Наша Україна".

Трохи пізніше разом з Геннадієм Зубко та Олександром Рабиновичем Сергій перейшов до Віктора Балоги в "Єдиний Центр". У вересні 2009 року всі троє перейшли до "Фронту змін".

У 2010 році Сергій Сухомлин став депутатом Житомирської облради від "Фронту змін", при цьому очолював фракцію "Батьківщина" в обласній раді. Варто відзначити, що в партію так і не вступив.

Сергій Іванович брав активну участь в подіях Революції Гідності в 2013-14 роках. В результаті його кандидатуру висунули на посаду першого заступника мера Житомира. Міськрада затвердила її.

У 2015 році політик взяв участь у виборах міського голови Житомира і переміг – за кандидата проголосували 52% виборців.

У 2017 році отримав орден Данила Галицького.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, отримуючи заробітну плату в розмірі п'яти тисяч гривень, мер Житомира задекларував автомобіль Porsche Cayenne. Звідки у міського голови фінанси на подібні придбання – невідомо.

Також, за інформацією журналістів, Сергій Іванович допустив рейдерське захоплення підприємства – Житомирська кондфабрика. Так, журналіст Вадим Фолькер написав, що через халатність мера міський бюджет втратив 400 мільйонів гривень.

З ім'ям мера пов'язують кілька великих бізнесів в Житомирі, наприклад, кінотеатр "Україна", піцерії "Маріо", ресторан "Черепаха", виробництво вікон "Візаж", спортивний клуб "Лайм" та інші. Але так як держслужбовець не має права самостійно управляти активами, цим займається діловий партнер Сухомлина, депутат міськради Олександр Рабинович.

«Зручні» друзі

Одним з власників житомирського телеканалу "СК1" є Олена Веретельник – дружина депутата, бізнес-партнера і однокласника Сухомлина Олександра Рабиновича.

Під час виборів Сергій Іванович опублікував в своїх соціальних мережах знімок виборчого бюлетеня з підписом: «Громадянський обов'язок виконав». Пізніше він видалив його.

Але вся справа в тому, що, згідно із законодавством, демонстрація бюлетеня, на якому видно вибір виборця, заборонена – це розцінюється як агітація за кандидата.

Як пишуть ЗМІ, Житомирська облрада дала дозвіл компанії "Лісс" добувати торф площі 2,46 тисяч гектарів.

Як виявилося, фірма зареєстрована в квартирі її власника і директора Олександра Гончарука в Бердичеві. Також Гончарук числиться серед засновників і керівників інших підприємств. Так, він є керівником фірми «Альфа», більше 2000 акцій якої з липня 2005 року належить меру Житомира Сергію Сухомлину.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Сергій Іванович володіє трьома земельними ділянками загальною площею 3600 квадратних метрів в селі Гуйва. Мер Житомира власної квартири не має, орендує нерухомість площею 139 квадратів у Людмили Ясінської.

Дружина політика декларує тільки три земельних ділянки в селі Гуйва.

Пересуваються члени сім'ї Сухомлина на двох автомобілях – BMW X3 2007 року випуску (вартість - 560 тисяч гривень), AUDI А8 2013 року випуску (вартість - 780 тисяч гривень).

Сергій Іванович також реєструє акції компанії "АЛЬФА". А дружина політика володіє корпоративними правами фірм "КІНОТОН", "Каденція", "КОН БРІО", "МАГЕН-УКРАЇНА", "ВІЗАЖ".

За рік мер Житомира заробив 289 тисяч гривень, його дружина Світлана значно більше – 1,2 мільйона гривень.

На банківських рахунках члени сім'ї зберігають – 205 тисяч гривень. Готівкою – 69 тисяч доларів, шість тисяч євро і 160 тисяч гривень.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Сергія Сухомлина в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт мерії Житомира.