Давид Едуардович Чихладзе – український державний і політичний діяч, депутат Харківської обласної ради та бізнесмен, який брав участь в "дерибані" харківського гідропарку. Про кар'єру, компромат, доходи і сім'ю – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 20 жовтеня 1960 року

Вік – 60 років

Місце народження – Тбілісі, Грузія

Національність – грузин

Знак зодіаку – Ваги

Сім'я

Давид Едуардович одружений, його дружину звуть Тетяна, жінка закінчила Харківський університет будівництва і архітектури, на даний момент не працює.

Подружжя має доньку Олександру 1986 року народження. За освітою дівчина економіст-міжнародник та юрист. Вона є головою відділу маркетингу в компанії "Конектор", якою володіє її батько.

У період з 2010 по 2015 року Олександра була депутатом харківської міськради від Партії регіонів, виховує доньку Дарину.

Освіта

Середню освіту Чихладзе отримав в рідному місті. У період з 1980 по 1982 роки він служив в лавах радянської армії. А в 1989 році закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут.

Кар'єра і бізнес

У 1977 році, відразу після закінчення школи, Давид Едуардович влаштувався слюсарем на тбіліський завод "ім. 26 комісарів". Потім Чихладзе переїхав до Харкова, де спочатку протягом року працював в компанії "Укрсхід ДІІНТР".

Після закінчення вузу Чихладзе влаштувався в проектний інститут "УКРКОМУННІІПРОЕКТ". Тут він пропрацював два роки. Починаючи з 1991 року впродовж одинадцяти років Чихладзе працював на комерційних підприємствах, де займав керівні посади.

У 1998 році майбутній політик очолив наглядову раду компанії "Роганська картонна фабрика", яка знаходиться в передмісті Харкова.

У тому ж році Давид Едуардович став акціонером компанії "Конектор", а через чотири роки очолив цю організацію.

З 2002 року протягом шести років Чихладзе керував компанією "Техінпром".

У 2006 році в складі Партії регіонів Давид Едуардович стає депутатом Харківської обласної ради. В майбутньому політик ще два рази переобирався депутатом – в 2010 і 2015 роках.

В останній раз у виборах брав участь у ролі кандидата від партії "Відродження". Однак тоді Давиду не вдалося потрапити до ради. Через півтора року політик все-таки отримав депутатський мандат замість колеги, який покинув посаду.

В обласній раді VII скликання депутат є членом постійної комісії, що займається питаннями розвитку місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою.

Компромат і чутки

Як пішуть ЗМІ, Давид Чихладзе брав участь в "дерибані" харківського гідропарку – одного з небагатьох місць відпочинку на території міста.

Цей район є одним з найбільш елітних в Харкові, а отримати навіть клаптик землі законним способом тут практично неможливо. Однак багато хто не в курсі, що завдяки владі майже вся земля в цьому районі вже знаходиться в приватній власності. Зокрема, одним з власників землі на території гідропарку є сам Чихладзе.

В 2019 році Харківський антикорупційний центр зазначав, що міська рада впродовж кількох років не расторгал договір оренди землі площею 16 га з ТОВ “Контакт-Плюс”, співзасновником якого є Чихладзе. За даними громадських діячів, право користування землями “острови” у Журавлівського водосховища було припинено ще в 2015 році.

“У 2015 році депутати Харківської міськради припинили для ТОВ “Контакт Плюс” право користування земельною ділянкою площею 16 га”, але “примірники угоди про розірвання договору міськрада направила ТОВ “Контакт Плюс” лише у листопаді 2018 році. При цьому міськрада відповіді від компанії Чихладзе не отримала.

Як пішуть ЗМІ, Чихладзе є одним із власників компанії "Контакт Плюс", яка незаконно збирається гроші з відвідувачів харківського пляжу Журавлівка.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Давид Едуардович володіє житловим будинком площею 660 квадратних метрів в Харкові (вартість – 1,6 мільйона), двома паркувальними місцями (вартість – 25 тисяч за кожне), земельною ділянкою площею 1000 квадратів у Харкові. Також політик орендує дві земельні ділянки, їх площа становить 2264 і 19155 квадратних метрів.

Сім'я харківського депутата декларує колекцію наручних годинників люксових брендів, зокрема – Rolex Daytona і Roger Dubuis. При цьому вартість майна не вказується, мабуть, щоб не шокувати виборців.

Судячи з усього, Чихладзе також має невелику колекцію ретро-автомобілів, в яку входять: BMW 1950 року випуску, BMW 1948 року випуску, а також WANDERER 1938 року. Традиційно, вартість майна в декларації не вказана.

Політик володіє акціями кількох великих компаній, зокрема: "Фіш-сервіс", "Старий мельник", "Обрій", "Казбек", "СК" "Серп і молот","Даско", "Континент Естейт Менеджмент","Контакт Плюс".

За 2019 рік Давид Едуардович отримав дохід в розмірі 1,2 мільйона гривень. При цьому про доходи та майно інших членів сім'ї політика в декларації нічого не сказано.

Окремої уваги заслуговують заощадження депутата. На банківських рахунках він зберігає 102 євро і 1001 доларів. Готівкою значно більше – 521 тисячу гривень, 51 тисячу доларів та 12 тисячі доларів. Крім того, в документі сказано, що політик зайняв третім особам гроші – загальна сума становить 1,6 мільйона гривень.

Відео

Посилання

Офіційна сторінка депутата на сайті Харківської міської ради