Ключову роль у кар'єрному зростанні Сергія Арбузова зіграв зв'язок із родиною екс-глави держави, що втік, Віктора Януковича. І невідомий країні фінансист обіймає посаду глави Нацбанку України. Читайте про підозру в розтраті 118 млн. держкоштів докладніше. Дізнайтеся останні новини про чиновника.

Біографія

Дата народження: 24 березня 1976 року.

Знак Зодіаку: Овен. За східним гороскопом: рік Вогняного Дракона.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 44 роки.

Під час керівництва Нацбанком Сергій Арбузов «натендерив» утричі більше, ніж Володимир Литвин та Микола Азаров. Про те, що відомство Сергія Геннадійовича провело тендери на суму, що утричі перевищує тендери Кабміну й парламенту разом узяті, повідомляли відкриті джерела.

Перед призначенням на посаду першого віце-прем'єра Сергія Геннадійовича вміло розкручували піарники. Із цією метою використовували вуличні лайтбокси. Тоді українці могли прочитати про Сергія Арбузова наступне: «молодий, освічений, енергійний, перспективний...» Потужна реклама для людини, наближеної до родини екс-президента Віктора Януковича, дала усі шанси зробити успішну кар'єру.

Веб-ресурс Stopcor.org пише: «Сергій Арбузов - це буквально частина тіла президента». Видання також повідомляє, що йому протягом менше місяця вдалося заробити собі на «погони» пару зірок.

Після того, як Микола Азаров пішов у відставку, при уряді Сергія Арбузова (нагадаємо, він буквально місяць був в.о. прем'єр-міністра України у 2014-му році) відбулася девальвація гривні.

Але що для нього зубожіння українського населення? Головне для підкаблучника Віктора Федоровича на той момент було - обійнятий посаду прем'єр-міністра України. І заради цього він давав порожні обіцянки щодо збільшення заробітної плати. Цікаво: як він на це міг вплинути? Питання, швидше, риторичне.

Про актуальні завдання для уряду Сергія Арбузова писали у 2014-му багато ЗМІ. Однак насправді для «вірного солдата армії Віктора Януковича» найголовніше - збільшити «надої»,  повідомляють відкриті джерела.

Сергій Арбузов: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Дізнайтеся, яким був шлях становлення «перспективного» банкіра, якому разом із мамою вдалося привласнити мільйони гривень. Із чим пов'язана його історія успіху? І чи став крах Віктора Януковича кінцем кар'єри для Сергія Арбузова? Читайте всю правду й останні новини про екс-голову Нацбанку України.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у Донецьку. Тут він народився і виріс. Батьки: батько - Геннадій Арбузов. У 2018-му суд зняв арешт із його будинку на 415,9 квадратів та земельні ділянки. Про це повідомляють відкриті джерела.

Мати - Валентина Іванівна. ЗМІ охрестили її «корупційна мати», називаючи однією із найбільш впливових жінок України часів Віктора Януковича. Валентина Іванівна - екс-директор «ПриватБанку» (Донецьке регіональне управління).

Вона - авторитетна представниця донецького клану. Її звинувачували у шахрайстві, корупції, зловживанні владою та незаконному збагаченні. Валентина Іванівна допомогла синові стати одним із найбільш впливових чиновників України за часів правління Віктора Федоровича. Між іншим, свій перший мільйон жінка заробила на розкраданні грошей вкладників «Привату».

Сімейний стан: одружений. Дружина: Ірина (1970 р.н), співробітниця «УкрБізнесБанку». Посада, яку вона обіймала у банку в минулому, - замзавхоза. Діти: два сина Сергій (1996 р.н.) та Михайло (2004 р.н.)

Освіта

1997-2002 рр. - у 21 рік вступив на заочне відділення Донецького державного університету. Освоєна спеціальність - «фінанси та кредит».

Щодо грамотності Сергія Арбузова ЗМІ повідомляють, посилаючись на дані Андрія Шкіля, що відносно свого місця народження Сергій Арбузов написав: «народився у місті Донецькі».

І ще один «грамотний» казус мав місце у його біографії. Чиновник зазначив, ніби його теща народилася у Вітебській області Росії. Насправді цей регіон - північ Білорусії.

Кар'єра і бізнес

1995 р. - свою трудову діяльність розпочав у 19 років. Не маючи відповідної освіти, не без зусиль мами, обіймає посаду економіста, начальника відділу, начальника управління у філії Донецька КБ «ПриватБанк».

Із 2000 р. студент-заочник уже - директор регіонального філіалу «ПриватБанку» на Донеччині.

Із 2003 року - голова правління Українського Бізнес Банку.

Із 2005-го - прихильник Віктора Ющенка. Член політсили «Наша Україна». Потім перейшов у «Партію регіонів».

Із 2010-го - член СР, а потім протягом буквально 5 місяців - голова СР державного Укрексімбанку.

Із 01.09.2010 р. - 1-й заступник голови НБУ.

Із 23.12.2010 р. - голова правління Нацбанку України.

24.12.2012 р.- 27.02.2014 р. - 1-й віце-прем'єр-міністр України.

Із 05.02.2014 р. - після відставки уряду став в.о. прем'єр-міністра України. Потім покинув батьківщину.

Компромат і чутки

Сергій Арбузов втік із України у березні 2014-го. Був оголошений у всеукраїнський розшук у травні. Згідно із даними Вікіпедія, очолив у червні 2014-го некомерційну асоціацію, яка функціонує на «добровільні пожертвування членів експертсовета». Організація була заснована у Санкт-Петербурзі.

Громадськості також стало відомо про «скромний офіс у діловій частині Москви, на столах і етажерках якого - українські прапори». Перебуваючи у Москві, Сергій Геннадійович впевнено заявляв: «Я ще буду затребуваний Україною».

Сергій Арбузов: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

А вже на початку літа 2014-го на російському веб-ресурсі Ria.ru з'явилося інтерв'ю екс-голови Нацбанку. У серпні 2015-го він сказав, що «у населення України настає прозріння». Стверджував, що саме російські банки врятували навесні 2015-го банківський сектор України від краху.

Втім, російські видання пишуть багато «байок» із цього приводу. А також повідомляють про Маріуполь, який нібито є в Україні «важливим елементом пропаганди», і який наш уряд боїться через це втратити.

Сергій Арбузов брав найактивнішу участь у різних ток-шоу на каналах РФ. Він неодноразово критикував політичні дії нової української влади. А 10.04.2016 р. й зовсім заявив, що готовий повернутися до України й очолити уряд.

Напевно, він забув про свої «темні» справи на батьківщині. Та й пресу Сергій Геннадійович не дуже любить. І на інтерв'ю в Україні не погоджувався, бо віддає перевагу «гробовому мовчанню». А якщо вже власний піар, то тільки за вказівками згори.

Він не любить журналістів за те, що їм вдалося розкопати багато компрометуючої інформації. Наприклад: як чиновнику середньої ланки вдалося потрапити у крісло глави Нацбанку України? І звідки у 34-річного на той момент банкіра з'явився 18-річний стаж роботи?

До речі, видання Genshtab.info повідомляє, що у НБУ жартують із цього приводу. Адже анкета, яка була опублікована на веб-ресурсі регулятора, відзначає: його «стаж 18 років». Звідси й пішли розмови щодо того, як у 34 роки можна отримати такий професійний стаж.

Та й вітатися зі співробітниками НБУ він не любив. Про це свідчать їхні показання.  Більшість ЗМІ розповідають про давню дружбу Сергія Арбузова зі старшим сином екс-президента Олександром Януковичем.

Сергій Арбузов: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Сергій Геннадійович став другом та партнером Олександра Вікторовича, а також банкіром найбільш впливової й найбагатшої родини України у 2010-х рр. І саме у 2010-му чиновник став стрімко підніматися кар'єрними сходинками.

Згодом Сергія Арбузова та його мати Валентину Іванівну підозрювали у відмиванні грошей. Через 4 роки із падінням режиму Віктора Януковича проти банкіра були порушені кримінальні справи.

Видання Bp.ubr.ua, посилаючись на дані відомої польської газети Rzeczpospolita, повідомляє, що Сергій Геннадійович став главою НБУ, щоб допомогти старшому синові Віктора Януковича викупити нові банківські активи в Україні. Експерти стверджували, що із його приходом у НБУ відомство стало походити на комерційну корпорацію, що не виконує своїх суспільних функцій.

Про те, що чиновник підозрюється у розтраті майже 120 млн. грн. держкоштів при створенні телеканалу БТБ, повідомляють Nashigroshi.org, посилаючись на дані прес-служби Генеральної прокуратури України. У 2011-2012 рр. із держбюджету країни виділялися колосальні суми на забезпечення функціонування телеканалу.

Гроші йшли на закупівлю обладнання, надання послуг тощо. На оснащення й функціонування телеканалу були проведені тендери на 118 млн. 920 тис. грн. Телевізійна техніка обійшлася у 71 млн. 330 тис. грн. На півтора десятка редакційних машин витратили 1 млн. 980 тис. грн.

У 2012-му НБУ під проводом Сергія Арбузова провів тендери на суму 462 млн. грн., що утричі більше, ніж загальна сума тендерів Кабміну - 58 млн грн. та ВРУ - 108 млн. грн. Такі дані були опубліковані 16.01.2013 р. у відкритих джерелах.

Про плачевні результати роботи Сергія Арбузова докладно розповідає Stopcor.org. Насправді спостерігалося падіння гривні й економіки у цілому. Однак українці бачили лише гарні цифри «підмальовування» ВВП й успішного розвитку країни.

У 2014-му Сергія Геннадійовича оголосили у міжнародний розшук. Його підозрювали у зловживанні службовим становищем та розтраті мільйонів держкоштів. Рахунки екс-прем'єра виявили у 4-х країнах Європи.

У результаті деякі з них були арештовані. Утім, вже у 2017-му частину кримінальних справ проти екс-глави НБУ й деякі з його рахунків були розблоковані. А у 2018-му суд і зовсім зняв арешт із майна як батька чиновника, так і його матері через докази, що нерухомість була придбана за легальні кошти.

Сьогодні навколо нового призначення глави НБУ багато розмов. А що стосується часів правління Сергія Арбузова, то тоді Нацбанк перетворився на якийсь додаток уряду. Заклад було позбавлено самостійності. Його основною функцією став друк гривні та видача валюти за методами «скільки потрібно».

Фотографії

Сергій Арбузов: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Сергій Арбузов: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Сергій Арбузов: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Сергій Арбузов: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Сергій Арбузов: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників було 16 тис. 331 осіб.

Телеграм