Максим Сергійович Мусєєв – український політичний і державний діяч, член Харківської міської ради, якого звинувачували в роботі на російські спецслужби. Про кар'єру, компромат, скандали і доходи – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 9 лютого 1985 року

Вік – 35 років

Місце народження – Харків, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – Водолій

Сім'я

Батько Максима Сергійовича – Сергій Мусєєв, він протягом чотирьох років очолював харківський метрополітен. У 2010 році чоловік загинув в автомобільній аварії.

Мусєєв-молодший одружений, його дружину звуть Катерина. Жінка працює телеведучою програми Music Box UA і відома під псевдонімом Ева Суботіна.

Пара одружилася в 2018 році в Києві. Дітей сім'я не має.

Максим Мусеев с супругой, фото: Facebook

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному місті. У 2002 році вступив до "Народної української академії".

У 2007 році він закінчив економічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, спеціальність – менеджмент організацій.

Через рік отримав диплом адміністративного менеджера в Харківському політехнічному інституті.

З 2013 року Мусєєв є здобувачем наукового ступеня кандидата наук в Національній академії державного управління при Президентові України. Тема його дисертації – «Управління органами місцевого самоврядування інфраструктурним розвитком міста обласного значення».

Політик має більше десяти публікацій з сучасних проблем, практик, особливостей і інструментів управління розвитком інфраструктури великого міста, механізмів модернізації та розвитку регіонально-економічних систем.

З 2012 року – член-кореспондент Інженерної академії України.

Володіє декількома мовами – українською, російською, англійською та французькою.

Кар'єра і бізнес

Ще під час навчання у вузі Максим Сергійович став заступником директора в компанії "Фронт".

У 2010 році обійняв посаду заступника голови з питань діяльності виконавчих органів ради виконавчого комітету Ленінської районної ради в Харкові.

У тому ж році Мусєєв працював заступником директора КП «Харківський метрополітен».

З січня 2011 року – глава комунального підприємства «Харківпас».

У період з 2012 по 2018 року Мусєєв очолював адміністрацію Холодногірського району в Харкові.

У грудні 2004 року Максим Сергійович став членом руху "Разом - вперед!". Через два роки він очолив організацію.

З 2005 року працював заступником секретаря міської організації «Нова демократія».

З травня 2008 року – став головою організації «Харківська профспілка студентів».

Мусєєв – депутат Харківської міської ради п'ятого, шостого та сьомого скликань. Також чиновник був головою комісії, що займається питаннями бюджету та фінансів.

Компромат і чутки

Політик не раз ставав учасником гучних скандалів. ЗМІ пишуть, що приблизна вартість його весілля склала 60 тисяч доларів. Більш того, на заході виступали зірки естради, чий гонорар оцінюється в десятки тисяч доларів. Водночас, згідно з відкритими джерелами, Максим Сергійович живе на одну чиновницьку зарплатню, яка становить дев'ять тисяч гривень.

Робота на Росію

Мусєєва звинувачували в роботі на спецслужби Російської Федерації. У 2018 році Служба безпеки України опублікувала інформацію, що один із співробітників харківської адміністрації співпрацює з ФСБ. У заяві було сказано, що протягом чотирьох років чиновник був завербований російськими спецслужбами.

За даними слідства, організація збирала інформацію про бійців АТО для передачі її ворогові. З цієї причини ім'я Мусєєва додали на сайт "Миротворець".

Пізніше депутат міської ради Ігор Черняк повідомив, що в заяві СБУ йдеться саме про Максима Мусєєва. Він, за словами політика, знаходиться в бігах і вже місяць не з'являвся на робочому місці.

Чиновника підозрювали в державній зраді, а правоохоронці готувалися оголосити його в розшук. Також Мусєєва звільнили з поста глави району через систематичні прогули.

Крім того, спецслужба знайшла у чиновника громадянство Російської Федерації, яке він отримав в 2015 році в Криму.

У 2019 році харківський суд зняв звинувачення з Максима Сергійовича. Як пишу журналісти, це сталося після того, як в Кримінальному Кодексі з'явилися так звані "поправки Лозового".

За інформацією ЗМІ, Максим Сергійович не заперечував наявність у себе російського паспорта. Більш того, він стверджував, що "мати паспорт Росії не є порушенням закону". Мабуть, забувши, що за українським законодавством заборонено мати подвійне громадянство.

Мусєєва не раз звинувачували в корупційній діяльності. Так, ЗМІ писали, що чиновник, отримуючи зарплату чиновника, купує собі елітну нерухомість і позичає великі суми третім особам.

Компанії, пов'язані з чиновником, перемагали в тендерах без адекватного проведення конкурсів, пишуть журналісти. Наприклад, в 2013 році комунальне підприємство "Харківський метрополітен" уклав договір з компанією «Ваго - Рев» на заміну обладнання. Вартість цієї угоди становила понад 35 мільйонів гривень.

Як з'ясували розслідувачі, єдиним конкурентом компанії було підприємство, яке належало "персональному водієві" Мусєєва.

А за інформацією харківських активістів, засновником «Ваго - Рев» є Зінаїда Кірсанова – ця жінка раніше подарувала матері Максима Сергійовича квартиру в престижній новобудові.

У 2014 році на території району, який очолював Мусєєв, був знайдений БТР. Пізніше виявилося, що власником транспортно-бойової машини є близький знайомий чиновника.

А в 2016 році правоохоронці провели обшук у помічниці Максима Сергійовича. Її підозрювали в придбанні і зберіганні наркотиків. Більш того, в ході перевірки у дівчини виявили не тільки наркотичні засоби, а й зброю з простроченим дозволом на ім'я Максима Мусєєва.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Максим Сергійович володіє трьома квартирами в Харкові, двома паркомісцями, трьома нежитловими приміщеннями, двома квартирами в Києві, а також двома земельними ділянками.

Також політик декларує велику колекцію аксесуарів, творів мистецтва та годинників. При цьому вартість майна не вказується, мабуть, щоб не шокувати виборців.

Пересувається харківський політик на декількох автомобілях – ГАЗ 21 1967 року випуску, Lexus LX 470 2006 року випуску та човнах – Bombardier Sea Doo Gti 2007 року випуску і Bombardier GTI SE 155 hp 2007 року випуску.

За рік Максим Сергійович офіційно заробив 254 тисячі гривень. На банківських рахунках він зберігає – 30 тисяч гривень. Готівкою – 33 тисячі євро, 33 тисячі доларів і 215 тисяч гривень.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Максима Мусєєва в соціальній мережі Facebook

Офіційна сторінка чиновника на сайті Харківської міської ради.