Бенефіціар кількох підприємств, депутат екс-президентської партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Максим Мазурко має проблеми із законом. Одна із його компаній була фігурантом розслідування кримінального провадження. Інша брала участь у сумнівній закупівлі. Читайте докладніше про земельні махінації та темні схеми діяльності депутата-бізнесмена.

Біографія

Дата народження: 26 грудня 1990 року.

Знак Зодіаку: Козоріг. За східним гороскопом: рік Сталевого Коня.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 29 років.

Депутат Максим Мазурко став успішним завдяки підприємницькій діяльності батька. Сьогодні, крім агробізнесу, молодий політик займається будівельним бізнесом, із землею якого пов'язані махінації.

Не дивно, що у 21 рік Максим Мазурко, будучи студентом, очолив ТОВ «Агрофірма Княжичі», адже її керівником був його батько. Крім цього, молодий амбітний директор агро- та будпідприємств є представником екс-президентської політсили Петра Порошенка «Солідарність».

Видання Narodna-pravda.ua встигло охрестити депутата від «БПП» «вундеркіндом» українського бізнесу й політики. Веб-ресурс докладно розповідає про те, як йому, перебуваючи у депутатському кріслі, успішно вдалося «знаходити спільну мову із представниками правоохоронних органів та органів судової влади».

2017-й рік і зовсім став для депутата від Петра Порошенка найбільш урожайним на виграні тендери. Якщо у 2014-2016 рр. компанія Максима Мазурка ТОВ «Зернопром» заробила менше 500 тис. грн., то буквально за кілька місяців 2017-го - понад один мільйон. Про це повідомляють відкриті джерела.

Депутат Київської обласної ради Максим Мазурко неодноразово опинявся у центрі корупційних скандалів за земельні махінації. Втім, як і його батько, Олександр Григорович.

Дізнайтеся: хто стоїть за багатством Максима Мазурка? Читайте докладніше про корупційні скандали за земельні махінації, сумнівні закупівлі та темні схеми діяльності Максима Олександровича Мазурка.

Сім'я, особисте життя

Дитинство та юність пройшли у місті Київ. Тут він народився, виріс і мешкає у даний час. Батьки: батько - Олександр Григорович, керівник ТОВ «Агрофірма «Княжичі».

Сімейний стан Максима Мазурка: одружений. Дружина: Тетяна Сергіївна. Її місце роботи - Міністерство юстиції України. Посада - провідний спеціаліст відділу із питань законодавства про інформацію Управління соціального, трудового та гуманітарного законодавства Департаменту публічного права.

Діти: син Григорій. Декларації Тетяни Сергіївни за останні роки свідчать, що вона знаходиться у декретній відпустці. І отримує допомогу при народженні дитини.

Освіта

2008-2013 р. - роки навчання у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка.

2015 р. - через 2 роки закінчив Інститут післядипломної освіти цього ж навчального закладу.

Кар'єра і бізнес

2011-2014 рр. - свою трудову діяльність розпочав ще під час навчання на третьому курсі університету. Будучи студентом, зайняв вакантне місце директора ТОВ «Агрофірма Княжичі», яке йому забезпечив батько, який був керівником організації.

Із 2013 р. - директор за сумісництвом ТОВ «Агрофірма «Іванків». Із 2014-го - директор. Корпоративні права Максима Олександровича: по 50% підприємств «Зернопром», «Агрофірма Княжичі», «Агрофірма« Іванків», 25% - «Будівельна компанія «Княжичі», 63% - спортивно-мисливського клубу «Гран Прі Малин».

Його декларація за 2016 рік свідчить про те, що він був бенефіціаром перших трьох вищевказаних організацій. У 2017-му до них додається «Будівельна компанія« Княжичі ». У 2018-му він - кінцевий бенефіціар цих чотирьох компаній. У 2019 му до них додається спортивно-мисливський клуб «Гра при Малин».

Із 2015 р - депутат, політфракція «Європейська солідарність» (раніше - «Блок Петра Порошенка»).

Компромат і чутки

Згідно із даними видання «Наші гроші» від 26.09.2016 р., прокуратура заарештувала 40 гектарів фірми, що належить депутату, який підтримує Петра Порошенка. Арешт було накладено у рамках розслідування кримінального провадження щодо службової недбалості працівників ДП «Бориспільське лісове господарство».

Про те, що судом арештовані ділянки ТОВ «Будівельна компанія «Княжичі» у селі Іванків Бориспільського району Київської області, свідчить постанова Бориспільського міського районного суду Київської області.

За припущеннями прокуратури, земельні ділянки були приватизовані з порушенням земельного законодавства. Виявляється, земля підприємства накладається на землі, якими користується державний лісгосп. Мова йде про ділянки загальною площею 42,2 га. Із них 40,5 гектар цієї землі - у володіннях ТОВ «Будівельна компанія «Княжичі».

Директором даної організації є Ігор Кравченко. Із декларації депутата Максима Мазурка ми знаємо, що він - бенефіціар даного підприємства. До речі, 1,7 га із 42,2 га, що залишилися, належать Ігорю Кравченко.

Відкриті джерела повідомляють, що 12.09.2017 р. невідома особа розмістила на веб-ресурсі Olx.ua оголошення щодо продажу майна підприємства за заниженою ціною. Це було зроблено від імені директора Ігоря Кравченка із порушенням чинного Статуту.

Ще у 2016-му суд задовольнив клопотання прокурора про арешт ділянок, щоб власники їх не продали. Згодом Ігор Кравченко відзначав, що судове розслідування стало наслідком неприязного ставлення Максима Мазурка та його батька по відношенню до директора підприємства та його сім'ї.

Ігор Кавченко відзначав, що справа побудована на вигаданих фактах і підроблених документах із метою рейдерського захоплення майна підприємства і дискредитації імені директора організації. У цілому за плечима депутата Максима Мазурка - 34 судових процеси.

Земельними скандалами відзначився й батько депутата, Олександр Мазурка. Про це повідомляє видання Politeka. Справа стосується державного підприємства «Пуща-Водиця», яким він керував кілька років тому (2011-2015 рр.)

Згідно із даними Narodna-pravda, організація опинилася у центрі корупційного скандалу за земельні махінації із огляду на те, що держава не дорахувалася 350 гектар орних земель. Справа стосувалася земельних наділів, розташованих у Софіївській та Петропавлівській Борщагівці. Видання зазначає, що «звертається до Генпрокуратури та НАБУ із проханням перевірити на корупційну складову діяльності» депутата.

Про непрозорц закупівлю ТОВ «Зернопром» докладно розповідає Antikor. Згідно із даними видання, це підприємство є постійним партнером чиновників Української міської ради. І виграє тендери, які проходять без конкурентної процедури.

Договір на поставку м'ясної продукції за завищеними цінами було укладено саме із ТОВ «Зернопром». Його кінцевим бенефіціаром є Максим Мазурко. Сума непрозорої угоди - 392 тис. 87 грн.

У даному договорі не прописана специфікація. У документі відсутні техумови й склад ковбасних виробів. А також не вказується, яке м'ясо поставлялося: заморожене чи охолоджене. При цьому зазначена вартість м'ясної продукції набагато вища за ринкову.

Декларація молодого політика за 2019 рік свідчить про те, що готівкою він зберігає 50 тис. доларів, 1 млн. 300 тис. грн. У депутата-бізнесмена - 570 грн. у банку. У його дружини 50 тис. грн. готівкою. Загалом на двох різних банківських рахунках - 1 тис. 601 грн.

Декларант приховав інформацію, зазначивши не всі заощадження родини, оскільки е-документ демонструє 10 банківських рахунків суб'єкта декларування та його дружини. У Максима Олександровича 3 рахунки у банках. У Тетяни Сергіївни - 7. Тож депутат зазначив недостовірну інформацію.

Із нерухомості у власності декларанта - зерносховище площею 769,2 кв. м у Іванкові Бориспільського району. Тут же знаходяться комплекс ЗАВ і кормоцех, що належать депутатові. Їх площа - 251,4 кв. м і 297,3 кв. м відповідно.

Площі п'яти корівників, які також знаходяться у власності декларанта, - 1 тис. 635,9 м²; 892,4 м²; 702,2 м²; 1529,9 м² та 1571,9 м². Депутатові-мільйонеру належить ПШЗ на 54,7 м², санпропускник - 66,5 м² і молочний блок - 225,3 м². У Іванкові у агробізнесмена кілька земельних наділів загальною площею 208 тис. 852 кв. м.

У столиці у нього є квартира на 63,4 квадрати. Його дружині належить квартира у Києві площею 63,2. Причому обидві були куплені з різницею буквально у 2 місяці: 09.07.2009 р. та 04.09.2009 р. відповідно. Йому також належить 25% столичної квартири площею 44,2 кв. м.

Із транспортних засобів у Максима Олександровича Audi Q7, 2013 р.в., куплена у 2013-му за 660 тис. 648 грн. Щоправда, на вторинному ринку сьогодні б\у машина такого класу й року випуску коштує у середньому від 650 до 850 тис. грн.

Йому також належить Nissan Navara, 2008 р.в., куплений у 2009-му. У його власності - Land Rover Range Rover, 2015 р.в., придбаний 5 серпня 2015 р. за 2 млн. 978 тис. 250 грн. У декларації зазначено, що авто викрадено 21 липня 2018 р. І знаходиться у розшуку.

У власності Тетяни Сергіївни - два вантажних Ford Transit, 2013 р.в., куплені 28 січня 2014 р. за ціною 259 тис. 472 грн. за кожен. До речі, на вторинному ринку сьогодні машина такого класу й року випуску коштує 300-400 тис. грн. у середньому.

Фотографії

Максим Мазурко: біографія і досьє, компромат, скрін - Рoliteka