Сергій Миколайович Федорченко – український політичний і державний діяч, депутат Київської міської ради, член партії "Удар". Про кар'єру, компромат, скандали і доходи – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 30 листопада 1974 року

Вік – 45 років

Місце народження – село Ємельянова, Красноярський край, Росія

Національність – росіянин

Знак зодіаку – Скорпіон

Сім'я

Сергій Миколайович одружений, його дружину звуть Оксана Федорченко. Сім'я виховує двох синів – Єгора і Владислава.

Освіта

Середню освіту політик отримав в селі Гайворон, куди його сім'я переїхала з Російської Федерації. Після восьмого класу вступив до аграрно-економічного технікуму в місті Бобровиця (Чернігівська область).

Першу вищу освіту Федорченко отримав в Національній академії статистики, обліку та аудиту – фінансист. Другу – юридичну – в Національній академії внутрішніх справ.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Сергій Миколайович починав в 1995 році – тоді він зайняв посаду заступника глави відділу продажів в компанії "Репід". Тут він пропрацював три роки.

Потім протягом двох років був заступником начальника організації "Віват - Медіо".

У 2006 році Федорченко почав займатися власним бізнесом, а саме будівельними роботами. Через рік почав працювати в компаніях "Кіівспецрезерв" і "Дельфін".

Навесні 2014 року Сергія Миколайовича призначили главою Бородянської районної державної адміністрації. Цей пост він займав менше року, бо в 2015 році президент Петро Порошенко зняв його з посади.

Крім того, деякий час політик був заступником мера Києва з питань АТО.

У 2015 році Федорченко стає заступник голови відділу аналітичного забезпечення діяльності управління аналітичного забезпечення діяльності Київської міської ради. А через короткий час – очолює відділ.

У 2012 році Федорченко намір брати участь в парламентських виборах від політичної сили "Удар". Однак прямо перед виборами зняв свою кандидатуру на користь представника партії "Батьківщина" Володимира Бондаренка.

Під час виборів до Верховної Ради в 2012 році Федорченко керував виборчим штабом партії Віталія Кличка. У парламенті сьомого і восьмого скликань працював помічником народних депутатів від "Удару" і "БПП". Восени 2013 року він став головою Святошинської районної парторганізації "УДАРу".

У 2014 році політик переміг у виборах до Київської міської ради від "УДАРу", а через рік став депутатом обласної ради від партії Петра Порошенка. На момент виборів був радником Київського міського голови.
Федорченко був головою комісії, що займається питаннями земельних відносин та агропромислового комплексу.

2019 рік – Сергій Миколайович знову спробував стати народним депутатом. Однак, як і минулого разу, з невідомих причин політик зняв свою кандидатуру.

Компромат і чутки

Згідно з інформацією видання "Чесно", в 2017 році в деклараціях про доходи політика були знайдені серйозні невідповідності. Так, роком раніше Федорченко купив на ім'я свого сина-школяра нерухомість в столиці, вартість покупки склала 149 тисяч гривень. При цьому політик зазначив у декларації дохід в розмірі 67 тисяч гривень.

Більш того, ніяких заощаджень сім'я Федорченка не мала, офіційно політик прожив рік за межею прожиткового мінімуму. Звідки у "бідного" депутата гроші на покупку нерухомості в Києві – так і залишилося загадкою.

В інтерв'ю Сергій Миколайович заявив, що крім офіційної заробітної плати має додатковий дохід, бо підробляє консультантом. Водночас в декларації дохід від цієї діяльності він не вказав. Отже, пишуть журналісти, податки з доходу виплачені не були.

"Не те що складно – неможливо складно. Виживали за рахунок того, що працюємо ще так, ну буває консультантом ... консультуємо в неробочий час", – зізнався депутат.

У 2016 році політик вказав в документі про доходи вісім земельних ділянок в Макарівському районі та ще дев'ять ділянок в Броварах в спільній власності.

При цьому придбання права на земельні ділянки зазначено з 2007 року. Тобто їх він повинен був вказувати і в попередніх податкових звітах.

Зникла з декларації 2016 року і одна з квартир подружжя Федорченків, про що, як виявилося, депутат навіть не знав.

"А що, її (квартири - Ред.) Немає? Ми в податковій здали всі документи", – заявив депутат.

Як пишуть ЗМІ, в 2018 році Федорченко влаштував скандал під час сесії Бабинецкая селищної ради. Політик вилив воду на голову ради Андрія Купраш, зірвав засідання і зіпсував документи.

Відзначається, що депутат прибув до селищної ради в "компанії молодих людей спортивної статури".

У той момент на сесії розглядали господарські питання, депутати повинні були прийняти рішення щодо положення про громадські слухання. "Саме це і стало, як стверджують очевидці, причиною для негідної поведінки депутата Київської облради".

Після інциденту Купраш заявив, що депутат облради своїми діями принизив "не так мене і депутатів, як всю систему місцевого самоврядування в Україні".

Глава Бабінцев також зазначив: "своєю нахабною і неадекватною поведінкою, погрожуючи і безпідставно звинувачуючи мене, як посадову особу, Бабинецького селищного голову в крадіжках, чинячи тиск на депутатів Бабинецької селищної ради, пан депутат показав як потрібно жити за законами в Україні!".

За інформацією ЗМІ, "проти нього навіть відкрили кримінальне провадження, однак ні статті, ні подальшого розвитку ніхто не побачив".

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Сергій Миколайович володіє дев'ятьма земельними ділянками в селі Мар'янівка. Їх загальна площа становить 28,5 тисяч квадртних метрів. Дружина політика декларує квартиру площею 42 квадратних метрів у Києві, син – квартиру площею 40 квадратів там же. Вартість майна не вказується.

Згідно з документом, власного автомобіля у Федорченко немає. Проте його дружина пересувається на елітному позашляховику Land Rover Freelander 2013 року випуску.

За рік Сергій Миколайович заробив 196 тисяч гривень. Оксана Федорченко декларує дохід у розмірі 2,7 тисяч гривень.

Ніяких банківських або наявних заощаджень у сім'ї політика немає.

Фотографії

Сергей Федорченко, фото: Youtube

Сергей Федорченко, фото: Youtube

Сергей Федорченко, фото: Youtube

Відео