Олена Теряєва трохи більше місяця входила до числа трьох заступниць міністрів охорони здоров'я України Максима Степанова. До цього вона вже працювала під його керівництвом у Одеській ОДА. Багато українців вважають, що міністр перетягує за собою «своїх». Серед її протеже й найближчий соратник екс-президента Віктора Януковича, кримський екс-прем'єр та VIP-земляк Олени Теряєвої, Василь Джарти. Читайте докладніше про це та її незадовільну роботу на одній із керівних посад.

Біографія

Дата народження: 21 листопада 1966 року.

Знак Зодіаку: Стрілець. За східним гороскопом: рік Вогняного Коня.

Національність: українка.

Віросповідання: православна.

Вік: 53 роки.

Олена Теряєва народилася у Сніжному. Згодом стала переселенкою із Донбасу. Вона переїхала до Одеси після початку антитерористичної операції. Згідно із даними одеських ЗМІ, їй протегував кримський екс-прем'єр, якого зараз вже немає в живих, Василь Джарти.

РБК Україна також повідомляє, що Олена Теряєва отримала «путівку у життя» від екс-голови Ради міністрів АР Крим, найближчого соратника президента, що втік, Віктора Януковича.

На початку дев'яностих Василь Джарти очолював «макіївську» ОЗУ. Він використовував у рекеті бейсбольні біти. Вікіпедія повідомляє, що із огляду на це Василь Джарти більше відомий у кримінальному світі як «кримінальний авторитет Вася Біта».

До речі, до Макіївки Олена Геннадіївна торгувала непродовольчою групою товарів і автозасоби у Свердловській області Російської Федерації. Надалі вона працювала в Україні на чільних посадах у галузі охорони здоров'я. Читайте докладніше про злети й падіння у кар'єрі. А також звинуваченнях громадськості на її адресу.

Олена Теряєва: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Сім'я, особисте життя

Дитинство та юність пройшли у місті Сніжне Донецької області. Після початку військових дій на Донбасі місцем її фактичного проживання стало місто Одеса. Після звільнення із посади першого заступника міністра й нетривалого проживання у Києві Олена Геннадіївна проживає на даний час у Одесі.

Сімейний стан: одружена. Чоловік: Василь Миколайович. Діти: немає. Більш детальна інформація про сімейне та особисте життя у відкритих джерелах відсутня.

Її декларація за 2019 рік свідчить, що основне місце роботи чоловіка - Управління із питань містобудування та архітектури Одеської ОДА та Державна архітектурно-будівельна інспекція України із зарплатами 18 тис. 369 грн. та 38 тис. 241 грн. відповідно.

Освіта

1985-1990 рр. - у 24 роки отримала диплом про закінчення Донецького держмедінститута.

2008 р. - маркетолог, навчалася у Академії праці й соцвідношень ФПУ.

Із 27.08.1998 р. по 17.09.1998 р. проходила стажування у Міссісіпі (США), програма «Громадські зв'язки».

Із 17.07.2000 р. по 19.07.2000 р. - друге стажування у Кракові (Польща), програма «Молодіжні громадські організації. Ефективне управління».

Із 20.07.2000 р. по 02.08.2000 р. - третя стажування у Вашингтоні (США), програма «Youth NGO Development».

Із 02.03.2006 р. по 12.03.2006 р. - четверте стажування у Великобританії, Лондон. Ознайомлення із досвідом роботи НУО.

Із 15.03.2011 р. по 06.04.2011 р. - п'яте стажування у Каліфорнії (США), програма «Формування навичок безпечної поведінки у населення».

2015-2016 рр. - учасник Зимової, Літньої шкіл для управлінців у охороні здоров'я, організованих ЮНІСЕФ, україно-швейцарська програма співпраці, Києво-Могилянська Академія.

2019 р. - закінчила програму для управлінців у сфері охорони здоров'я Leaders for Health у Lviv Business School Українського католицького університету.

Кар'єра і бізнес

1990 р. - свою трудову діяльність розпочала відразу після закінчення інституту. Обіймала посаду лікаря-епідеміолога.

1990-2014 рр. - протягом 24-х років очолювала Центр Здоров'я, проект «Безпека: Інтервенція ВІЛ + і ВІЛ-ПІН», БФ «Здоров'я Нації». Одночасно - директор Управління охорони здоров'я міста Макіївка.

2015 р. - головлікар «Ферст Медікал Груп».

2016 р. - заступник директора із розвитку ТОВ «Будинок медицини».

2017 р. - директор «Одеського облцентру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

2018-2019 рр. - очолювала департамент охорони здоров'я Одеської ОДА.

2019-2020 рр. - заступник директора Південного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров'я України.

Із 8 квітня по 20 травня 2020 року - перший заступник Міністра охорони здоров'я України.

Компромат і чутки

Буквально 2 роки тому, в серпні 2018-го, Odessa.dozor повіомляв, що Олену Теряєву вимагають відсторонити від конкурсу на посаду голови Одеського облдепартамента охорони здоров'я. Причина вищевказаних вимог - її незадовільна діяльність.

Олена Теряєва: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Як відзначав Олексій Сухарєв, голова ГО «Консультативна рада із дотримання законодавства», вона разом із іншим кандидатом, Костянтином Талалаєвим, - люди некомпетентні.

Щодо Олени Теряєвою пред'являлися наступні претензії: зростання витрат на роботу «швидкої допомоги», зростання витрат на паливо й ремонт, зрив нормативного часу прибуття машин у ряді обласних регіонів (замість 20 хв. «швидкі» їдуть по півтори години у середньому). Крім цього, відсутність спецсигналів- «мигалок» на машинах «швидких», мобільного зв'язку тощо.

До речі, Олена Теряєва була призначена на посаду заступника міністра охорони здоров'я України разом зі Світланою Шаталовою. Обидві працювали із Максимом Степановим ще під час його губернаторства на Одещині.

Grad.ua, досліджуючи кар'єрні щаблі зростання Олени Теряєвої, пише: «серйозну посаду довірили не медику-професіоналу, а, швидше, бізнесменові від медицини». Як зазначає видання Politeka, посилаючись на дані РБК-Україна, коли Олена Геннадіївна очолювала «швидку» медичної допомоги у регіоні, їй вдалося провести реформу диспетчерської служби «103» та «підсидіти» свого «шефа».

Олена Теряєва: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Щоправда, місцеві одеські видання бачать у відставці В'ячеслава Полясного і «кар'єрному злеті» екс-керівника макіївського міського відділу охорони здоров'я конфлікт начальника облдепартамента охорони здоров'я зі «смотрящим» за одеською сферою охорони здоров'я Сергієм Калинчуком.

У коридорах Верховної Ради України Олена Теряєва пробула недовго. Кабмін досить швидко звільнив її із посади першого заступника міністра охорони здоров'я Максима Степанова. Олена Геннадіївна встигла попрацювати на цій посаді буквально півтора місяці.

Що послужило причиною звільнення Олени Теряєвої - невідомо. Biz.censor.net повідомляє, що Олена Теряєва звільнена, згідно із поданою заявою. 20 травня 2020 року ЗМІ повідомляли, що Максим Степанов забракував усіх кандидатів, які брали участь у конкурсі на посаду глави НСЗУ.

Між іншим, її призначили на посаду першого заступника міністра охорони здоров'я в умовах наростання пандемії коронавіруса, через тиждень після того, як стартував 2-й етап медичної реформи. Відкриті джерела писали, що він передбачає принцип «гроші ходять за пацієнтом», який буде поширений на стаціонари.

Олена Теряєва: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

У цей час спостерігається гостра нестача коштів. Медичні установи України зіткнулися із різким зменшенням фінансування. Денис Шмигаль, прем'єр-міністр країни, заявляв, що медреформа буде продовжувати реалізовуватися.

Володимир Зеленський говорив, що помилки медичної реформи потрібно виправляти. NV.ua пише, що фракція «Голос» у ВРУ збирала підписи за відставку глави міністерства охорони здоров'я Максима Степанова.

Підставою для збору підписів послужив гучний скандал навколо афери із закупівлею біокостюмов для лікарів, коли тендер виграла маловідома компанія із Китаю за вартістю, завищеною удвічі.

Олена Теряєва: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Декларація Олени Теряєвої за 2019 рік демонструє наявність у її власності квартири у Одесі площею 68,5 кв. м., яка була куплена у квітні 2018-го за 929 тис. 900 грн. Із нерухомості у спільній власності - квартира у Макіївці. Їй належить 50% житла площею 58,1 кв. м. та 25% іншої квартири на 44,58 кв. м у Макіївці.

У власності чоловіка - квартира у Макіївці площею 60,78 м². І ще одна у Одесі - 68 м². Із транспортних засобів Василю Миколайовичу належить Subaru Outback, 2013 р.в., куплений у цьому ж році - вартість авта не вказується. На вторинному ринку сьогодні машина такого класу й року випуску коштує у середньому 325-425 тис. грн.

Зарплата декларанта за основним місцем роботи - 272 тис. 618 грн. (Департамент охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації) та 289 тис. 675 грн. (Національна служба здоров'я України).

Грошові активи сімейства: готівкою у Олени Геннадіївни 23 тис. доларів. На 9-ти різних банківських рахунках загалом 64 тис. 490 грн. У індивідуальному сейфі чоловіка 5 тис. доларів та 1 тис. євро. На його 6-ти різних банківських рахунках загалом 7 тис. 461 грн. Він також отримав у 2019-му спадщини у розмірі 49 тис. 459 грн. та 64 тис. 626 грн.

Фотографії

Олена Теряєва: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олена Теряєва: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олена Теряєва: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олена Теряєва: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олена Теряєва: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олена Теряєва: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Відео

Посилання

Фейсбук