Ігор Михайлович Сопель – український державний діяч, який в 2020 році став головою Тернопільської обласної державної адміністрації. Про кар'єру, компромат, скандали і доходи – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 16 вересень 1974 року

Вік – 45 років

Місце народження – місто Хоростків, Тернопільська область, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – Діва

Сім'я

Ігор Михайлович одружений, його дружину звуть Ольга Сопель. Жінка працює в компанії "Агробізнес", а також є депутатом Хоростківський Об'єднаної територіальної громади.

Сім'я виховує двох дітей – сина Ігоря і дочку Галину.

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному місті. Потім переїхав до Тернополя і вступив до місцевого технічного університету, в якому навчався на спеціальності "інженер-механік".

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Ігор Михайлович починав в 1991 році – тоді він влаштувався на цукровий завод в Хоросткові на посаду слюсарем. Потім протягом 13 років працював інженером на місцевій теплоелектроцентралі.

У 2003 році Сопель відкриває власний бізнес. У 2010 році стає головою Хоростківського регіонального підрозділу компанії "Агробізнес". Ця компанія займається виробництвом хлібобулочних і кондитерських виробів.

У 2010 році Сопеля обрали депутатом Хоростківського міської ради. У 2015 році політик знову балотувався, проте цього разу вибори програв. З 2017 року він був головою футбольної федерації рідного міста.

Осінь 2019 року Ігор Михайлович брав участь у позачергових виборах до Верховної Ради від партії "Слуга народу". Однак в підсумку потрапити в парламент так і не зміг – за мажоритарного кандидата проголосували тільки 22% виборців.

У 2019 Сопель брав участь у позачергових парламентських виборах. Тоді він йшов по 166 мажоритарному округу (Тернопільська область) від партії "Слуга народу".

У жовтні того ж року президент Володимир Зеленський призначив Сопеля головою Тернопільської обласної державної адміністрації.

А вже в березні 2020 року президент звільнив його з посади.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, голова Тернопільської ОДА був близький з командою "95 кварталу" ще задовго до президентських виборів. Ймовірно, дружина політика має родинні зв'язки з кимось із "кварталівців".

Звільнення з посади голови ОДА

Вся справа в тому, що під час евакуації українців з охопленого епідемією коронавируса Ухань, в Микулинцях Тернопільської області кілька сотень людей вийшли на мітинг проти розміщення співгромадян на обсервацію в санаторій "Медобори".

Зеленський заявив, що подібні акції проти евакуації громадян мали політичну підтримку. Тоді привезти українців на територію Тернопільської області через політичні махінацій так і не вдалося, хоча умови для обсервації в "Медоборах" були найкращими.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Ігор Михайлович володіє магазином площею 50 квадратних метрів, половиною квартири площею 68 квадратів і МАФом в Хоросткові. Дружина політика декларує земельну ділянку площею 59 квадратів і частина гуртожитку.

Пересувається сім'я чиновника на декількох автомобілях – TOYOTA CAMRY 2014 року випуску, Audi A6 2005 року випуску.

За рік Ігор Михайлович заробив більше мільйона гривень. Його дружина – 201 тисячу гривень.

Готівкою сім'я зберігає: 336 тисяч гривень, 11 тисяч доларів і 7 тисяч євро. На банківських рахунках зберігається 4,9 тисяч доларів.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Ігоря сопел в соціальній мережі Фейсбук