Біографія

Ірина Садовьяк: джерело: YouTube

Ірина Дмитрівна Садов'як народилася 6 листопада 1972 року в Івано-Франківську.

Знак Зодіаку: Скорпіон

Народилася в рік Водяного Щура

Національність: українка

Віросповідання: православна

Розмовляє російською, українською, англійською

Чому Ірину Дмитрівну звинувачували в руйнуванні української дитячої онкології та скільки вона нібито заробила на корупційних схемах? - Відповіді в цій статті.

Сім'я

Ірина Садовьяк: джерело: YouTube

Про особисте життя однієї з найбільш впливових жінок в українському уряді мало що відомо. Повідомляється, що Ірина Дмитрівна була заміжня. Має сина.

Освіта

Ірина Садовьяк: джерело: YouTube

Садов'як є дипломованим медиком. Має диплом лікаря, який отримала в Чернівцях. Професійний терапевт. У 2003 році проходила стажування в Швейцарії.

Є кандидатом медичних наук. У 2008 року захистила дисертацію за темою Наукове обгрунтування системи профілактики порушень репродуктивної функції жінок і здоров'я дітей в умовах ендемічного регіону.

Кар'єра і бізнес

Ірина Садовьяк: джерело: YouTube

Трудовий шлях Ірина Садов'як починає в 1997 році. Працює в Коломийській центральній районній лікарні. У медустанові прослужила 20 років. Проходить через всі кар'єрні сходинки: починає лікарем-санологом і залишає лікарню в ранзі головного лікаря. У той період свого життя також починає політичну кар'єру. Неодноразово обиралася до міської та районних рад Коломиї.

Вся Україна дізналася ім'я Садов'як в 2017 році. Тоді вона стала головним лікарем головної дитячої лікарні країни - Національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит. Отримує роботу, вигравши відкритий конкурс. Відзначається, що Садов'як обійшла всіх сімох конкурентів. За Ірину Дмитрівну проголосували всі члени комісії.

Медик зазначає, що за всі три роки роботи на посаді жодного разу не приймала пацієнтів і весь цей час займалася адміністративною роботою.

Наступний кар'єрний успіх очікував Садов'як в червні 2020 року. Тоді вона стала першим заступником міністра охорони здоров'я Максима Степанова.

В електронній декларації чиновниця зазначила, що має квартиру площею 82,8 кв. м і одну земельну ділянку на 1200 кв. м.

Компромат і чутки

Ірина Садовьяк: джерело: Facebook

Ірина Садов'як є одним з найбільш скандальних медиків сучасної України. Перший інцидент за її участі стався в 2017 році, відразу ж після того, як Садов'як зайняла пост глави клініки Охматдит.

На пост вона прийшла під гаслом реформування сфери, після чого її звинуватили в руйнуванні галузі. Так, лікар відділення трансплантації кісткового мозку Охматдиту Юлія Базалук зазначила, що Садов'як намір знищити всю дитячу онкогематологію в Україні, яка будувалася кілька десятків років. Також вона звинуватила Садов'як у брехні і заявила, що має намір знищує цілу медичну галузь, при цьому стверджуючи, що онкогематологію в чекають лише поліпшення.

За словами медиків, сьогодні в Україні діє ефективна система, яка дозволяє хворим дітям отримувати повний цикл лікування, починаючи з діагностики і закінчуючи подальшим лікуванням і перевіркою якості та ефективності проведених заходів.

Інші джерела також заявляли, що в Охмадиті функціонує унікальна референтна лабораторія, в якій використовують всі сучасні світові методи діагностики.

Заклад було не тільки частиною самого центру, а й координувало всю діяльність Охмадіта. Однак Садов'як прийняла рішення передати лаболаторію в загальнолікарняний доступ, що стало причиною руйнування накладеної роботи і падіння ефективності роботи всієї установи.

Частина персоналу клініки відкрито називали реформу Садов'як незаконною, тим більше, що її організація проходила без єдиної консультації з самим персоналом.

Окремої гніву персоналу викликала новина про організацію професійної переорієнтації фахівців, що вони і зовсім порахували нонсенсом.

У серпні 2018 року з'явився інший скандал. Тоді вчений, лікар і громадський діяч Валентина Маркевич, заявила, що Ірина Садов'як спеціально перервала відпустку, щоб особисто звільнити заслужених лікарів вищої категорії Олега Рижака і Світлану Донську в порушення і без узгодження з профспілками.

Також Садов'як звинувачували в закритті Центру онкогематології та трансплантації кісткового мозку, що викликало отсановку трансплантації кісткового мозку в Україні для дітей.

Після того, як головний лікар звільнила Рижак і Донську за ними пішла й частина лікарів і медсестер відділень ТКМ і референс-лабораторії.

У Всеукраїнському русі проти корупції під назвою Під Контролем відкрито звинуватили Ірину Садов'як в участі в схемах із закупівлі медикаментів.

Активісти заявили, що Ірина Дмитрівна закуповує медичні препарати на 128 000 грн з переплатою в 4 рази.

У 2017 році, коли і почався скандал, повідомлялося, що клініка Охматдит закуповувала за такими схемами медікоменти Цітростеріл, Споротал і Пурістеріл. Вартість препаратів в той рік коливалася від 197,85 грн до 477,03 грн.

У той же час, аналогічні медичні установи Болгарії і Румунії замовляли ці ж препарати за ціною в 2-6 разів меншою.

Фотографії

Ірина Садовьяк: джерело: YouTube

Ірина Садовьяк: джерело: Facebook

Ірина Садовьяк: джерело: Facebook

Відео

Посилання

Посилання на сторінку медика в соціальній мережі Facebook.