Олексій Павлович Каспрук – український політичний і державний діяч, градоначальник Чернівців, який «завалив» місто сміттям і заснув в суді. Про кар'єру, компромат, скандали, доходи і сім'ю – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Коли народився – 6 грудня 1977 року

Скільки років – 43 роки

Де народився – Чернівці

Яка національність – українець

Який знак зодіаку – Стрілець

Сім'я

Олексій Павлович одружений, його дружину звуть Антоніна Юріївна Каспрук. Жінка працює викладачем в торговельно-економічному вузі в Чернівцях.

Сім'я виховує сина Богдана.

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному місті. Потім вступив до Чернівецького індустріального технікуму, де навчався на відділенні інженерної механіки.

У 2003 році Олексій Павлович закінчив Київський торгово-економічний університет і отримав диплом економіста. Протягом року проходив навчання в Ньюпортській бізнес-академії в Нідерландах.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру мер починав в 1996 році на посаді інженера. Через короткий час перейшов на посаду економіста на хімічному заводі в Чернівцях.

У 1999 році політик почав займатися громадською діяльністю. Тоді він був обраний головою організації Українська спілка промисловців і підприємців.

У 2000 році Олексій Павлович став главою невеликої науково-технічної компанії. До 2005 року встиг побути керівником і навіть засновником кількох компаній, які працювали в сфері високих технологій.

Деякий час Каспрук працював викладачем. А в 2006 році очолив комунальне підприємство «Містобуд». На цій посаді пропрацював п'ять років.

Восени 2007 року Каспрук починає свою політичну кар'єру. Спочатку він став помічником народного депутата від Партії регіонів, скандального Анатолія Кінаха.

А в 2010 році Олексій Павлович обрався депутатом міської ради Чернівців. Тоді політик очолив фракцію "Фронт змін". У 2012 році він отримав посаду радника голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайла Папієва.

Протягом двох років Каспрук був помічником депутата Арсенія Яценюка, який на той момент був членом партії "Батьківщина". А в 2014 році Олексій Павлович перейшов на аналогічну посаду до нардепа Миколи Федорука.

Навесні 2014 року Каспрук перемагає на виборах мера Чернівців. А 26 жовтня того ж року він проходить до парламенту восьмого скликання в складі політичної сили "Народний фронт". Однак в підсумку відмовився від депутатського мандату заради крісла мера.

У 2015 році політика знову обрали міським головою. Однак влітку 2018 року депутати Чернівецької міськради під час таємного голосування прийняли рішення про відставку Каспрука з посади мера. Градоначальник спробував оскаржити це рішення в суді і в підсумку зміг повернути собі посаду. Але протягом дев'яти місяців місто залишалося без офіційного глави.

У 2020 році Олексій Павлович став членом партії мерів "Пропозиція". Також до неї увійшли міські голови Дніпра, Миколаєва, Житомира, Кропивницького та Каховки.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, під час сесії Чернівецької міськради депутат Анатолій Чесанов висловився на адресу Каспрука і заявив, що він злочинець. Таким чином служитель народу висловив своє невдоволення у зв'язку з пропозицією колеги Василя Максимюка провести громадські слухання щодо роботи міського голови та міськради.

"Людина, яка сьогодні сидить тут у сесійній залі (Каспрук, - ред.), Зробив великий злочин для міста Чернівці. Його потрібно не просто зняти з посади, його місце, ви знаєте де", – сказав Чесанов.

На це міський голова попросив депутата перестати брехати.

Під час судового засідання, присвяченого справі про відновлення Каспрука на посаді, Олексій Павлович просто заснув.

"На власному суді Олексій Павлович заснув – з Олексієм Павловичем заснула його совість", – зазначив журналіст Святослав Вишинський.

За перший термін роботи мером Каспрук не зміг виконати свою ж обіцянку, що стосується збору та утилізації відходів. Політик не ввів європейську систему збору, обробки та утилізації сміття. В рамках реформи навіть не вистачило грошей, щоб закупити необхідну кількість сміттєвих баків.

Варто згадати і про скандал, пов'язаний з ремонтом центральної вулиці міста – Богдана Хмельницького. Компанія, яка повинна була займатися ремонтом, звинуватила мерію в вимаганнях та корупції. Сам міський голова тоді заявив, що комунальні служби самостійно усунуть всі недоліки, а міська рада має намір судитися з компанією щодо відшкодування завданих збитків.

Місцеві жителі обурилися тому, що влада і чиновники вже не виявляють особливого інтересу та ініціативи, щоб просто швидше завершити роботи.

У 2014 році міськрада Чернівців виділила 350 тисяч гривень на покупку бронежилетів. Але в підсумку засоби захисту виявилися неякісними.

Як повідомляє видання "Слово і діло" Олексій Каспрук не впорався з 15% своїх передвиборчих обіцянок.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Олексій Павлович не володіє ніяким нерухомим майном. Дружина політика декларує тільки квартиру площею 81 квадратний метр (вартість – 341 тисяча гривень).

Цікаво, що в 2018 році мер зареєстрував наявність офісного приміщення площею 149 квадратних метрів (вартість – 346 тисяч гривень). Однак в документі за наступний рік нічого не сказано про продаж нерухомого майна.

Особистого автомобіля у міського голови та його дружини також немає.

За рік Каспрук заробив 486 тисяч гривень. Ще 29 тисяч склала соціальна допомога, чотири тисячі – відсотки від банківських депозитів.

Антоніна Юріївна реєструє дохід в розмірі 100 тисяч гривень.

На банківському депозиті сім'я зберігає 3,5 тисячі євро. Готівкою заощаджень немає.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Олексія Каспрука в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт міського голови Чернівців