Олександр Сенкевич - мер Миколаєва, що приховує справжні грошові активи свого сімейства. Дізнайтеся: у яких банках та по скільки рахунків відкрито у голови міста та його дружини? Читайте докладніше про перемогу на посаді міського голови, звільнення й відновлення.

Біографія

Дата народження: 4 лютого 1982 року.

Знак Зодіаку: Водолій. За східним гороскопом: рік Водяного Собаки.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 38 років.

Здавалося б, народ України обирає мерів, садить їх у теплі крісла. Однак більшість із них так і не виправдовують очікування городян. Щоправда, робота Олександра Федоровича Сенкевича на посаді міського голови була визнана незадовільною за рішенням міськради, а не виборців.

Залишившись на посаді мера, він досі обіймає цей пост. Відкриті джерела повідомляли про його поновлення на посаді - читайте далі про це докладніше. До речі, ще у травні 2017 р. недовіру градоначальнику висловлював його однопартієць.

Депутат від «Самопомочі» Сергій Ісаков ініціював процедуру імпічменту мера. І заявляв про реєстрацію у апараті міськради проекту рішення про дострокове припинення повноважень керівника Миколаєва. Про це повідомляли ЗМІ.

Він говорив, що міський голова є «режисером» міської ради. Заявляв про дерибан понад 300 мн. грн. народних коштів та інші порушення. У результаті депутат виграв суд у миколаївського градоначальника.

Відкриті джерела писали, що 5-й апеляційний суд підтвердив рішення суду першої інстанції про визнання незаконною бездіяльність мера Миколаєва, який, незважаючи на звернення депутатів та рішення сесії, кілька місяців не видавав довіреність.

Олександр Сенкевич: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Дізнайтеся: як Олександр Федорович Сенкевич здобув перемогу на посту миколаївського мера? Які доходи у нього були на момент вступу на посаду? Читайте докладніше про те, що він приховує у своїй декларації сьогодні.

Сім'я, особисте життя

Дитинство та юність пройшли у Миколаєві. Тут він народився, виріс. І мешкає у даний час. Його батьки розлучені. Батько залишив сім'ю, коли синові було 6 років. Вікіпедія повідомляє, що він жив із братом та мамою, яка понад 30 років пропрацювала у органах внутрішніх справ України.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Катерина Юріївна. Із 2003 р. працювала у відділі фінпланування ТОВ «Сандора». Декларація мера за 2019 рік демонструє її прибуток від підприємницької діяльності у розмірі 3 млн. 576 тис. 440 грн. Зарплата дружини у ТОВ «Блинк Ріекшен Інтернешенел», директором і засновником якого був сам мер, склала 99 тис. грн.

Діти: дочка Марія та син Максим. Більш детальна інформація про особисте та сімейне життя мера Миколаєва у відкритих джерелах відсутня.

Освіта

1999 р. - закінчив Миколаївський муніципальний колегіум.

1999-2004 рр. - Чорноморський національний університет ім. П. Могили. У минулому - Миколаївський державний університет ім. П. Могили.

2007 - ООНК «Інститут прикладного системного аналізу» НТУУ КПІ. Освоєна спеціальність - «інтелектуальні системи прийняття рішень».

Закінчив «Школу мерів» на базі Києво-Могилянської бізнес-школи.

Кар'єра і бізнес

Свою трудову діяльність розпочав у студентські роки. Під час навчання на 2-му курсі університету викладав у філії «Комп'ютерна академія «ШАГ» міста Миколаїв.

Із квітня 2005-го по листопад 2015 року - інженер-програміст у ТОВ «Квадроложик». За буквально рік після роботи на цій посаді став директором із кадрових питань організації.

2005-2008 рр. - одночасно був інженером-проектувальником у ТОВ «Леда» міста Нова Каховка, що займається монтажем протипожежних систем.

2005 - створив і очолив IT-компанію ТОВ «Блинк Ріекшен Інтернешенел».

Із 2008 р.- технічний директор «Леди».

Із 2010 р. - директор даного підприємства.

2015 р. - обійняв посаду голови миколаївської осередку політсили «Самопоміч».

Із 24.11.2015 р. по теперішній час - міський голова Миколаєва.

05.10.2017 р. Миколаївська міськрада визнала роботу мера незадовільною. І припинила повноваження Олександра Сенкевича на займаній посаді. Однак Центральний миколаївський суд визнав рішення міської ради щодо відсторонення його від посади міського голови недійсним.

Компромат і чутки

У другому турі місцевих виборів Олександр Федорович Сенкевич набрав восени 2015 року 54,90% голосів виборців. Його відрив від основного конкурента, екс-голови обласної ради від «Партії регіонів» був Ігор Дятлов, який у 1-му турі випереджав суперника практично на 20 тис. голосів.

Відкриті джерела повідомляли, що активісти повважали перемогу бізнесмена-мільйонера на виборах «потужним сигналом». Вони казали, що «гречка, брудний піар та популізм працюють не так ефективно, як раніше».

Видання Pravda й зовсім охрестило те, що відбувалося «миколаївським дивом». Веб-ресурс повідомляв, що Тетяна Поліщук, яка є власницею клінінгової компанії й відомим у Миколаєві волонтером, казала, що за 3 тижні до цих подій не чула прізвище Сенкевича.

Вона розповідала, що «не зустрічала його ні у нас на Майдані, ні під час подій у березні 2014-го». Чого не скажеш про волонтера Давида Арахамія, який останні 2 тижні перед виборами активно агітував за Олександра Сенкевича на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

Більш того, за 3 дні до виборів він розіслав по корпоративній пошті повідомлення, пригрозивши співробітникам штрафами у разі ігнорування ними виборів. Як доказ вимагав надати селфі на виборчій дільниці.

Тоді ставки майбутнього мера були зроблені не тільки на піарі у соцмережах, а й особистих зустрічах із виборцями. Головне - зустрічатися із людьми, давати обіцянки. У результаті за 10 днів про Олександра Сенкевича знав практично весь Миколаїв. Адже він провів близько півсотні зустрічей із виборцями на заводах та різних приватних підприємствах.

У 2017-му ЗМІ писали про гучну історію щодо звільнення Олександра Сенкевича із посади міського голови. Тоді суд виступив на його захист, ґрунтуючись на неточній вказівці процедури відсторонення миколаївського мера у регламенті. Акцентувалася також увага на тому, що перед таємним голосуванням йому не надали можливість аргументувати рішення після оголошення проекту.

Окрема історія стосується виходу міського голови із партії «Самопоміч», про що мер заявив 20 грудня 2018 р. Згідно із даними видання Liga.net, представники політсили повважали, що він «ліг під Банкову».

У провладних колах подейкували, що «Самопоміч» не надто підтримувала його кандидатуру на виборах, тому що фракції вигідна ця історія із метою політпіару. Пізніше миколаївський мер заявляв, що ініціаторами його відставки були Олексій Савченко, який очолює Миколаївську ОДА, та народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Давид Макар'ян.

ЗМІ стало відомо, що перед відновленням на посаді Олександр Федорович відвідував столицю. Тоді мала місце зустріч із депутатами-мажоритарниками. Мер зустрівся у Києві із Олександром Жолобецьким, Борисом Козирем та Давидом Макар'яном.

Відкриті джерела писали, що опонентів помирили. Умовою відновлення на посаді градоначальника було виключення публічної критики щодо президента та голови Миколаївської ОДА. Таким чином, відновлення пов'язують із примиренням із опонентами, які ініціювали відставку міського голови.

Олександр Сенкевич: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Отримуючи зарплату чиновника у розмірі 546 тис. 83 грн., миколаївський мер із 01.01.2019 р. орендує житловий будинок у Миколаєві площею 271,5 кв. м. Його декларація за 2019 р демонструє наявність у власності мера двох квартир у Миколаєві: площею 54,5 і 69,9 кв. м.

Катерині Юріївні належить комплекс будівель площею 261,2 м². У Новій Каховці у подружжя у спільній сумісній власності квартира площею 66 кв. м.

У числі транспортних засобів - новенький позашляховик Volvo XC90, 2018 р.в., куплений 01.02.2019 р. за 1 млн. 574 тис. 100 грн.

Дружина декларанта є кінцевим бенефіціаром ТОВ «Блинк Ріекшен Інтернешенел». Готівкою вона зберігає 30 тис. доларів. На банківському рахунку мера - 5 тис. 264 євро.

Зрозуміти, які грошові активи у подружжя в цілому, ми не зможемо, оскільки у них відкрито дуже багато рахунків у різніх банківських та фінансових установах. Однак мер вирішив приховати, скільки грошей у них на двох.

До речі, у 2015 році його декларація демонструвала 3 млн. 187 тис. 471 грн. доходу від його підприємницької діяльності. А у дружини - 795 тис. 406 грн.

Нині миколаївський мер приховує грошові активи сімейства. Адже відомо, що він відкрив 16 рахунків у «ПриватБанку» та ще по 1 в АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «Універсал Банк», а також у ПАТ «Державний ощадний банк України».

У дружини відкрито 5 рахунків в «Укрсіббанку», 3 - у «ПриватБанку», 1 - в АТ «Універсал Банк», 2 - в АТ «ОТП Банк», 3 - в АТ «Кредобанк». Однак скільки мільйонів на їх рахунках, залишається таємницею.

Фотографії

Олександр Сенкевич: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олександр Сенкевич: біографія і досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Олександр Сенкевич: біографія і досьє, компромат, скрін - Інстаграм

Олександр Сенкевич: біографія і досьє, компромат, скрін - Інстаграм

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників було 19 тис. 530 осіб.

Інстаграм - на момент виходу публікації серед його передплатників було 11,6 тис. передплатників.