Анатолій Бондаренко - одіозний черкаський мер. Він замішаний у ряді корупційних скандалів. У всіх деклараціях чиновник приховує свої грошові активи й не тільки. Читайте про недостовірну інформацію у деклараціях. Дізнайтеся подробиці перепалки глави Черкас із президентом України Володимиром Зеленським.

Біографія

Дата народження: 8 серпня 1974 року.

Знак Зодіаку: Лев. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Тигра.

Національність: українець.

Вік: 45 років.

Перепалка між міським головою Черкас Анатолієм Бондаренком і президентом України Володимиром Зеленським схвилювала громадськість. Про гучний конфлікт писали багато ЗМІ.

Причиною масштабного скандалу стало раптове рішення черкаської влади послабити із 1 травня 2020 року карантинні заходи у місті. Анатолій Васильович став найбільш обговорюваним політиком із огляду на те, що почав виступати із різкими заявами на адресу Кабінету міністра та гаранта країни Володимира Зеленського.

Веб-ресурс Thebabel повідомляв, що головнокомандувач України передавав черкаському меру «привіти» від СБУ і МВС. У відповідь глава міста заявив, що рішення щодо послаблення карантину він прийняв із огляду на те, що підприємці зазнають збитків.

Нагадаємо: у Черкасах на піку епідемії було відновлено роботу салонів краси, майстерень, магазинів, літніх майданчиків ресторанів і т.д. Людям дозволили гуляти у парках, скверах, порушивши таким чином санітарні правила й норми щодо запобігання можливих масових інфекційних захворювань.

Таким чином, голова міста поставив під загрозу життя сотень і тисяч людей. Президент України назвав черкаського мера «бандитом». Однак самого голову його «самодіяльність» аж ніяк не знітила. І він відповів президенту: «Черкаси чинитимуть опір».

Володимир Зеленський заявив, що у глави міста 19 кримінальних проваджень. Через 7 днів після заяви Володимира Зеленського, зробленого на прес-конференції 20.01.2020 р., мер Черкас подав проти глави держави позов.

Згідно із даними Вікіпедія, черкаський міський голова звернувся до суду, щоб стягнути із президента моральну шкоду в розмірі 1 грн. У таку суму він оцінив «приниження честі, гідності й ділової репутації». ЗМІ висвітлювали скандальну промову Анатолія Бондаренка, коли він заявив Володимиру Зеленському, що на місцевих виборах у Черкасах йому «нічого ловити».

Анатолій Бондаренко: біографія та досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Що ж, давайте дізнаємося: у яких «тяжких гріхах» звинувачують черкаського мера? Яку підозра він отримував від Генеральної прокуратури України? У яких махінаціях, що змінюють одна одну, звинувачувався? Читайте про всі скандали, у яких фігурував глава міста, докладніше.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у смт Лисянка Лисянського району Черкаської області. Тут він народився та виріс. У даний час місце проживання - місто Черкаси.

Анатолій Бондаренко: біографія та досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Сімейний стан: одружений. Дружина: Валерія Олександрівна (11.09.1982 р.н., 37 років). Вона - приватний підприємець, очолює туристичне агентство «Сузір'я туризму». Навчалася у Черкаській середній школі №17.

Дружина Анатолія Бондаренко, Валерія, скрін - Фейсбук

Вивчала економіку підприємства у Київському національному торговельно-економічному університеті. А також прикладну лінгвістику в Черкаському державному технологічному університеті. Такі дані вона зазначила на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

Діти: четверо. Пара виховує трьох доньок - Олександру, Єлизавету, Віолетту та сина Макара. У декларації за 2019 рік у графі «інформація про членів сім'ї суб'єкта декларування» вказана також теща Ольга Дмитрівна Геращенко.

Анатолій Бондаренко з родиною, скрін - Фейсбук

Освіта

2000-2005 рр. - навчався у Черкаському держтехуніверситеті.

Про те, що у черкаського мера - фальшивий диплом бакалавра, читайте далі докладніше.

Кар'єра і бізнес

1992-1994 рр. - роки служби у армії, розвідувальна спецрота.

1994-1996 рр. - свою трудову діяльність розпочав у 20 років. Був товарознавцем на будбазі у Лисянському.

1996-1998 рр. - наступні 2 роки - працівник будинку культури. Чим займався практично 3 наступних роки - невідомо.

2001-2002 рр. - заступник голови Всеукраїнської ГО «Ліга української молоді».

2002-2005 рр. - після цього його кар'єра почала стрімко розвиватися. Він обіймає посаду голови Лисянської сільради.

2005-2006 рр. -голова Лисянської райадміністрації.

2006-2010 рр. - наступні 4 роки був заступником гендиректора ТОВ СП «Нібулон».

2010-2013 рр. - приватний підприємець.

Із 2010 р - голова Черкаської облорганізації партії ВО «Батьківщина». Тричі обирався депутатом Черкаської облради.

2014-2015 рр. - помічник-консультант народного депутата України.

Із 2015 року по теперішній час - міський голова Черкас.

Компромат і чутки

Ще 2 роки тому черкаський мер отримав від Генпрокуратури України підозру. Про це повідомляли відкриті джерела. Видання розповідає про «тяжкі гріхи» та ряд корупційних скандалів, у яких градоначальник фігурував.

Як повідомляє Оbozrevatel, одіозний міський голова «навмисне створював проблеми для діяльності місцевої влади». А під час того, як він очолював партійний штаб «Батьківщини», скарбниця партосередку значно зменшилася.

Швидше, програми Анатолія Бондаренка на чолі партії були особистісними: власне процвітання та збагачення будь-якою ціною. Адже, згідно із заявою депутата черкаської міськради 5, 6 скликань Екатерини Осипенко, голова політсили привласнив гроші партії, які були надіслані зі столиці на розвиток регіону.

Однак Анатолію Васильовичу вдалося ухилитися від партскандалу. Адже він успішно переписав майно та бізнес на свою дружину. Давайте заглянемо до декларації Анатолія Бондаренко за 2019 р. та дізнаємося, що намагався приховати від громадськості градоначальник.

Анатолій Бондаренко: біографія та досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Зрозуміти, які грошові активи у подружжя, ми не зможемо, оскільки у жодному з е-документів мер не вказав розмір грошових коштів, якими вони володіють. Проте, у нього та дружини відкриті 13 рахунків у «ПриватБанку» та ще 1 - у «Ощадбанку».

Видання Regionews повідомляє, що у е-декларації за 2016 р. черкаський мер не вказав подарунок від місцевих депутатів - швейцарський годинник Zenith. Згідно із попереднім розслідуванням, 08.08.2016 р. він отримав їх від депутатів, що склалися по 1 тис. доларів кожен.

У числі нерухомості декларанта зазначено житловий будинку площею 178,6 м², який знаходиться у Лисянці. У документі є також будинок у Черкасах площею 276,3 м². Нежитлові будівлі у Черкасах площею 389,4 м² - загальна власність. Не вказано, скільки кому належить, є тільки цифра 27%.

У документі значиться квартира у Черкасах на 110,8 квадратів - по 50% у власності подружжя. Вказано такоє житловий будинок значних розмірів із нежитловими приміщеннями на 534,1 кв. м. А також цілий ряд земельних ділянок.

У числі транспортних засобів декларанта - ВАЗ 210990-20, 2007 р.в. та ЗАЗ VIDA 1498, 2014 р.в. Дружині декларанта належить Mazda 2007 р.в. та Lexus RX 350, 2011 р.в. Зазначено вартість лише останнього авта - 148 тис. грн.

До речі, цей Lexus було придбано у 2015 році. А на вторинному ринку сьогодні машина такого класу й року випуску коштує майже 600 тис. грн. у середньому. Оbozrevatel відзначає, що черкаський мер їздить містом на елітному Lexus RX 570.

Ця машина вказана у декларації, рік її випуску - 2012. Вартість б\у авто такого року випуску - 1 млн. 300 грн. у середньому. Але у попередніх деклараціях цього авта не було. Управління захисту економіки у Черкаській області виявило, що машина значилася на матері черкаського мера, Олені Бондаренко.

Як повідомляють ЗМІ, у 2016 році вона купила 2 квартири у житловому комплексі Черкас «Сімейний». Він, до речі, належить однопартійцю градоначальника Михайлу Мушієку. Орієнтовна вартість нерухомості - близько 2 млн. грн.

Анатолій Бондаренко: біографія та досьє, компромат, скрін - Фейсбук

У декларації також зазначено Mercedes-Benz S500, 2010 р.в. і Mercedes-Benz S 359 CDI, 2015 р.в. - інше право користування. Заробітна плата декларанта - 1 млн. 41 тис. 244 грн. Дохід дружини від зайняття підприємницькою діяльністю склав 1 млн. 159 тис. 472 грн. Від надання майна у лізинг вона отримала загалом понад 17 тис. грн.

Прибуток Валерії Олександрівни від відчуження нерухомого майна склав 130 тис. грн. Державна та соціальна матеріальна допомога - більш 23 тис. грн. Дружина мера є кінцевим бенефіціаром ТОВ «Преміум Якість».

Крім непрозорих відомостей мера у е-декларації, у його біографії мали місце й інші скандали. Наприклад, один із них був пов'язаний із підробленим дипломом. Genshtab повідомляє, що в 2010 р. Анатолія Васильовича Бондаренка підозрювали у використанні службового становища. Про те, що у нього підроблений диплом бакалавра пише Politeka.

Черговий гучний скандал стосувався загрози втратити 27 млн. грн. держсубвенції на будівництво сучасної спортарени, про яку давно мріють черкащани. Геннадій Шевченко, який є директором КП «Черкасиінвестбуд» іта людиною, підконтрольною черкаському меру, заявив, що місто не встигає освоїти гроші субвенції. Причинами є політичні ігри.

Про те, що Геннадія Шевченка призначив на цю посаду Анатолій Бондаренко,  Оbozrevatel раніше вже писав. За словами глави партії вільних демократів Олександра Згіблова, дії влади були сплановані.

Про те, як київський мер під час проведення позачергової сесії порушив фундаментальне право гласності у діяльності територіальної громади, докладно розповідає Regionews. Щоб вручити градоначальнику підозру, черкаським правоохоронцям довелося ловити мера кілька днів. У робочий час у будівлі міськради його не застали. Коли він нарешті приїхав на Mercedesе брата, працівники прокуратури оточили усі виходи із авта.

Що стосується останнього гучного скандалу із гарантом країни, пов'язаного із самовільним ослабленням у Черкасах карантинних заходів, Арсен Аваков заявив, що мер «загрався». Міністр внутрішніх справ України зазначив у Twitter із цього приводу, звертаючись до мера: «Реагування буде жорстким». Про це писали багато ЗМІ.

Євген Куксін написав у своєму Telegram-каналі, що мер скандалом із президентом та скасуванням карантинних заходів намагається відвернути увагу громадськості. Згідно із даними відкритих джерел, журналіст вважає, що мер намагається таким чином піти від кримінального провадження щодо недостовірної інформації у його деклараціях.

Але ж на рахунку градоначальника - дві підозри від прокуратури. Йому висувають створення штучних перешкод у роботі депутатів Черкаської міськради та зловживання владою.

Фотографії

Анатолій Бондаренко: біографія та досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Анатолій Бондаренко: біографія та досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Анатолій Бондаренко: біографія та досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Анатолій Бондаренко: біографія та досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Анатолій Бондаренко: біографія та досьє, компромат, скрін - Фейсбук

Відео

Посилання

Фейсбук- на момент виходу публікації серед його передплатників було 32 тис. 218 осіб.

Сторінка мера у соцмережі Інстаграм відсутня. Інстаграм, де йому пропонують розкрутку. У Інстаграм є також пост про те, що мер Черкас Анатолій Бондаренко нібито побив екс-секретаря Черкаської міськради Олександра Радуцького, який у якості доказу опублікував фото зі слідами побоїв. Анатолій Бондаренко заявив, що усе «це брехня та провокація».

Анатолій Бондаренко: біографія та досьє, компромат, скрін - Інстаграм

Анатолій Бондаренко: біографія та досьє, компромат, скрін - Інстаграм

Офіційний сайт Черкаської міської ради.