Віталій Боговін - впливова людина у Запорізькій області. Він обіймає посаду Голови ОДА. Щоправда, тут його здебільшого знають як агромагната. У активах чиновника - чималі суми. Екс-агроном відмінно влаштувався і при новій владі. Дізнайтеся, чому громадськість упевнена, що Віталій Боговін, у якого є нерухомість у Криму та Греції, - «інформаційний кілер», чим ганьбить партію президента країни.
Біографія
Дата народження: 17 серпня 1969 року.
Знак Зодіаку: Лев. За східним гороскопом: рік Земляного Півня.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 50 років.
Захоплення: дайвінг.
Команда гаранта України Володимира Зеленського усіма силами намагається змінити укорінену у нас у країні корупційну систему. І тим часом, поки у столиці рухаються до позитиву семимильними кроками, у регіонах країни деякі особистості займаються чорним піаром.
Про те, що Віталій Боговін прославився у Запорізькій області брудними політичними технологіями, повідомляють відкриті джерела. Громадськості стало відомо, що агромагнат - основний замовник «політбруду» у Бердянську, чим зіпсував ім'я чесної політфракції гаранта.
Тож чи вдасться команді «Зе!» докорінно змінити стару систему влади, якщо у числі глав регіонів будуть такі чорнопіарники, як Віталій Боговін? Його дії кардинально відрізняються від слів.
Згідно із даними ЗМІ 2019 року, Запорізький регіон із точки зору ефективності роботи у першому півріччі, зайняв третю позицію за обсягами ВВП. Тоді наголошувалося, що Токмацький, Веселовський і Якимівський райони втратили темпи економічного розвитку.
Йшлося про необхідність місцевої влади проаналізувати причини падіння, щоб у подальшому змінити показники у кращий бік. Та продемонструвати перспективи розвитку даних територій.
У 2020 році місце голови Запорізької ОДА займає багатий український агромагнат. Але чи стане він індикатором більш ефективної роботи галузі? Скільки грошей на банківських рахунках Віталія Боговіна? Яка та де у нього нерухомість? Читайте біографію і досьє на екс-аграрія, у якого до цього не було досвіду роботи на держслужбі. Дізнайтеся подробиці того, що відбувається.
Сім'я
Дитинство та юність пройшли у смт Більмак Запорізької області. Тут майбутній агромагнат народився і виріс. У даний час зареєстроване місце проживання декларанта - цей же населений пункт.
Сімейний стан: цивільний шлюб. У його декларації за 2018 і 2019 рр. у графі «члени сім'ї» зазначено: «особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі». Цивільна дружина: Людмила Миколаївна Часник. Діти: два сина - Михайло та Назар.
Більш детальна інформація про особисте та сімейне життя Віталія Боговіна у відкритих джерелах відсутня.
Освіта
1984-1988 рр. - у 15 років, після закінчення школи, вступив до Ногайського коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету (в минулому - Ногайський сільськогосподарський технікум), який знаходиться у місті Приморськ Запорізької області. Освоєна спеціальність - зоотехнік.
Із 1988 р. - служба у лавах Радянської армії.
1990-1995 рр. - через 2 роки після служби у армії продовжив навчання. Освоїв спеціальність «агрономія», ДДАУ (Дніпропетровський аграрно-економічний університет).
Кар'єра і бізнес
1991 р. - свою трудову діяльність почав у 22 роки. Під час навчання в університеті працював у колгоспі. Був одночасно студентом та бригадиром тракторної бригади. Працював на цій посаді у колгоспі «Україна» (Куйбишевський район, Запорізька область). Протягом 10 років займав тут же крісло заступника директора цього сільськогосподарського підприємства.
2000-2006 рр. - глава агропідприємства «Батьківщина» (Пологівський район, Запорізька область).
2006 р. - став засновником «Бізон-тех». Дана компанія займається дистрибуцією посівного матеріалу й добрив.
2009 р. - створив агрохолдингу LANDFORT.
2012 р. - заснував трейдингову компанію «Комора Експорт».
2014 р. - створив «Океан Інвест».
Із 2016 року - об'єднав усі активи у групу компаній BKW Group. До речі, загальна площа оброблюваних земельних наділів - близько 38 тис. га. А площа зерносховищ групи компаній - 112 тис. 914 м².
2019 р. - кандидат у народні депутати, політсила «Слуга народу».
Із 11.06.2020 р. - Голова Запорізької обласної державної адміністрації.
Компромат і чутки
Як повідомляє веб-портал Antikor, Віталій Вікторович Боговін не гребував використовувати чорний піар на політичній ниві. У той час, як його передвиборна програма розповідала про підтримку команди чесних і порядних «Зе!», чорні піарники із Дніпра стали «інформаційними кілерами» конкурентів від кандидата «Слуги народу» Віталія Боговіна.
Нагадаємо, на виборах до ВРУ 2019 року він був кандидатом у депутати по 78 округу від політсили «Слуга народу». У результаті певна група осіб взялася за чорний бік кампанії Віталія Боговіна.
Як приклад чорного піару наводиться бердянський вандалізм. Тоді у ніч із 6-го на 7-ме липня на будинках та парканах міста з'явилися образливі написи стосовно головного конкурента Олександра Пономарьова. У результаті незмивні фарби довелося зафарбовувати місцевим жителям.
Підтримка кандидатури Віталія Боговіна виборцями дотягла тоді до показника у 32,43%. Його конкурент набрав 36,84%. Про це повідомляли ЗМІ. Інші писали про витончені ходи чорних політтехнологів Віталія Вікторовича, відзначаючи, що був зареєстрований «кандидат-клон» - Олександр Іванович Пономарьов, менеджер із продажу із Василівки.
У Запоріжжі під час виборів 2019 узагалі довго довелося розбиратисяі з різними фейками. Відкриті джерела писали, що про кандидатів поширюється недостовірна інформація. Під час голосування розгорілася справжня війна політичних фейків.
Давайте заглянемо до декларації екс-аграрія за 2018 і 2019 роки. У останній зазначено, що сума грошових активів (розділ 12) декларанта та сім'ї, вид активів «готівка» перевищує 5 млн. грн.
Задекларовано об'єкт нерухомості площею 220 кв. м, країна місцезнаходження якої - не Україна, а Греція. У числі нерухомості декларанта - житловий будинок у Сонячному, що на Запоріжжі, площею 312,8 кв. м.
У нього також є ще 3 квартири: у Запоріжжі - 38 м², у Пологах 33,3 м² та Києві - 174,5 м². У числі об'єктів незавершеного будівництва значиться житловий будинок у Ялті. Його загальна площа у деклараціях не вказана.
Із транспортних засобів у е-документі за 2019 рік значаться 2 мотоцикла: Honda GL1800, 2015 р.в. і BMW R1200GS, 2016 р.в. А також водний засіб - Bayliner 320, 2008 р.в. вартістю 1 млн. 548 тис. 783 грн.
Віталій Вікторович є кінцевим бенефіціаром ПСП «Прогрес», ПП «Лендфорт Дніпро», агрофірми «Відродження» у формі ТОВ, ТОВ НВП «Агрофірма Солодководне», ТОВ «Агрофірма Вишнювате», ТОВ «Придонецьке», ТОВ «Алоінс-АГРО», ПСП «Лендфорт Азов», BKW GROUP LTD, ПП «Бізон-тех 2006», ТОВ «Комора експорт БКВ», ТОВ «Океан Інвест», AMBAR TRADING GmbH, ТОВ «Український харчової альянс ЕКО».
Зарплата декларанта за основним місцем роботи (ПП «Бізон-тех 2006») за 2019 рік становить 600 тис. 520 грн. Поворотна фінансова допомога (ПСП «Лендфорт Азов») - 89 тис. грн. і 1 млн. 187 тис. 150 грн. (ПП «Бізон-тех 2006»).
У числі грошових активів готівкою зазначені 278 тис. євро, які еквіваленти на сьогоднішній день 8 млн. 351 тис. 293 грн. На його різних банківських рахунках загалом 3 тис. 108 євро, 7 тис. 974 грн. У цивільної дружини - 5 тис. 734 грн.
Як бачимо, вибори у 2019-му він програв. Однак через рік знову виявився затребуваний командою «Зе!» Тільки тепер у якості губернатора. ЗМІ пишуть, що фрази новоспеченого керівника Запорізької області щодо подальших перспектив розвитку шаблонні: масштабні будпроекти за рахунок бюджету, розвиток туристичного напрямку у регіоні, відновлення робіт підприємств.
Фотографії
Відео
Посилання
Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників була 1 тис. 585 осіб.