Протягом трьох останніх місяців Володимир Зеленський, готуючись до президентських виборів 2019, працював разом із командою людей, яких назвав «волонтерами в політиці». Серед тих, із ким Володимир Олександрович готовий будувати нову сильну країну - Руслан Рябошапка, екс-заступник Міністра юстиції України. На виборах президента України 2019 - радник кандидата Володимира Зеленського. Давайте дізнаємося, де Руслан Георгійович народився та виріс, яким був його трудовий шлях? І які надії покладає на нього новообраний президент країни?

Біографія

Родился 14 октября 1976 года.

Знак Зодиака: Весы. По восточному гороскопу: год Огненного Дракона.

Национальность: украинец.

Вероисповедание: православный.

Возраст: 42 года.

Увлечения, хобби: футбол, баскетбол, музыка.

Для Руслана Рябошапки, заслуженного юриста Украины, было непонятно: зачем проводить дебаты между тогда еще кандидатом на пост президента Украины Владимиром Зеленским и действующим президентом страны Петром Порошенко, когда выборы уже позади.

Советник считает, что дебатировать с человеком, который 5 лет пребывал на высшем посту, не о чем дискутировать, потому что он уже «всё мог доказать и объяснить своими делами». Руслан Георгиевич уверен, что кое-кто «устраивает ток-шоу, а не дискуссию или обмен взглядами по программам».

А вот какие взгляды самого советника, постараемся сейчас выяснить. Но для начала познакомим вас с его биографией. Узнайте, где он родился и вырос, какое образование получил и каким был его трудовой путь становления?

Руслан Рябошапка

Сім'я

Дитинство та юність пройшли в смт Зеленогірське. Майбутній радник президента народився і виріс у невеликому населеному пункті Любашівського району Одеської області.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Алеся Андріївна Бартовщук. У пари троє синів: Тимур, Марк і Лука. Діти мають французьке громадянство.

Освіта

У 1993 році, після закінчення школи, поїхав до Києва, де вступив до одного з найбільших недержавних вищих навчальних закладів країни - Міжнародний Соломонів університет (МСУ). Отримана у вищому навчальному закладі кваліфікація у 1998 р. - «фахівець із правознавства».

На першому і другому курсах цього вищого навчального закладу на вивчення іноземної мови відводиться удвічі більше часу, ніж встановлено стандартом вищої освіти. На третьому та четвертому студенти, які успішно освоїли 1-шу іноземну мову, можуть вивчити 2-гу.

Кар'єра і бізнес

Після закінчення університету займав керівні посади. Протягом перших трьох років був головним консультантом заступника начальника управління законодавства про правосуддя, охорону правопорядку та оборону. Крім цього, займав посаду заступника директора Департаменту законодавства про правосуддя, кримінального і процесуального права і про адмінвідповідальність Мінюстиції. А також крісло заступника начальника відділу Держдепартаменту України з питань виконання покарань.

Руслан Рябошапка

Наступний рік був заступником директора Департаменту законодавства про правосуддя, кримінального і процесуального права і про адмінвідповідальність Мінюстиції України. Потім протягом року керував Центром правової реформи і законопроектних робіт при Мінюстиції України.

Департамент законодавства про правосуддя, правоохоронної діяльності та антикорупційної політики Мінюстиції України очолив у грудні 2003 року. І займав цю посаду протягом 7 років - по червень 2010 р. На засіданнях пленарних з'їздів Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO) - глава делегації України.

Потім очолив новостворене Бюро з питань антикорупційної політики Секретаріату Кабміну України. Основним завданням організації у впровадженні антикорупційної політики були підготовка та реалізація урядових пріоритетів. До структури Бюро увійшли ряд секторів. Битва з корупцією включала проведення антикорупційної експертизи, дослідження і аналіз проблем походження корупції тощо.

Однак буквально через рік Кабінетом міністрів було ліквідовано Бюро з питань антикорупційної політики. Немаєсамого Бюро – немає й посади уповноваженого організації.

2011-2013 рр. Руслан Рябошапка займав посаду заступника директора Департаменту юрзабезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів України. А потім протягом року керував Департаментом аналізу антикорупційної політики в неурядовій організації «Transparency International Україна».

На президентських виборах в 2019 р. - радник кандидата на посаду головнокомандувача Володимира Зеленського.

Руслан Рябошапка

Компромат і чутки

9 червня 2017 року Руслан Рябошапка звільнився з посади члена Національної агенції з питань запобігання корупції. Він написав тоді на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook про те, що протягом буквально одного року своєї роботи на цій посаді він пробував публічно поговорити про існуючі проблеми агентства. Однак Національне агентство, за його словами, не реагувало належним чином.

Як повідомляють відкриті джерела, була відсутня своєчасна реакція і в самому агентстві, і ззовні. У результаті бездіяльність Національної агенції послужила необхідністю прийняття кардинальних заходів щодо її ж «реанімації». Незважаючи на відставку, Руслан Рябошапка заявляв тоді, що в майбутньому він готовий допомагати у відновленні результативної роботи агенції.

Згідно з декларацією Руслана Георгійовича, поданої перед звільненням, 22 червня 2017 року, у декларанта немає нерухомості. Дружина є власницею житлового будинку площею 145 кв. м, який знаходиться у Франції. Тут же їй належить 440 кв. м землі. Будинок був придбаний 8 грудня 2016 року.

У Нових Петрівцях Вишгородського району Київської області, що є місцем фактичного проживання Руслана Рябошапка, у його дружини 50% власності на квартиру площею 10 квадратів та земельний наділ на 318 м².

Із транспортних засобів у власності декларанта автомобіль Peugeot 4008, 2012 р.в. Олесі Андріївні належить Volvo XC 70, 2013 р.в. У 2014 р., на момент придбання авто, його вартість - 627 тис. 648 грн. Peugeot був придбаний роком раніше за 254 тис. 590 грн.

Руслан Рябошапка

Зазначена заробітна плата, отримана за основним місцем роботи (Європейський суд із прав людини) - 1 млн. 103 тис. 719 грн. - у спільній власності пари. Зарплата в Національному агентстві з попередження корупції - 414 тис. 147 грн., також у їх спільній власності.

Із фінансових зобов'язань зазначено кредит у розмірі 510 тис. євро, взятий Олесею Андріївною 7 грудня 2016 року. Розмір сплачених коштів у рахунок основної суми кредиту - 3 тис. 81 євро.

Кількома місяцями раніше, 10 червня 2016 року, нею було отримано ще один кредит на суму 81 тис. євро. Розмір сплачених коштів у рахунок основної суми кредиту - 5 тис. 565 євро. Розмір сплачених коштів у рахунок відсотків по кредиту - 512 євро.

21 квітня 2019 року Руслан Рябошапка, Головний спеціаліст із правоохоронної та антикорупційної політики, говорив про те, що кандидатур на пост за квотою президента у команди поки що немає.

Як повідомляв ресурс LB.ua, за словами Руслана Георгійовича, кандидатури людей із команди новообраного президента озвучить сам Володимир Олександрович Зеленський. Його радник відкрив секрет, що у них «є загальна ідея: це не повинні бути люди з внутрішнього кола, це повинен бути свого роду конкурс». І додав, що Володимиру Зеленському, ймовірно, буде запропоновано кілька кандидатур. УУ результаті з трьох осіб оберуть кращого.

Яким курсом буде йти далі команда Володимира Зеленського, можна дізнатися з його ексклюзивного інтерв'ю в телепрограмі «Підсумки тижня». Переможець двох турів президентських виборів 2019 відповів на запитання, що стосуються двох глобальних проблем: як закінчити війну на Донбасі та що чекає бізнес в Україні?

За словами Володимира Зеленського, функція тиску на економіку й впливу на бізнес включені в його програму. Ось що зазначив Володимир Олександрович із цього приводу: «І всі ці функції повинні бути прибрані у правоохоронних органів: у служби безпеки, у Генеральної прокуратури, у МВС. Для цього повинен бути створений окремий орган, який займається економічними злочинами».

Руслан Рябошапка

Подальші кроки його команди - боротьба з корупцією, яка почнеться з перезапуску антикорупційних органів, антикорупційного суду. Володимир Зеленський зазначив: «Ми зможемо це зробити! Має бути нормальний клімат для інвестицій українських та західних».

Новообраний президент вважає, що в інформаційній війні ми повинні вийти переможцями. Перш за все потрібно достукатися до людей, які живуть на окупованій території, почати платити їм пенсії, обіцяти повернутися до складу України і виконати обіцяне.

Сьогоднішнє головне завдання бачить у припиненні стрільби, щоб наші хлопці перестали гинути. Володимир Олександрович підкреслив, що потрібно реформувати мінський формат і потрібно говорити з Росією в присутності західних представників. Адже вся Європа хоче допомагати Україні.

Що ж, багато українців повірили у Володимира Зеленського, віддавши за нього свої голоси. І чекають від нього перших кардинальних кроків. Радники допомагають йому у вирішенні давно «перезрілих» питань. Команда обіцяє незмінність курсу в НАТО і переговори з Росією.

Руслан Рябошапка працює в сфері корупції понад 15 років. Він повірив Володимиру Зеленському, який не був «вмонтований» у колишню систему і впевнений, що той зможе її зруйнувати.

План дій команди на перших 100 днів буде незабаром публічно представлений. Особисто сам Руслан Георгійович має намір діяти на досягнення швидких результатів. На його думку, варто відстоювати незалежність антикорупційних органів та антикорупційного суду.

Новообраного президента Руслан Рябошапка вважає людиною порядною та чесною, який допомагатиме рухатися вперед у антикорупційному напрямку, стане партнером. За його словами, «нам потрібен справедливий суд і нам необхідно оновити існуючу систему». Судова реформа та реформа правоохоронних органів допоможе кардинально змінити країну, вважає Руслан Георгійович.

Фотографії

Володимир Зеленський та Руслан Рябошапка

Руслан Рябошапка

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед передплатників Руслана Рябошапка - 2 тис. 931 особа.