Віктор Васильович Гринчук – український політичний діяч, депутат Київської обласної ради. Про кар'єру, компромат, скандали, особисте життя і доходи – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 28 липень 1967 року

Вік – 52 роки

Місце народження – село Яблунівка, Черкаська область, Україна

Національність – українець

Знак зодіака – рак

Сім'я

Віктор Васильович з 2018 року одружений, його дружину звуть Тетяна Пономаренко. Жінка займається підприємницькою діяльністю.

Освіта

Середню освіту Гринчук здобув у рідному місті. Після дев'ятого класу вступив в гості у радгосп-технікум. А після випуску переїхав до Харкова, де закінчив Національний аграрний університет за спеціальністю «агрономія».

Кар'єра і бізнес

Про ранні кар'єрні роки Віктора Васильовича відомо мало. У 1998 році він очолив селянсько-фермерське господарство «Добробут». Цей пост займав протягом десяти років.

Також політик входив в політичну партію "Народна ініціатива".

У 2010 році отримав посаду заступника голови Богуславського району.

2012 рік – Гринчук бере участь в парламентських виборах від політичної сили «Народна ініціатива». Однак безуспішно – за кандидата віддали свої голоси всього 0,41% виборців.

Однак попрацювати у Верховній Раді він все-таки зміг – протягом сьомого і восьмого скликань він був помічником народного депутата Олександра Онищенка.

Отримав посаду помічника Віктор Васильович і в парламенті нового скликання. На цей раз він працює з представником партії "Слуга народу" Валерієм Колюха.

У 2015 році Гринчук проходить в Київську обласну раду в складі партії "Батьківщина". В облраді він входив до комісії, що займається питаннями земельних відносин та агропромислового комплексу.

У 2019 Віктор Васильович став членом Київського обласного антирейдерського штабу.

Компромат і чутки

У 2012 році Віктор Васильович брав участь у парламентських виборах. Однак отримати депутатський мандат так і не зміг. Більш того, переможцем став член Партії регіонів Олександр Онищенко, у якого Грицак згодом працював помічником.

Як пишуть ЗМІ, "це може свідчити про те, що його кандидатура була чисто технічною відсталістю та узгодженою штабом Онищенка".

У 2016 році Онищенко покинув Україну через звинувачення в державній зраді. При цьому незважаючи на втечу шефа Гринчук не перестав отримати в Апараті ВР зарплату за роботу помічника народного депутата.

Віктор Гринчук, за даними громадського руху "Чесно", в 2016 році пропустив 60% засідань земельної комісії. Коли ж журналісти поцікавилися у політика про причини відсутності, Віктор Васильович сильно здивувався.

"Чесно, от ви зараз мені говорите, але чи я щось не пам'ятаю, чи десь інформація не збігається. 60%? Якби, може, ви сказали, там 10%, я з цим би ще погодився, але 60% – це просто якась інформація. Я взагалі не розумію. Зараз я подзвоню і з'ясую хоча б сам для себе", – прокоментував свою відсутність він.

Взимку 2019 року Гринчук опублікував на своїй сторінці в Фейсбуці аудіозапис розмови, яка нібито відбулася на "тренінгу" для бюджетників Богуславського району.

На записі чутно розповідь про те, що президент (Петро Порошенко) платить бюджетникам зарплату, тому вони зобов'язані голосувати за нього.

Через декілька днів після цього Гринчук знову опублікував запис. На цей раз на ньому, за словами політика, "працівники однієї з районних державних адміністрацій за вказівкою голови РДА доводять квоту голосів, яку має отримати Порошенко на виборах 31 березня від працівників бюджетної сфери".

Також на записі мова йде про підкуп виборців (200 гривень назвали суму, яка може вирішити питання вибору кандидата і додати БПП голосів).

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, політик володіє частиною квартири в селі Соснівка і гаражем там же. Дружина декларує земельну ділянку площею 2422 квадратних метрів у Львівській області, а також недобудований будинок площею 270 квадратів.

Пересувається сім'я Гринчук на декількох автомобілях – ВАЗ 21043 1992 року випуску (вартість – 15 тисяч) і Skoda SuperB 2011 випуску (вартість – 243 тисяч гривень).

За рік політик заробив 469 тисяч гривень. Ще 300 тисяч – пенсія і страхові виплати. Тетяна Пономаренко декларує дохід в розмірі 131 тисяча гривень.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Віктора Гринчука в соціальній мережі Фейсбук