Юрій Анатолійович Чередниченко – український політичний і державний діяч, голова управління інфрастратукри при Київській ОДА. Про кар'єру, компромат, скандали, сімейний стан і доходи – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Коли народився – 27 січеня 1960 року

Вік – 59 років

Місце народження – місто Черкаси, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – Стрілець

Сім'я

Юрій Анатолійович одружений, його дружину звуть Тетяна Іванівна Чередниченко. Дітей у пари немає.

Освіта

Середню освіту здобув у рідному місті. Потім вступив до Академії цивільної авіації, де отримав спеціальність авіадиспетчера.

Другу освіту здобув у Національній академії державного управління при Президентові України.

Кар'єра і бізнес

Після випуску з академії Юрій Анатолійович отримав посаду диспетчера в Бориспільському об'єднаному авіазагоні. У період з 1989 по 1993 роки керував польотами служби руху.

Потім перейшов працювати на державне підприємство обслуговування повітряного руху України - займав посаду першого заступника керівника польотів філії "Київцентраеро". Через рік покинув посаду.

У 1994 році Чередниченко стає главою регіонального підрозділу "Київцентраеро" Державного підприємства "Украерорух". А в 2002 році отримав посаду глави підприємства.

Чередниченко був звільнений з посади після Євромайдану наказом тодішнього міністра інфраструктури Максима Бурбака.

З 2014 року Юрій Анатолійович не працював. А в 2017 році на конкурсній основі був призначений керівником управління інфраструктури Київської ОДА.

Посаду обіймав до осені 2019 року. Однак після покинув пост за власним бажанням.

У 2012 році Чередниченко брав участь в парламентських виборах. Однак безуспішно – зміг набрати всього 8.52% голосів виборців.

Однак попрацювати у Верховній Раді все-таки зміг, в різні роки був помічником народних депутатів – Кирила Поліщука, Юрія Бойка і Володимира Макеєнка.

У 2015 році Юрій Анатолійович бере участь у виборах і знову стає депутатом Київської обласної ради. На цей раз від партії "Опозиційний блок".

Чередниченко очолював комісію, що займається питаннями свободи слова та ЗМІ. А пізніше був членом комісій з питань бюджету і фінансів.

У 2019 депутат перейшов до комісії, яка займається питаннями комунальної власності.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, політик приховував від громадськості процес конкурсного відбору компаній, що здійснюють маршрутні перевезення. Чередниченко не пускав на засідання комітету ні журналістів, ні активістів, ні навіть депутатів.

У 2014 році Служба безпеки України порушила кримінальну справу проти керівника підприємства "Украерорух". Юрій Анатолійовича підозрювали в розкраданні бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

За словами заступника міністра інфраструктури Петра Пінкас, таке рішення було прийнято після інспекції, яку провели Мінінфраструктури, Генпрокуратура, Фінінспекція та СБУ.

За словами Сергія Пашинського, який в 2014 році займав посаду в.о. глави Адміністрації Президента, Чередниченко "злив" терористам інформацію про літак, на якому доставили в Донецьк бюлетені для проведення виборів президента. Представник АП заявив ЗМІ, що "СБУ вже порушила справу за фактом державної зради".

Незважаючи на свій відхід з "Украерорух" в 2014 році, як зазначають в пресі, Чередниченко зберіг за собою важелі впливу на держпідприємство. "Його син досі працює начальником тренажерного центру ДП" Украероруху ".

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2018 рік, Чередниченко не володіє ніяким нерухомим майном.

Зате його дружина Тетяна декларує квартиру площею 122 квадратних метрів в Києві, житловий будинок площею 240 квадратів в Київській області, дві земельні ділянки в селі Гнідин, земельну ділянку в селі Ябулніца, земельну ділянку в селі Гребінь. Крім того, дружина політика володіє квартирою і житловим будинком в Росії.

Пересувається сім'я політика на декількох автомобілях - BMW М3 2003 року випуску, Мерседес-БЕНЦ GL 350 CDI 2010 року випуску, Форд Скорпіо 1998 року випуску. Цікаво, вартість майна в декларації не вказується.

За рік Юрій Анатолійович заробив 149 тисяч гривень, ще 191 тис - пенсія і відсотки від банківських депозитів. Дружина політика декларує дохід в розмірі 420 тисяч гривень.

На банківських рахунках сім'я Чередниченко зберігає: 596 тисяч гривень і 3,8 тисячі доларів. Готівкою - 64 тисячі доларів.

Фотографії

Відео