Біографія

Віктор Світовенко: джерело: Facebook

Віктор Вікторович Світовенко народився 31 травня 1975 року в населеному пункті під назвою Ставище, що знаходиться на території Київської області.

Знак зодіаку Близнюки

Народився в рік Кролика

Національність: українець

Віросповідання: православний

Говорить російською та українською

Чому депутат нібито наказав спалити авто знаменитого київського адвоката? На яку суму грошей він імовірно кинув європейських інвесторів і київських орендодавців? - Відповіді в цій статті.

Сім'я

Віктор Світовенко: джерело: Facebook

Про особисте життя Світовенко не так вже й багато відомостей. З відкритих джерел можна дізнатися, що політик є сином підприємця. Віктор-старший в 1996 році відкрив мережу магазинів  побутових товарів і електроніки Мега Макс.

Протягом більшої частини особистому житті Віктор Вікторович перебуває у шлюбі. Дружина - Любов Світовит. Подружжя виховує дочок Аліну і Дарину.

Освіта

Віктор Світовенко: джерело: Facebook

Про особисте життя Світовенко не так вже й багато відомостей. З відкритих джерел можна дізнатися, що політик є сином підприємця. Віктор-старший в 1996 році відкрив мережу магазинів побутових товарів і електроніки Мега Макс.

Протягом більшої частини дорослого житті Віктор Вікторович перебуває у шлюбі. Дружина - Любов Світовит. Подружжя виховує дочок Аліну і Дарину.

Кар'єра і бізнес

Віктор Світовенко: джерело: Facebook

Згідно з офіційними даними, Світовенко починає трудову кар'єру в 2004 році. При чому, починає шлях в бізнесі з найвищих позицій, очоливши компанію Вектор. Почав заробляти на виробництві кормів для фермерських тварин.

Крім того, Світовенко вказується в якості власника і бенефіціара компанії Горошків-Агро і ТОВ Тайниця-Агро. В офіційних джерелах зазначено, що компанії спеціалізувалися на вирощуванні різних зернових культур, бобів і насіння олійних культур.

Кар'єру в політиці Віктор Вікторович починає в 2006 році. Тоді він стає депутатом Тетіївського районного ради від партії Батьківщина.

У 2000-х роках Світовенко часто виступав в якості помічника народних депутатів, зокрема, він працював на нардепа четвертого скликання Григорія Бондаренка. Також Віктор Вікторович допомагав в здійсненні професійних обов'язків нардепу Руслану Лукянчуку, що засідав в шостий і восьмий версіях Верховної Ради.

Світовенко робив три невдалих спроби потрапити в парламент в якості нардепа, а не його помічника. Намагався виграти вибори по рідному мажоритарному округу №92, до якого входять міста Узин, а також Білоцерківський, Володарський, Ставищенський, Таращанський, Тетіївський райони, частина Сквирського району Київської області. Всі три рази закінчувалися для кандидата невдало. Більш того, Віктор Вікторович зупинявся за крок від перемоги, займаючи друге місце.

У 2012 році Світовенко програв регіоналу Сергію Кацубі, в 2014 році - представнику БПП - Віталію Гудзенко. У 2019 за Віктора проголосувало 17,44%, в той час, як кандидат від партії Слуга народу Валерій Колюх набрав 24,76% ми виграв гонку.

Найбільшим політичним успіхом Світовенко став мандат депутата Київської обласної ради, який він отримав в 2015 році.

Протягом усієї політичної кар'єри Віктор Вікторович є вірним соратником Юлії Тимошенко і членом партії Батьківщина. На даний момент є заступником голови комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобігання корупції.

Віктор Вікторович є не бідною людиною і офіційно декларував право власності на чотири квартири і два офіси. Також у нього є дорогий швейцарський годинник і колекційний клинок. У депутата є чотири автомобілі, пакет корпоративних прав на кілька компаній і 90 тисяч доларів у банку.

Компромат і чутки

Віктор Світовенко: джерело: Facebook

Віктор Світовенко є одним з найбільш скандальних київських політиків. Зокрема, його колишній партнер по бізнесу Леонід Трінчер публічно назвав його злочинцем і звинуватив в здійсненні ряду правопорушень, проведенні шахрайських схем і здійсненні насильницьких злочинів.

Колишній соратник Світовенко нібито багато років набивав кишені грошима, отриманими різними кримінальними способами. Йти від відповідальності багато років Віктору Вікторовичу нібито допомагала сучасна українська продажна система судів, зв'язку з корумпованою верхівкою тодішньої влади, які дозволяли йому безкарно здійснювати всі ці злочини і виходити сухим з ​​води.

Трінчер звинувачує Світовенко в тому, що той заробляв на контрабандному ввезенні товару на територію України. Схеми імовірно здійснювалися через компанії Теорія і Орбіта, директором однієї з яких був Ігор Тур. Саме останній нібито отримав за гроші у Верховному Суді рішення про легальне ввезення деяких груп товарів за заниженими цінами і організував потік контрабанди.

Цікаво, що Світовенко вже потрапляв в неприємності по цій справі і в 2011 році викликався на допити в СБУ. Тоді нібито глава відомства Валерій Хорошковський нібито особисто наказав порушити кримінальну справу проти Світовенко саме за фактом контрабанди.

Той же Трінчер називає депутата тією людиною, який не соромився заробляти на україно-російській війні. Так, благодійний фонд під назвою Збережемо життя разом оголосив про закупівлю  кровоспинного препарату під назвою кселокс за ціною 10-16 доларів і безоплатно передавав його в Міністерство оборони на потреби поранених вояків.

У цю схему нібито втрутився Світовенко, який організував шахрайську схему і продавав той же препарат Міноборони за ціною в 50-90 доларів за упаковку, з яких частину він віддавав відкатом чиновникам. При цьому, згідно із заявою джерел Віктор Вікторович при здійсненні схеми зумів корумпувати всіх - військових, чиновників і депутатів.

Крім того, Світовенко звинувачують в організації рейдерської атаки на елітну будівлю в центрі Києва, розташовану на проспекті Шота Руставелі. Саме в цьому будинку раніше знаходився головний магазин його батька, який належить до мережі Мега Макс.

Для захоплення будівлі депутат вижив з нього працівників Інституту асортименту легкої промисловості які раніше приватизували приміщення, об'єднавшись в організацію орендарів Екста.

Віктор Вікторович спочатку викупив в одного з власників перший поверх будівлі і заблокував вхід, після чого скуповував всі квартири в будинку, поступово захопивши всі. Після захоплення будівлі розпочалася низка судових розглядів, під час яких Світовенко був звинувачений в підробці документів, чиненні тиску, залякуванні та змові з представниками влади.

У 2013 році союз орендарів зумів відвоювати будинок назад, але було вже пізно, так як за цією адресою почав працювати один з елітних ресторанів.

Крім того, батька і сина Світовенко звинувачували в умисному доведенні до банкрутства їх власної ж мережі електроніки Мега Макс. Згідно з даними джерел, бізнесмени просто вкрали всі гроші мережі і привласнили фонди інвесторів і працівників, вкравши більш 32 мільйонів доларів.

Шахрайська схема торкнулася і Альфа-Банку, який був гарантом при закупівлі товарів і був змушений погасити збиток в розмірі півтора мільйонів доларів.

Світовенко також звинувачували в шахрайстві при дотриманні умов угоди з латвійським Парекс-банком, який кредитував батька і сина на 12 мільйонів євро і звичайно ж, залишився без нічого.

Схему було здійснено через фірму Lindmax LLP, зареєстровану в Великобританії, через яку Світовенко і укладали контракт з латвійськими кредиторами. В якості забезпечення угоди був закладений той самий скандальний будинок на Шота Руставелі, який завдяки лівим схемам переписали на дружину Віктора Вікторовича. Таким чином, збанкрутіла компанія не могла погасити борги, а банк втратив на угоді більше 10 мільйонів доларів.

На даний момент той самий будинок на Шота Руставелі належить вже родичці дружини Світовенко, яка і забирає з орендарів плату, але правда лише готівкою.

Відзначимо, що за заявою колишнього партнера Світовенко, приміщення на вулиці Шота Руставелі офіційно здається в оренду за 6 тисяч гривень на місяць, але реальна вартість оренди даної будівлі перевищує 50 тсяч доларів в місяць.

Підтримка незаконної експлуатації того самого злощасного будинку на Шото Руставелі протягом довгого часу нібито хотів викрити відомий київський адвокат Віктор Петруненко, який діяв в інтересах жертв Світовенко. Заради недопущення розкриття його схем, Віктор Вікторович нібито замовив підпал автомобіля юриста в 2018 році.

Фотографії

Віктор Світовенко: джерело: Facebook

Віктор Світовенко: джерело: Facebook

Віктор Світовенко: джерело: Facebook

Відео

Посилання

Сторінка депутата в соціальній мережі Фейсбук.