Чорновол Тетяна Миколаївна – українська журналістка і політичний діяч, народний депутат восьмого скликання, яка не раз ставала учасницею гучних скандалів. Про кар'єру, компромат, особисте життя і доходи – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 4 липня 1979 року

Вік – 40 років

Місце народження – Київ, Україна

Національність – українка

Знак зодіака – рак

Сім'я

Тетяна Миколаївна – вдова, її чоловіка звали Микола Березов. Родом чоловік із Горлівки, мав дві вищі освіти. У минулому працював в Горлівській міській раді, а також помічником народного депутата Андрія Шкіля.

Пара познайомилася в 2000-х роках під час акції "Україна без Кучми". Після початку війни на території Донбасу Березов, в складі батальйону "Азов", відправився на Донбас. В результаті чоловік загинув в серпні 2014 року біля Іловайська.

Тетяна Чорновол виховує двох дітей – дочку Іванну і сина Устима.

Освіта

Середню освіту політик отримала в рідному місті. Потім вступила до Київського міжнародний інститут лінгвістики і права на відділення журналістики.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Тетяна Чорновол почала ще в юнацькі роки – в 16 років дівчина почала працювати в виданні "Компаньйон". Пізніше була членом організації "Українська Національна Асамблея - Українська Народна Самооборона".

З 1998 року по 2001 рік політик керувала Інформаційним центром Чеченської республіки Ічкерія в Києві. У 2000 році Чорновол опублікувала кілька репортажів з Чечні.

Через рік перейшла в видання "Політика і культура". Там пропрацювала три роки.

У 2005 році почала займатися журналістськими розслідуваннями, публікувалася в інтернет-виданні "Обозреватель". У 2006 році вийшов її резонансний матеріал про резиденцію екс-президента України Віктора Януковича в Межигір'ї.

З 2010 року Чорновол обіймала посаду випускового редактора онлайн-порталу Lb.ua (Лівий берег). Також журналістка є членом громадського руху "Стоп цензурі".

У 2012 році Чорновол брала участь в парламентських виборах від партії "Батьківщина" по мажоритарному виборчому округу №120. Однак в підсумку не змогла набрати достатню кількість голосів для проходження в Верховну Раду.

У 2014 році Чорновол стала Уповноваженим з питань антикорупційної політики. Проте за короткий час жінка прийняла рішення звільнитися – причиною цього став провал низки антикорупційних ініціатив, а також смерть чоловіка.

У вересні 2014 року жінка була призначена на посаду радника міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

На позачергових парламентських виборах 2014 року політик балотувалася в складі політичної сили "Народний фронт". Після перемоги на виборах стала членом комітету, що займався питаннями національної безпеки.

У 2019 Чорновол брала участь в парламентських виборах, ініційованих новим президентом України Володимиром Зеленським. Вона була під 27 номером в списках партії "Європейської солідарність", проте в результаті її місце виявилося непрохідним.

Компромат і чутки

Під час акцій "Україна без Кучми" у 2000-х роках Чорновол прикувала себе наручниками до рейок залізниці. Разом з журналісткою це зробили кілька членів організації УНСО, в якій вона складалася.

Як пишуть ЗМІ, після цього скандалу в Мережі почали поширюватися довідки про психічну неосудность журналістки, яку нібито видали на запит міліції станції "Київ-Пасажирський". Цікаво, що через 19 років Чорновол опублікувала нову довідку, в якій сказано, що ніяких психічних відхилень у жінки немає.

Межигір'я

У 2012 році Чорновіл незаконно проникла на територію резиденції Межигір'я, у якій проживав екс-президента Віктор Янукович. Там жінка пробула три години і зробила кілька кілька фотографій, опублікованих згодом у мережі.

На дорозі біля будинку Януковича журналістка написала такі слова: "Янукович, мова – твій вирок. Не підписуй!". Таким чином вона закликала владу не запускати законопроект, що дає право зробити російську мову офіційною на рівні регіонів.

У тому ж році в ліфті одного зі столичних будинків невідомий хлюпнув в Чорновол відро зеленої фарби. Цей кадр облетів весь український інтернет.

У 2013 році Чорновол і ряд активістів атакували Київськау міську раду. Журналістка забралася вище всіх - через дах влізла на карниз сесійної зали і просиділа там кілька годин, поки її не зняли співробітники МНС. З цього приводу Чорновіл двічі оштрафували: на 130 гривень за непокору міліції та на 113 гривень за хуліганство.

Євромайдан

За часів Революції Гідності Чорновол розбила скло і проникла в мікроавтобус Служби безпеки України. Це спровокувало зіткнення між мітингуючими і беркутівцями.

Брала активну участь в Революції Гідності. 25 грудня 2013 року Чорновол жорстоко побили в районі Києва. Багато людей, в тому числі і постраждала, зв'язали цю подію з її професійною діяльністю.

У січні 2014 року, під час протестів на Майдані Тетяна Миколаївна і її соратники закидали горючою сумішшю офіс Партії регіонів, в якому були люди – технічний персонал. В результаті від пожежі задихнувся комп'ютерник Володимир Захаров. У 2020 році правоохоронці відновили слідство з цього питання. У будинку політика були проведені обшуки, а жінці вручили підозру.

У 2016 році політик напала на учасників так званого "Тарифного майдану", пофарбувала їх намети, а також облила фарбою тих, хто намагався перешкодити жінці.

У 2015 році народного депутата спіймали на так званому кнопкодавстві в парламенті. Свої дії жінка виправдала тим, що у Верховній Раді це не найбільша проблема.

У 2017 році Чорновіл поїхала в зону бойових дій, де зажадала від ветеранів АТО, які блокували торгівлю з непідконтрольними територіями, зняти блокаду. Як пишуть ЗМІ, вона в грубій формі почала ромзовляти з військовими, що в підсумку призвело до бійки з однією з жінок. Після цього народного депутата ще й закидали яйцями.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, політик володіє земельною ділянкою площею 1500 квадратних метрів, вона розташована на території окупованого Криму. Тетяна Миколаївна декларує квартиру площею 90 квадратних метрів у Києві, а також домоволодіння в Київській області.

Пересувається журналістка на двох автомобілях - Chevrolet Aveo 2005 року випуску (вартість - 50 тисяч), а також Mitsubishi Lancer 2014 року випуску (вартість - 246 тисяч).

Заробітна плата народного депутата 406 тисяч гривень. Загальний дохід склав 762 тисяч гривень. На банківському депозиті жінка зберігає 25 тисяч гривень.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Тетяни Чорновіл в соціальній мережі Фейсбук

Офіційна сторінка Тетяни Чорновіл в соціальній мережі Твіттер