Олег Юрійович Кришин – український політик і бізнесмен, народний депутат Верховної ради восьмого скликання, за сприяння якого була відкрита сигаретна фабрика, підозрювана у виробництві контрафактної продукції. Про кар'єру, компромат і доходи – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 27 листопада 1967 року

Вік – 52 роки

Місце народження – Дніпро, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – Стрілець

Сім'я

Батьки. Батька політика звуть Юрій Іванович.

Політик в розлученні, виховує двох дітей: дочок Дарину і Софію.

Освіта

Середню освіту здобув у рідному місті. Потім вступив до Металургійного інституту у рідному Дніпропетровську на відділення інженерії. Також навчався на факультеті економіки в тому ж вузі.

Кар'єра і бізнес

Після інституту Кришин почав займатися бізнесом – створив компанію "Корпорація ЦМК".

На початку 2000-х років політик разом з партнерами купив Вільногірський кінескопний завод, який на той момент перебував у стані банкрутства.

Підприємство змінило назву на "Вольногорское скло". Незабаром завдяки діяльності нових власників компанія стала однією з найпотужніших в Україні по виробництву склотари.

До парламентських виборів в 2014 році Кришин був головою правління наглядової ради "Вільногірського скла".

У 2000-х роках бізнесмен викупив більшість акцій заводу "Залив", який знаходиться в Керчі і спеціалізується на виробництві рибних консерв.

У 2008 році ще одне кримське підприємство стало частиною корпорації Кришина. ЦМК придбав "Южрибхолод", який займався заморожуванням і зберіганням риби.

Однак після анексії Криму Росією Кришин втратив всі свої бізнес-активи.

Політична деятелньости

У 2006 році Олег Юрійович став депутатом Дніпропетровської обласної ради. У 2010 році також успішно переміг на виборах, однак цього разу в складі партії Юлії Тимошенко.

Після подій Євромайдану новий президент Петро Порошенко призначив позачергові парламентсіке вибори. Кришин балотувався по мажоритарному тридцять четвертому округу в Дніпропетровській області.

У Верховній Раді дев'ятого скликання політик увійшов до фракції "Народний фронт". Також Олег Юрійович займав посаду секретаря в комітеті, який займався питаннями податкової та митної політики.

Крім того, нардеп складався в групах міжпарламентських зв'язків з такими країнами, як Китай, Сполучені Штати Америки, Великобританія, Литва, Чехія, Туреччина, Бразилія, Узбекистан.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, Олег Юрійович сприяв відкриттю в 2017 році в Дніпропетровській області сигаретної фабрики. На цьому підприємстві виготовляли сигарети під маркою "Pull", їх вартість становила від 17 до 20 гривень за одну пачку.

І начебто нічого незаконного. Але через деякий час з'ясувалося, що дев'ять з десяти пачок мають підроблені акцизи, тобто підприємство не платило податки в державну казну. На сигаретах, вироблених в Жовтих Водах, акцизні марки мали фіолетовий – а цей колір вказує на їх імпортне виробництво.

Тоді Кришин заявив, що це провокація, пов'язана з конкурентною боротьбою на тютюновому ринку.

Кримське питання

Як уже повідомлялося, до анексії на території Кримського півострова у Кришина були бізнес активи. Однак після окупації української території підприємства Олега Юрійовича зупинили свою роботу. А через деякий час керівництво «ЦМК» початок акуратно просувати ідею відмови від економічної блокади Криму. Зокрема, було запропоновано визнати Крим вільної митної зоною і надати компаніям, які хочуть працювати з Україною, статус економічних агентів. Тобто фактично дозволити їм поставляти товари в Україну і треті країни через територію України під контролем української держави.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Кришин володіє п'ятьма земельними ділянками на території села Весняне, вартість кожного становить 131 тисяча гривень. Також політик декларує три земельні ділянки в Дніпрі, житловий будинок в Дніпропетровській області.

На батька політика записані численні земельні ділянки в Дніпрі, квартира в Дніпрі площею 64 квадратних метрів, а також житловий будинок площею 857 квдратов.

У колекції Олега Юрійовича є двоє наручних годинників люксових брендів VACHERON CONSTANTIN і Breguet. Їх вартість становить 372 тисячі і 828 тисяч відповідно.

Пересувається політик на кількох транспортних засобах, зокрема, LEXUS LX 450 2017 року випуску (вартість не зазначена), TOYOTA LAND CRUISER 2013 року випуску (вартість - 487 тисяч), FORD MONDEO 2013 року випуску (вартість не зазначена).

За рік Кришин отримав дохід в розмірі 1,2 мільйона гривень. При цьому депутатська зарплата склала 272 тисячі гривень.

Окрему увагу варто приділити заощаджень Олега Юрійовича. Готівкою він зберігає - 154 тис доларів і 180 тисяч євро. На банківських депозитах - 232 тисяч гривень, 23 тисячі доларів і 2 тисячі євро.

Також в 2019 році політик отримав кредит в розмірі 4,2 ​​мільйона гривень.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Олега Кришіна в соціальній мережі Фейсбук