Біографія

Ігор Лапін: джерело: Facebook

Ігор Олександрович Лапін народився 28 травня 1969 року в селі Іваничі, що знаходиться у Волинській області.

Вік: 51 рік

Знак Зодіаку: Близнюк

Народився в рік Земляного Півня

Національність: українець

Говорить російською та українською

Чому героя АТО і екс-нардепа звинувачував в шахрайстві побратим і за що він отримав півмільйона допомоги від військкомату? - Відповіді в цьому матеріалі.

Сім'я

Ігор Лапін: джерело: Facebook

Майбутній адвокат, військовий і політик народився в сім'ї працівника цукрового заводу. Ігор Лапін перебуває у шлюбі. Дружина екс-нардепа не любить публічність і ховається від ЗМІ, Подружжя має двох дорослих синів - Олега та Олександра.

Освіта

Ігор Лапін: джерело: Facebook

Ігор Лапін здобув середню освіту в Ковелі. У 1988 році він вступає до Вищого військово-політичне авіаційне училище в Кургані. Має звання офіцера з вищою військовою спеціальністю. Професійний соціальний педагог. Має диплом з відзнакою.

Здобуває другу громадянське вищу освіту лише в 1997 році. Випускник Львівського національного університету імені Івана Франка. Випускник факультету права.

Кар'єра і бізнес

Ігор Лапін: джерело: Facebook

Ігор Олександрович в період з 1992 по 1996 роки проходив службу у Військово-повітряних силах України. Дослужився до посади заступника командира аеродромної експлуатаційної роти на аеродромі Луцьк.

Був змушений залишити службу і завершити кар'єру військового за станом здоров'я. В ході несення військової служби він отримав численні травми, наслідки яких не дозволили йому вести активний спосіб життя довгий час.

У 1997 році Ігор Лапін знаходить застосування диплому юриста і вступає в Волинську обласну колегію адвокатів.

У період з 1997 по 2010 роки концентрується на роботі адвоката, отримує популярність як успішний захисник.

У 2010 році Ігор Лапін починає кар'єру політика. Балотується на посаду міського голови міста Ковеля. Представляє Селянську партію України.

Активний учасник Євромайдану, а згодом - Революції Гідності. У грудні 2013 рік стає одним із співзасновників організації Самооборона Волині.

Навесні 2014 року, з анексією Криму і початком військових дій на Донбасі, - приєднується до добровольчого руху. Стає командиром роти Захід батальйону територіальної оборони Айдар.

За час служби в ЗСУ під час російсько-української війни відзначається проведенням ряду успішних компаній і звільняє ряд населених пунктів, включаючи Успенку, Георгіївка, Щастя, Лугутіне, Хрящуватое і інші. Бере участь в боях з російсько-терористичними батальйонами Гюрза і підрозділом Бетмена. Бере участь в боях у Луганського аеропорту та обороні Щастя.

Широку популярність ім'я Ігоря Лапіна отримує в листопаді 2014 року, коли він стає депутатом восьмого скликання Верховної Ради України. Виграє вибори на одномандатному окрузі №11 від об'єднання Народний фронт.

У парламенті Лапін концентрується на роботі в Комітеті з питань правової політики і правосуддя. Був першим заступником голови спеціальної контрольної комісії Верховної ради України з питань приватизації. Згідно з офіційними даними, особливу увагу приділяв проблемам судової реформи та реформи збройних сил, виступав за посилення ролі патріотичного виховання в школах і створення територіальних оборонних загонів, які могли б стати резервом ВСУ.

Як парламентарій виступав за відмову від приватизації ключових об'єктів державної власності. Також висловлювався за введення обмежень для російських медіа-продуктів в Україні.

За час каденції виступив співавтором низки законопроектів, найбільш важливими серед яких є такі:

  • Про денонсацію Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки;
  • Про денонсацію Угоди між Кабінетом міністрів України та Урядом Російської Федерації про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та Російської Федерації;
  • Про внесення змін до Закону України про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України  щодо удосконалення законодавства про тимчасово окупованих територіях;
  • Про територіальну оборону України,
  • Про припинення дипломатичних відносин з Російською Федерацією.

Ігор Лапін є досить заможною людиною. У декларації нардепа було зазначено, що в якості зарплати і в рахунок компенсації він отримав 340 тисяч гривень на рік. Також він має заощадження сумою в 30 тисяч доларів і 18 тисяч євро готівкою. У банку - більше 125 тисяч гривень.

Також політик має кілька великих земельних ділянок на Волині, квартиру, нежитлове приміщення і користується авто марки Volkswagen Amarok.

Ігор Лапін має звання капітана ЗСУ у відставці. За час служби нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня, медаллю За жертовність і любов до України. Має нагородний пістолет Форст-17.

Компромат і чутки

Ігор Лапін: джерело: Facebook

Ігор Лапін звинувачувався в шахрайстві з боку свого колишнього «побратима» по батальйону Айдар - Ігоря Рицко (позивний Алмаз).

Військовий звинувачував нардепа в підкупі суддів, контрабанді спирту і тютюнових виробів, покриванні незаконного видобутку бурштину та легалізації лівих авто. Сам Ігор Лапін дані звинувачення всіляко заперечував.

Політика також звинувачували в приховуванні фактів перевищення повноважень бійцями Айдара і взяття на поруки колишніх військових, звинувачених у насильницьких злочинах.

Депутат також з'являвся в новинах в 2017 році, коли невідомі спалили авто, що належить його родині. Тоді цей напад пов'язували з його політичною діяльністю.

У листопаді 2019 року депутата Верховної Ради восьмого скликання викликали на допит до Служби безпеки України, що викликало серйозний громадський резонанс.

Сам екс-нардеп заявив, що слідчих Управління СБУ у Волинській області зацікавив хід боїв під Луганським аеропортом в 2014 році. Лапін зазначив, що спецслужбу цікавили обставини загибелі російських терористів, які беруть участь в боях з боку так званої ЛНР. Однак самі правоохоронці відзначили, що виклик Лапіна пояснюється процесуальними особливостями, оскільки за фактом тих подій поліцією Луганській області було порушено кримінальну справу, пізніше передане в СБУ. За словами представником Волинського управління СБУ, виклик Ігоря Олександровича проходить в рамках установки всіх обставин тих сумних подій.

Також Лапін зазначив, що в рамках розслідування у цій справі переслідують його колишніх підлеглих, що він охарактеризував як спробу дискредитації ЗСУ.

У березні 2019 року Ігор Лапін подав до Верховної Ради законпроект № 10139, в якому пропонував ввести кримінальну відповідальність за умисне або випадкове поширення недостовірної інформації в ЗМІ. Ініціатива депутата була оцінена як спроба введення цензури і зустріла осуд з боку громадських і правозахисних організацій, зокрема, Платформа прав людини і Freedom House.

В кінці того ж 2019 року Лапін був масово розкритикований громадськістю, оскільки отримав від Волинського обласного військового комісаріату матеріальну допомогу в сумі майже 500 тисяч гривень.

Фотографії

Ігор Лапін: джерело: Facebook

Ігор Лапін: джерело: Facebook

Ігор Лапін: джерело: Facebook

Відео

Ігор Лапін: джерело: Facebook

Ігор Лапін: джерело: Facebook

Ігор Лапін: джерело: Facebook

Посилання

Посилання на сторінку політика в Фейсбук.