Біографія

Офер Керцнер (Керзнер) народився в 1957 році (день народження невідомий). Родом з Ізраїлю. За родом діяльності підприємець, інвестор. В Україні відомий як Почесний Консул України в Єрусалимі.

Нагороди та досягнення

На щорічній премії "Людина року 2015" став лауреатом у номінації "Кращий креативний інвестор у часи кризи".

Є членом Міжнародної федерації нерухомості. Займається організацією офіційних зустрічей ізраїльських та українських бізнесменів і чиновників на благо розвитку торгово-ринкових відносин і дружніх зв'язків між двома державами.

Освіта

У 1975-83 роках проходив службу у повітряних військах Ізраїлю.

Кар'єра і бізнес

По закінченні служби та аж до 1990 року займався проєктом зі створення мережі аптек. У підсумку продав цей проєкт, представивши в ньому 280 точок мережі. Паралельно зароджується і ресторанний бізнес Керцнера, зокрема, майбутній бізнесмен починає інвестувати в нього. Крім того, встигає займатися виробництвом і поширенням хлібобулочної продукції в супермаркетах, а також розвиває мережу власних пекарень. Дійшовши до піка розвитку бізнесу, продав справу стратегічному інвестору.

На початку 90-х Керцнер займається розвитком національної мережі ресторанів фаст-фуду Habima. До закриття проєкту мережа складалася з 81 точки.

Крім цього, у бізнесмена було ще дві справи – утилізація токсичних відходів та продаж одягу під брендом Intima.

З 1995 року бізнесмен вирішує перейти на пострадянський ринок. І починає з Російської Федерації, куди постачав лікеро-горілчану продукцію та фрукти.

В 1998 році переселяється в Україну, де починає придивлятися до ринку нерухомості, паралельно вивчаючи українське законодавство. Незабаром реалізовує свої проєкти з нерухомості.

У 2001 році стає співзасновником компанії з нерухомості First Ukrainian Development, яка нині відома як DeVision. Компанією були реалізовані ТЦ на столичному шосе, ЖК на Позняках, п'ятизірковий готель в центрі столиці, гольф-клуб в Конча-Заспі та ін.

Один з найбільших проєктів Керцнера – закритий ринок "Даринок", що з'явився у 2002 році на місці шовкопрядного комбінату на лівобережній частині Києва. До сьогоднішнього дня територія ринку зросла в 25 разів.

Через шість років Керцнер отримує акції компанії City Capital Group, яка з того часу може похвалитися такими проєктами, як ТЦ і багатофункціональний комплекс на Лівому березі Києва, готель на Бориспільській трасі, котеджі у Конча-Заспі та ін.

У 2013 році Офера Керзнера призначають Почесним Консулом України в Єрусалимі за вагомий внесок у різнобічне поліпшення відносин між Ізраїлем і Україною.

У 2014 році бізнесмен створює культурний центр “Платформа арт-завод” для зустрічей фрілансерів і просто людей, які бажають обмінятися досвідом у різних сферах: IT, освіта, дизайн, мода, мистецтво. Платформа створювалася як зручне місце для роботи й відпочинку. А головне – для отримання великого багажу досвіду і знань, які молодь зможе реалізувати в Україні, а не за кордоном.

У 2015 році всередині “Платформи арт-завод” відкривається коворкінг Platforma. На сьогодні творчий простір зріс в чотири рази.

У 2017 році в центрі столиці було відкрито другий коворкінг.

Сьогодні Офер Керцнер – активний громадський діяч в Ізраїлі та успішний ізраїльський підприємець у сфері нерухомості України. А у 2020 році ще й учасник боротьби з коронавірусом в Україні, що надає допомогу клінікам і інтернет-магазинах.

Так, у квітні 2020 року Керцнер закупив шість апаратів штучної вентиляції легенів для українських лікарень. А місяцем раніше безкоштовно надав інтернет-магазину Rozetka склад на 10 тис. кв. м для зберігання харчових продуктів першої необхідності, що замовляються під час карантину.

Компромат і чутки

Дерибан української землі

У 2004 році Керзнер і Вадим Авербух (також громадянин Ізраїлю) нелегально отримали підроблені документи, видані головою Козинської сільради Валентиною Горобець. За підробленими документами Керзнер і Авербух відхопили 30 га української землі під Києвом, що оцінюється близько 20 млн доларів.

І отримали вони землю не просто так, а за надання послуг тодішньої влади. Нібито Керзнер і Авербух фінансово допомогли перевезти на лікування в Ізраїль старшу дочку Віктора Ющенка, а також нардепа "регіоналку" Тетяну Засуху. Окрім іншого, син згаданої раніше Валентини Горобець також їздив в Ізраїль і по поверненні в Україну мав при собі 80 тис. доларів.

У Генпрокуратурі відкрили справу проти голови Козинської сільради за незаконне надання земельних ресурсів у користування або приватну власність. Але через шість місяців справу закрили, чому посприяли близькі зв'язки Керзнера з Президентом.

Кличко

Офер Керзнер є одним з 34 радників мера Києва Віталія Кличка.

Стан

Активи ізраїльського бізнесмена оцінюються в 1,5 млрд доларів.

Фотографії

Відео