Ігор Володимирович Гузь – український політик, народний депутат Верховної Ради дев'ятого скликання. Про кар'єру, компромат і доходи – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 11 січень 1982

Вік – 38 років

Місце народження – Луцьк, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – водолій

Сім'я

Батьки. Батька політика звуть Володимир Гузь, зараз чоловік на пенсії, але раніше працював у Федерації профспілок України. Мати – Леся Гузь, працює технологом на підприємствах харчової промисловості.

Ігор Володимирович був одружений до 2016 року з Оксаною Гузь (до заміжжя – Заріч).

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному місті. Потім вступив на історичний факультет Східноєвропейського університету імені Лесі Українки. Через п'ять років здобув освіту "політолога".

Кар'єра і бізнес

Свою політичну кар'єру Ігор Гузь починав в двадцятирічному віці – тоді він взяв участь в акціях проти президента Леоніда Кучми. А після, протягом двох, років був керівником місцевого відділення Молодіжного націоналістичного конгресу.

У той же час Ігор Володимирович зробив спробу потрапити до Волинської міської ради, однак не зміг перемогти на місцевих виборах.

Будучи на третьому курсі університету Гузь все-таки стає депутатом. Також виконував обов'язки координатора блоку "Наша Україна", займався питаннями молодіжної політики і спорту.

Політик брав активну участь у подіях Помаранчевої Революції в 2004 році. Зокрема, координував хід Майдану на Волині, був організатором різних заходів.

У 2006 році Ігор Гузь бере участь у виборах до обласної ради. У 25-річному віці він стає наймолодшим депутатом у Волинській облраді. З 2007 по 2011 рік він був радником міського голови.

У 2012 році політик вирішує йти на парламентські вибори. Тоді він балотувався від партії "Батьківщина", однак безуспішно – Гузь зміг набрати тільки 39 відсотків голосів виборців.

За часів Революції Гідності займався координацією акцій протесту в рідному місті. Через рік політика призначили на посаду заступника глави області.

У 2014 році Гузь знову йде на парламентські вибори, однак на цей раз від політичної сили "Народний фронт". Після успішного проходження до Верховної Ради він отримав посаду заступника голови комітету, що займається питаннями закордонних справ.

Також нардеп входив до групи з міжпарламентських зв'язків з такими країнами, як Латвія, Литва, Словаччина, Естонія, Молдова, Чехія та Швейцарія.

Як пишуть ЗМІ, Ігор Володимирович вважається одним з найбільш відповідальних народних депутатів в парламенті. За час роботи він пропустив лише 16 засідань, а це три відсотки від загальної кількості робочих днів.

У 2019 Гузь знову бере участь в парламентських виборах, ініційованих новим президентом Володимиром Зеленським. В результаті політик зміг набрати 59% голосів виборців в одномандатному окрузі № 19. У парламенті дев'ятого скликання обіймає посаду заступника комітету, що займається питаннями державної влади та місцевого самоврядування.

Громадська діяльність

Ще в шкільні роки Ігор Володимирович брав активну участь у громадському житті рідного міста. Зокрема, він ініціював відновлення роботи скаутської організації – Пласт.

У 2007 році молодий депутат обласної ради запропонував організувати музичний фестиваль "Бандерштат", який з тих пір проводиться щорічно. А через десять років він створив ще один – історико-культурний фестиваль "Княжий".

Ігор Володимирович – засновник двох громадських організацій – "Національний альянс" і "Атака" – вони займаються боротьбою з корупцією і допомогою військовим.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, за часів проведення акції "Україна без Кучми" Гузь ініціював напад на поліцейський кордон, який був виставлений поблизу Київського національного університету.

В результаті цього зіткнення політика затримали і відправили до слідчого ізолятора. Він був засуджений до десяти днів адміністративного арешту.

У 2014 році погляд правоохоронців знову впав на Ігоря Володимировича – за часів Євромайдану на депутата було порушено три кримінальні справи.

Зокрема за те, що він виніс з обласної ради портрет президента, йому інкримінували хуліганство. Гузя підозрювали в закликах до вчинення дій, що загрожують громадському порядку, а в також захопленні державних або громадських будівель, або споруд.

Крім протестних акцій в Україні Ігор Гузь брав участь в опозиційному русі в Білорусі. У 2005 році український депутат був учасником акції "Чорнобильський шлях-2005".

У Мінську Гузя затримали. Він отримав півтора тижні арешту, а також заборону на в'їзд в країну протягом п'яти років.

Крім того, в 2016 році парламентарій потрапив в список "небажаних" гостей невизнаної республіки Придністров'я.

Крім того, згідно з інформацією журналістів, політик розлучився зі своєю дружиною Оксаною через зраду. З чуток, коханка політика молодша за нього на десять років.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2018 рік, Ігор Гузь володіє квартирою площею 63 квадратних метрів у Києві, житловим будинком площею 76 квадратних метрів в Луцьку, квартирою площею 49 квадратних метрів там же.

Пересувається політик на елітному автомобілі LAND ROVER DISCOVERY SPORT 2017 року випуску. Його вартість складає більше 1 мільйона гривень.

За рік депутат заробив 448 тисяч гривень. Згідно з документом, банківських депозитів політик не має, зберігає гроші готівкою, а саме – 312 тисяч гривень.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Ігоря Гузя в соціальній мережі Фейсбук