Бондарєв Костянтин Анатолійович - український політик, державний діяч, народний депутат дев'ятого скликання від партії "Батьківщина". Про кар'єру, компромат, скандали і доходи - читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження - 13 вересень 1972 року

Вік - 47 років

Місце народження - місто Ташкент, Узбекистан

Знак зодіаку - Лев

Сім'я

Народний депутат одружений, його дружину звуть Тетяна Шейнич. Сім'я виховує двох дочок - Анастасію та Маргариту.

Освіта

Середню освіту здобув у рідному місті. Після вступив до Київського інженерно-будівельного інституту на відділенні "Промислове та цивільне будівництво", закінчив вуз в 1994 році.

Також політик навчався в Київському економічному університеті, який він закінчив у 2004 році.

Кар'єра і бізнес

Про ранні кар'єрні роки політика відомо мало. Як пишуть ЗМІ, в середині дев'яностих він почав займатися бізнесом і сільським господарством.

У 1997 році почав працювати комерційним директором компанії "Максі-К". Через два роки очолив фірму.

У 2000 році обіймає посаду аудитора-консультанта в "Тетра-Аудит".

Через два роки стає главою наглядової ради банку "Велес". Бондарєв був одним з ключових учасників цього банку. Йому належало 81,44% акцій компанії.

Політична кар'єра

2002 рік - Костянтин Анатолійович стає депутатом Київської обласної ради. Був членом комісії, що займається питаннями бюджету та фінансів.

У 2004 році вступає до Соціалістичної партії. Через два роки став головою цієї політичної сили, а також обійняв посаду заступника голови Київської обласної ради.

Через короткий час через конфлікт з главою соціалістів і спікером Верховної Ради Олександром Морозом покидає лави політичної сили і вступає в «Батьківщину». Саме від цієї партії політик брав участь в парламентських виборах 2007 року.

У Раді став заступником голови комітету, що займається питаннями податкової та митної політики.

У 2010 році Бондарєв був призначений главою київського відділення «Батьківщини».

У 2012 році знову йде на парламентські вибори і знову успішно. У Верховній Раді сьомого скликання обіймає посаду заступника голови комітету, що займається питаннями транспорту і зв'язку.

У 2014 році політик взяв участь в парламентських виборах від партії Юлії Тимошенко, яка набрала 5,68% голосів виборців. Однак Бондарєв, який був під 22-м номером у списках, місце в Раді не отримав.

У 2019 Костянтин Анатолійович знову брав участь в парламентських виборах, ініційованих новим президентом Володимиром Зеленським. І в цей раз успішно - у Верховній Раді дев'ятого скликання очолює підкомітет, який займається питаннями трубопровідного транспорту.

Компромат і чутки

Бондарева називають одним з найвпливовіших людей Києва та області. Після того, як Максим Мельничук покинув посаду голови Київської обласної державної адміністрації, Костянтин Анатолійович претендував на пост губернатора.

Однак під час голосування проти призначення Бондарєва проголосували депутати партії "БПП". Навіть не дивлячись на підтримку з боку політичних сил "Свобода", "Опозиційний блок" і, звичайно, "Батьківщина", політик не зміг отримати посаду.

Тоді головою Київської ОДА став представник БПП Олександр Горган, якого Бондарєв відразу назвав ставлеником Віталія Кличка і людиною ще одного "господаря області" Ярослава Москаленко. Однак виявилося, що в біографії самого Бондарева чимало темних плям.

Як пишуть журналісти, нардеп має кілька судимостей. Зокрема, в 1992 році його звинувачували в підробці документів. За інформацією ЗМІ, нардеп навіть відбував термін у колонії протягом року. Однак цей факт не сходиться з його офіційною біографією. Відповідно до неї, Бондарєв в той час навчався в інституті.

А через кілька років Бондарєв потрапив у великий скандал, пов'язаний з викраденням людини. У 1999 році викрали його компаньйона по бізнесу Євгена Титова. Як свідчить витяг з матеріалів слідства, Костянтин Бондарєв разом з іншим своїм партнером Олександром Кандибою особисто озвучили вимоги викрадачів - 30 тисяч доларів за його свободу. Однак після передачі необхідної суми Титова так і не знайшли.

У тих же матеріалах сказано, що на той час депутат знаходився в розшуку Служби безпеки України, його звинувачували в контрабанді. У документі мова йде про незаконне перевезення паливно-мастильних матеріалів на суму понад мільйон гривень. Спочатку слідчі прямо звинувачували Бондарева в контрабанді. Однак згодом справу перекваліфікували в "зловживання владою", а політика випустили під заставу.

Влітку 2018 року Бондарева намагалися викрасти прямо зі злітної смуги аеропорту "Бориспіль". Як писав сам політик, невідомі затягнули його в автомобіль відразу після виходу з лайнера, відібрали паспорт і мобільний телефон. Так голову київської організації «Батьківщини» протримали півгодини, а потім відпустили. Бондарєв вважає, що злочин має політичне підґрунтя.

Через місяць після цього скандалу співробітники Служби безпеки провели обшук в будинку політика. Як він повідомив, близько 30 осіб в камуфляжі увірвалися в його будинок і заблокували проїзд до нього. Бондарєв знову назвав це політичним тиском на нього і його партію.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2018 рік, політик володіє земельною ділянкою площею 2500 квадратних метрів в селі Хотянівка Київської області, орендує житловий будинок площею 220 квадратних метрів там же.

Дружині політика належить офісне приміщення в Києві, його площа складає 359 квадратних метрів, автостоянка в столиці, квартира площею 393 квадратних метрів, офісне приміщення площею 315 квадратних метрів, квартира площею 217 квадратних метрів (вартість - 594 тисячі) і 27 земельних ділянок в Київській області .

Бондарєв декларує колекцію зброї, 24 коня, наручний годинник фірм Rolex, Franck Muller, CVSTOS, Breguet, Maurice Lacroix, Audemars Piguet, Breitling, TechnoMarine, Van Cleef, Hublot, Ulysse Nardin, Cartier, ювелірні укаршенія люкосвих брендів Tiffani і Van Cleef. Цікаво, що вартість цього майна депутат не вказав. Мабуть, щоб не шокувати своїх виборців.

Пересувається політик на Mercedes-Benz G55AMG 2009 року випуску, VOLKSWAGEN LT35 2005 року випуску, MERCEDES-BENZ SPRINTER 211 CDI 2005 року випуску, VOLKSWAGEN CRAFTER 2009 року випуску, JAGUAR XJR 2006 року випуску, TOYOTA LAND CRUISER 200 2013 року випуску, bentley continental 2007 року випуску, RENAULT MAGNUM 2013 року випуску. Традиційно, вартість майна не вказується.

За рік депутат заробив понад чотири мільйони гривень, його дружина - 999 тисяч.

На банківських рахунках сім'я Бондарева зберігає 3,5 тисячі доларів, понад 10 тисяч євро та 985 тисяч гривень. Значно більше заощаджень політик декларує готівкою - 1 мільйон доларів і 300 тисяч євро.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Костянтина Бондарєва у соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт партії "Батьківщина"