Біографія

Євген Олегович Комаровський родом з Харкова. Лікар-педіатр вищої категорії. Прославився завдяки передачі "Школа доктора Комаровського".

В арсеналі Євгена Олеговича ряд авторських наукових публікацій і науково-популярних книг. Найбільшу популярність отримала книга "Здоров'я дитини та здоровий глузд його родичів" (понад п'ятнадцять разів перевидавалася в Україні та Російській Федерації).

Сім'я

Одружений. У студентські роки одружився з однокурсницею Катериною Олександрівною, з якою донині перебуває у шлюбі і яка зараз працює дитячим офтальмологом.

У подружжя є двоє синів – Дмитро (1982 року народження) і Андрій (1988).

Батько і мати Євгена Олеговича Комаровського народилися в Харкові. Обидва за фахом інженери та все життя працювали на Харківському турбогенераторному заводі.

Сестра Євгена Олеговича – Тетяна Олегівна Комаровська.

Національність Євгена Комаровського – українець, єврей. Батько українець, а мати за походженням єврейка.

Хобі

У Євгена Комаровського ряд захоплень: туризм, зимова риболовля, музика, читання літературних книг, фотографування.

Освіта

Євген Олегович отримав вищу освіту в Харківському медінституті, в який поступив в 1977 році на педіатричний факультет, склавши вступні іспити з фізики й написанню твору на дві четвірки та з біології й хімії на дві п'ятірки. Для майбутнього лікаря студентство було як тяжка праця.

Рішення вступити в медичний було прийнято ще з дитинства. А саме після народження молодшої сестри, здоров'ям якою опікувався з її ранніх років.

Кар'єра і бізнес

Працювати почав на другому курсі, проходячи чергування в лікарнях. На четвертому курсі вже був медбратом в реанімації.

У 1983 році влаштувався на роботу в харківську обласну дитячу інфекційну поліклініку. Наступні вісім років перебував на посаді лікаря реанімаційного відділення.

В 1991-2000 роках стає завідувачем інфекційного відділення.

З 2000 року проводив педіатричні консультації в приватному медцентрі.

Через шість років заснував власний консультативний медцентр — "Клініком".

У 1996 році отримав кандидатську ступінь у галузі медичних наук. Євген Олегович не вважає себе традиційним вченим. Воліє ділитися досвідом не через наукові статті, які перевіряються на профпридатність незалежними вченими-критиками, а через науково-популярні книги.

Таким чином, була опублікована нерецензована монографія "Вірусний круп у дітей. Клініка, діагностика, тактика терапії". Дисертацію не здавав, але згадану монографію захистив авторефератом на аналогічну тему. Монографія була розглянута науковими фахівцями та визнана науковим досягненням, що заслуговує наукового ступеня кандидата медичних наук.

З 2010 року став ведучим передачі "Школа доктора Комаровського" на українському телеканалі "Інтер".

Книги Комаровського ґрунтуються на наступному:

  • Лікування дітей уколами — практика минулого століття, альтернативу якій майже завжди можна знайти в XXI столітті.
  • Відмова від щеплення — шлях до тотального скорочення населення країни, що неприпустимо в сучасному суспільстві та за що батьки повинні нести покарання.
  • Надмірна турбота про здоров'я – найшвидший спосіб підірвати його. Людина в принципі народжується здоровою (більшість з нас), а нераціональне лікування ліками з "розстрільного" списку препаратів, таких як Фуфломіцин, робить організм більш вразливим.
  • Не варто возвеличувати поняття "батьки" – стати батьками не подвиг, а щастя.
  • Часте виникнення гострих респіраторних захворювань у дитини – це нормально, а не ознака слабкого імунітету дитячого організму.

Чутки

Політичні погляди

У 2014 році на виборах Президента України підтримував Ольгу Богомолець.

У 2019 році протягом 1-го туру виборів Президента України підтримував Ігоря Смешка, а у другому турі — Володимира Зеленського.

Після перемоги Зеленського Комаровський неодноразово в інтерв'ю розповідав, що не збирається ставати міністром МОЗ. І якщо запропонують – точно відмовиться. Основна причина відмови – відсутність належного фінансування та необхідних законів. І ставши міністрів, доведеться постійно вплутуватися в конфлікти, супроводжувані неминучими звільненнями, закриттям установ, судовими позовами.

Що стосується законодавчої частини охороноздоровчого сектора, то, за словами Комаровського, нині українські закони не досконалі. Наприклад, інформація про проведення Міністерством охорони здоров'я закупівлі медикаментів ховається навіть від членів Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги й медичного страхування. При цьому обороти цих закупівель оцінюються в мільярди, а в кожних ліках зацікавлені українці. І міністр повинен вирішувати всі конфлікти, не відстоюючи інтереси будь-якої зі сторін.

Комаровський бачить себе людиною, яка не бере участь у цих політичних протистояннях, але який готовий порадити Президенту щодо тієї чи іншої ситуації, порекомендувати вихід з положення, а Президент вже буде сам вирішувати, як чинити.

Тому Євген Олегович займається тим, що в нього добре виходить – проводить консультації мамам і татам. Також поділився, що хотів би зайнятися питанням здоров'я пенсіонерів.

Коронавірус і Україна

У відео, розміщеному на своєму YouTube-каналі, Євген Комаровський висловив обурення щодо того, що українські нардепи захищені від вірусу краще, ніж медперсонал. Лікар-педіатр провів аналогію коронавірусної боротьби з війною, дорікнувши парламентаріїв у тому, що вони ходять в респіраторах, тоді як медиків забезпечують лише медичними масками. Додав, що таке ставлення нагадує військову ситуацію, зокрема, перебування солдатів на передовій в гімнастерках, а генералів – в штабах в бронежилетах.

Крім того, Комаровський у своїй промові нагадав, що, за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, медичні маски розраховані лише на інфікованих людей. Отже, дитячий лікар зі стажем не поділяє позицію української влади та влади інших країн щодо заходів, що стосуються обов'язкового носіння захисної маски (або респіратора) кожною людиною.

Незгоду Комаровського з жорсткими карантинними заходами вилилося і в іншому його інтерв'ю. Комаровського обурило, що з собаками виходити на вулицю дозволено, а з дітьми – не можна. Педіатр не раз попереджав, що людині потрібно перебувати на свіжому повітрі, особливо дитині, що підростає. В іншому випадку це згубно для імунної системи. Тривале перебування в закритих стінах може негативно позначитися на імунітеті, який, швидше за все, знизиться.

Нагадаємо, що з 6 квітня 2020 року Кабмін посилив умови карантину в Україні, заборонивши перебувати на вулиці в суспільстві понад двоє осіб, відвідувати парки, з'являтися у громадських місцях без маски. Доктор Комаровський висловив своє невдоволення рішенням Кабміну у своєму офіційному Telegram-каналі.

Коронавірус і Білорусь

Більша частина європейських держав оголосила карантин на час коронавірусної пандемії. Одна з країн, яка відмовилася уживати карантинні заходи, — Білорусь. У той час як оточення засуджувало бездіяльність Лукашенко, Євген Комаровський навпаки вступився за білоруського Президента.  

Як пояснив сам Комаровський, рішення не вводити карантин в країні було прийнято не з ініціативи Лукашенка, а приймалося за рекомендаціями місцевих лікарів та епідеміологів. І знаменитий український лікар-педіатр не вважає правильним засуджувати раціональність вчинку Лукашенко. Більш того, навіть додав, що на місці Президента Білорусії вчинив би так само.

Фотографії

Відео

Посилання

Сторінка на Фейсбук

Сторінка в Instagram

Телеграм-канал

Ютуб-канал