Екс-міністр закордонних справ Леонід Кожара може бути причетний до вбивства гендиректора комунікаційного холдингу Atlantic Group Сергія Старицького. Леоніда Олександровича підозрюють у вбивстві підприємця-мільярдера. Однак справа отримала несподіваний поворот.

Біографія

Дата народження: 14 cічня 1963 року.

Знак Зодіаку: Козоріг. За східним гороскопом: рік Водяного Кролика.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 57 років.

Захоплення: риболовля, музика (любить The Beatles), країнознавство.

У лютому цього року був убитий засновник рекламної імперії із мільярдними оборотами Сергій Старицький. Це сталося у оселі екс-глави МЗС Леоніда Кожари. Саме його підозрюють у навмисному вбивстві екс-власника «Інтера». Про це повідомляють ряд відкритих джерел.

Однак у березні 2020 року дружина екс-регіонала раптом бере вбивство на себе. І стверджує, що це сталося випадково. Марина Козерод зізналася у скоєнні кримінального злочину. І подала відповідну заяву. Про це пишуть ЗМІ.

Читайте подробиці того, що відбувається. Чи були виявлені на руках Марини Козерод сліди продуктів пострілів? І що вважають правоохоронці з приводу заяви дружини екс-міністра щодо ненавмисного вбивства? Давайте заглянемо до його декларації 2012 року, коли Леонід Кожара заробив майже 200 тис. грн.

Леонід Кожара: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у Полтаві. Тут він народився і виріс. У даний час мешкає у селі Чайки Київської області.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Марина Козеріг. Діти: син Ярослав.

Освіта

1980-1985 рр. - Київський університету ім. Тараса Шевченка, факультет міжнародних відносин.

1991 р. - закінчив аспірантуру Інституту держави і права НАНУ.

Кар'єра і бізнес

1985-1990 рр. - Київська вища партшкола, науковий співробітник.

1990-1992 рр. - старший консультант Комісії із питань державного суверенітету, міжнаціональних і міжреспубліканських відносин Секретаріату ВРУ.

1992-1994 рр. - займався рішенням міжнародних питань, Адміністрація Президента України Леоніда Кравчука.

1994-1997 рр. - 1-й секретар політсекції Посольства України у США.

Леонід Кожара: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

1997-2002 рр. - замзаввідділом, заступник голови Головного управління із питань зовнішньої політики, Адміністрація Президента Леоніда Кучми.

2002-2004 рр. - Надзвичайний і Повноважний Посол України, Королівство Швеція.

2004-2005 рр. - заступник голови АПУ, керівник Головного управління із питань зовнішньої політики, Радник Президента України із міжнародних питань, Секретар Держради із питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Згодом - юрисконсульт ТОВ «ПНБК».

2005-2006 рр. - радник із міжнародних питань, «Партія регіонів».

2006-2014 рр. - народний депутат, «Партії регіонів».

Із 2010 р. - радник Президента України із міжнародних питань, заступник голови «Партії регіонів» із питань міжнародної політики.

2012-2014 рр. - міністр закордонних справ України.

Із 2015 р. - партія «Соціалісти», заступник голови фракції.

Із 2008 року по теперішній час - Center for International and Comparative Studies.

Із лютого 2016 року по теперішній час - Інститут Миру, The Istitute of Peace.

Компромат і чутки

21 лютого 2020 року Сергія Старицького виявили мертвим. Спочатку було відкрито провадження про самогубство підприємця-мільярдера. Однак уже наступного дня справа була перекваліфікована на «умисне вбивство».

Сергій Старицький був убитий вдома Леоніда Кожари. Саме на екс-міністра впала підозра. Виявилось, що пістолет був затиснутий у руці загиблого. Однак у результаті падіння тіла зброя мала випасти. Про це повідомляють відкриті джерела.

Та й ряд інших ознак свідчать про причетність екс-регіонала до вбивства друга сім'ї. Наприклад, у області обличчя убитого відсутні сліди, характерні для пострілу в самого себе в упор.

Із огляду на всі ознаки, правоохоронці дійшли висновку, що Сергій Старицький не міг сам себе застрелити. Хоча сам екс-міністр і його дружина спочатку стверджували, що той покінчив життя самогубством.

Щоправда, незабаром дружина екс-міністра раптом заявила, що вбила гостя, але абсолютно випадково. Про це пишуть ЗМІ. Марина Козаред подала відповідну заяву 25 березня.

Проте, у ході експертизи на її руках не були виявлені сліди продуктів пострілів. Причетність дружини екс-регіонала під час слідства перевірялася, але не була підтверджена.

У ході слідства з'ясувалося, що зброя, із якої було вбито підприємець, належить господареві оселі. Того вечора вони розпивали спиртні напої. Гість був убитий із пістолета Jericho 941, який зареєстрований на Леоніда Олександровича.

Коли у будинку Леоніда Кожари повинен був проходити слідчий експеримент, екс-міністра раптом госпіталізували через гіпертонічний криз. 4 березня СЕ все-таки провели, хоча і з опором.

Дивно, що 25 березня екс-міністру повідомили про підозру у вбивстві. І в цей же день його дружина раптом заявила про те, що скоїла ненавмисне вбивство. І нібито її чоловік взагалі перебував у момент випадкового вбивства гостя на другому поверсі будинку.

Із її слів, вона побачила у руках у гостя пістолет. І спробувала відібрати його, у результаті чого й сталося ненавмисне вбивство. Про це пишуть відкриті джерела. Після того, як Леоніду Олександровичу оголосили про підозру у вбивстві Сергія Старицького, Шевченківський райсуд Києва відправив підозрюваного під варту на 2 місяці з можливістю внести заставу в розмірі 14,083 млн. грн.

Як повідомляють ЗМІ, 10 квітня 2020 року Марині Кожарі заявили про підозру в дачі неправдивих свідчень. Її зобов'язали не залишати межі Київської області. Вона також повинна інформувати правоохоронців про зміну місця проживання і з’явитися за їх викликом.

Після вбивства й дослідження обставин загибелі екс-директора телеканалу «Інтер» правоохоронці зробили висновок, що друг сім'ї не міг сам себе застрелити. Згідно із даними відкритих джерел, Леонід Кожара неодноразово стріляв у дворі свого дома, будучи нетверезим. До речі, після вбивства бізнесмена у крові екс-міністра було зафіксовано 0,8 проміле алкоголю.

Як повідомляють ЗМІ, екс-міністр заробив у 2012 році 197 тис. 243 грн. Його декларація демонструвала наявність житлового будинку площею 248 м² та земельної ділянки на 990 м². У його власності вказана квартира площею 127 м².

Із транспортних засобів - дві Volvo XC90 i Renault Coupe, 2007 р.в. На його банківських рахунках тоді було 6,7 тис. грн. Фінансові витрати, пов'язані з добровільним страхуванням, - 15,48 тис. грн.

Згідно із даними Wikipedia, 4.07.2015 р. Леонід Кожара опублікував на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук копію листа, який нібито адресувався прем'єр-міністру України на той момент Арсенію Яценюку. Американський сенатор Річард Дурбін пропонував українському прем'єр-міністру перестановки в уряді.

Коли у ЗМІ з'явилися кілька публікацій щодо цього листа, Леонід Кожара написав, що мова йде «про перепис». Він не підтвердив і не спростував автентичність документа. А ось американський сенатор категорично спростував автентичність письмового звернення.

Прес-служба Річарда Дурбіна вказала на ряд помилок, які були допущені автором підробки (неграмотний текст, неіснуючий пост американського сенатора). Про існування документа американський законодавець поставив до відома Центральне розвідувальне управління і Федеральне бюро розслідувань.

У березні 2014 року Леоніда Кожара повідомляв на своїй сторінці у соцмережі, що знаходиться у Києві. Однак сервіс зазначив інше його місцезнаходження - Ханой, В'єтнам. Нині Леонід Олександрович проживає на Україні, соціаліст.

Фотографії

Леонід Кожара: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Леонід Кожара: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Леонід Кожара: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Леонід Кожара: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Леонід Кожара: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників було 1 тис. 44 осіб.