Біографія

Валерія Леонідівна Заружко родом зі смт Новий Світ Старобешівського району Донецької області. Дитинство та юність майбутнього нардепа пройшли в Донецьку. З 2014 року живе в м. Вишневе Київської області.

Відома як народний депутат України VIII скликання. Крім того, виконує обов'язки голови Донецької обласної організації Радикальної партії Ляшка.

Сім'я

Сергій Заружко з доньками / Facebook

Валерія Заружко перебуває у шлюбі (чоловік Сергій Заружко). Є троє доньок: Валерія, Марія, Олександра. Старша дочка – Валерія – захоплюється волейболом і баскетболом. Молодша – Олександра – займається бойовими мистецтвами.

Сергій Заружко є керівником агентства нерухомості "007", в якому до депутатської кар'єри працювала й сама Валерія Заружко.

Хобі

Валерія, як і доньки, також веде активний спосіб життя – займається бігом і плаванням. У 2017 році брала участь у Мюнхенському марафоні. Мета – підкорити Босфор.

Валерія фанат гурту "Океан Ельзи".

Валерія Заружко на пробіжці / Facebook

Освіта

Навчання Валерії Заружко пройшло у Донецьку. Має вищу освіту.

Кар'єра і бізнес

У 2002-17 роках займалася підприємництвом в різних галузях – роздрібна торгівля, консалтинг, брокеридж.

На цей час займає крісло голови Донецької облорганізації Радикальної партії Ляшка.

До набуття депутатських повноважень, тобто під час парламентських виборів 2014, за інформацією Центральної виборчої комісії, Заружко обіймала посаду керуючого партнера агентства нерухомості АН "007", проживаючи тоді ще на Донбасі.

Перед достроковими виборами у Верховну Раду 2014 року увійшла у виборчі списки "Радикальної партії Ляшка" під номером 28 як позапартійна. Потрапила в Раду в грудні 2017 року.

Валерія Заружко / Facebook

Також помічено, що згідно з іншою постановою, Центральна виборча комісія зареєструвала Заружко як народного депутата, який був обраний на дострокових парламентських виборах 2014 у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі від Радикальної партії Ляшка.

У серпні 2017 року колеги Заружко поділилися інформацією, що Валерія стала переможницею у конкурсі фотографій "Красуня-українка".

Компромат і чутки

Валерія Заружко отримала депутатські повноваження у грудні 2017 року після виключення з РПЛ Андрія Артеменка, який, до всього іншого, позбувся ще й українського громадянства. Сам Артеменко в інтерв'ю зізнався, що Заружко увійшла в Раду замість нього як "людина Ахметова".

Нагадаємо, Заружко балотувалася від РПЛ під номером 28. Раніше на 28 позиції перебував Костянтин Кондаков. Це відомий український біржовий трейдер, творець дилінгового центру "FOREX MMCIS group", відомого як нинішня фінансова піраміда. Звідси й прізвисько Кондакова – другий Мавроді. Але незабаром Кондаков зник зі списків РПЛ, після чого номером 28 стала Заружко.

Ляшко

За словами Заружко, з Ляшком вона познайомилася у 2012 році, коли в Україні проходив чемпіонат "Євро-2012", а саме під час одного з матчів. Обидва в цей момент перебували на трибуні – Валерія з родиною у фан-зоні, а Ляшко як раз співав гімн України. Саме в той день нібито і відбулося знайомство – Заружко підійшла привітатися з відомим політиком, після чого у них зав'язалася розмова про розвиток регіону і підприємництво. Потім Ляшко дав Валерії номер телефону і попросив зв'язатися з ним, якщо будуть питання, побажання чи пропозиції.

Через два роки після "Євро-2012" Заружко починає співпрацювати з командою Ляшко. Спочатку робота була пов'язана з переселенцями з Донбасу.

Потім, восени 2014 року, як сама ж Валерія і розповідає, Ляшко запропонував їй балотуватися на парламентських виборах від Радикальної партії.

Виходячи з посади Олега Ляшка, опублікованого на Фейсбуці, Заружко була на той момент мешканкою Донецька і, зважаючи на обставини 2013 року, змушена була стати біженкою. Також Ляшко зробив акцент на волонтерстві й добродійних досягненнях майбутнього нардепа. Також згадав, що Заружко багатодітна мати та просто чудова жінка. І потрапляючи в Раду від РПЛ, Валерія буде продовжувати займатися тим, чим і до політичної кар'єри – допомагати біженцям та переселенцям, підтримувати дітей та багатодітних сімей.

Під час каденції Заружко ставила за мету ефективно провести реінтеграцію Донбасу, надати допомогу переселенцям і відновити місцеву промисловість. Для тодішнього депутата як корінного донеччанина, за словами Заружко, це було в пріоритеті. Валерія на власні очі бачила конфлікт з самого початку і продовжує спостерігати за ним, але вже як глядач.

Обіцянки

Під час каденції Валерія Заружко дала 20 обіцянок, з яких виконала всього 2:

  • Обіцянку домогтися посилення держконтролю у сфері оренди землі. У 2015 році парламент прийняв в цілому проєкт закону №1580 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегулювання)". Проєкт передбачає значне зменшення числа умов договору оренди землі. Згідно із законопроєктом, для укладення договору знадобиться включити в нього лише кілька пунктів: що орендується, на скільки орендується, яка сума індексованою орендної плати, які умови розрахунків і стягнення за несплату. Фракція РПЛ, включаючи Валерію Заружко, проголосували за законопроєкт.
  • Обіцянку підтримати проєкт закону про належне фінансовоме забезпечення держсектору у вугільній сфері. У 2018 році Верховна Рада проголосувала за основу і в цілому проєкт закону №8362 "Про внесення змін до з-ну "Про держбюджет України на 2018 рік щодо належного фінансового забезпечення державного сектора вугільної галузі". Тобто з бюджету 2018 за бюджетною програмою "Здійснення заходів щодо забезпечення вітчизняного виробництва вугільної продукції й подальшого реформування держсектору вугільної промисловості" були виділені гроші, сума яких збільшилася на 1,4 млрд грн. Члени РПЛ підтримали цей проєкт.

Декларація

Згідно з декларацією, на Валерію Заружко записані два авто – Toyota Corolla 2011 випуску і Honda CR-V 2013 випуску. Серед рухомого майна згадані дві шуби з натурального хутра загальною вартістю 260000 грн.

За 2016 рік сімейство Заружко заробило 616,6 тис. грн. Готівкою у Валерії було 300 тис. доларів, 300 тис. грн та 50 тис. євро. На рахунках в банку у тодішнього народного депутата лежали 4,9 тис. доларів і 185 грн.

На сім'ї Заружко зазначена 4-кімнатна квартира на Донбасі загальною площею 85,6 кв. м. Ані у декларанта (тобто Заружко), ані у кого-небудь з родичів не задекларована ця квартира.

Декларація Валерії Заружко / Скріншот

Декларація Валерії Заружко / Скріншот

Декларація Валерії Заружко / Скріншот

Декларація Валерії Заружко / Скріншот

Фотографії

Відео

Посилання

Сторінка на Фейсбук

Сторінка в Instagram

Телеграм