Андрій Вадатурський - син зернового магната, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка». Спадкоємець аграрної бізнес-імперії «Нібулон» - людина багата і у деякій мірі впливова. Давайте дізнаємося, які скелети ховаються у шафі «не олігарха». Адже нардеп дуже любить доводити свою «неолігархічность».
Біографія
Дата народження: 11 квітня 1973 року.
Знак Зодіаку: Овен. За східним гороскопом: рік Водяного Бика.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 47 років.
Народний депутат від «БПП» - син відомого в Україні мультимільйонера Олексія Опанасовича Вадатурського. Нардеп є співвласником компанії. Згідно із декларацію за 2018 рік, йому належить 20% від загального капіталу СП «Нібулон».
Він також займає пост глави СР компанії. Земельний банк агрокомпанії становить 80 тисяч гектар. Це величезна площа сільськогосподарських угідь, яка годує не тільки мешканців України, а й інших країн.
Крім зернових, які продаються в основному за межами України, агропідприємство займається тваринництвом. У супермаркетах - це бренд «Бистрицькі ковбаси».
Незважаючи на незліченні багатства, спадкоємець агроолігарха ходить на роботу пішки. І навіть живе у номері готелю, позиціонуючи себе як «не олігарх». Щоправда, нардеп із мільйонами у кишені отримує величезні гроші з держбюджету на проїзд та житло. І лобіює у парламенті інтереси агрокомпанії батька. Про це повідомляють відкриті джерела.
Останнім часом син аграрного олігарха Андрій Олексійович Вадатурський стурбований тим, що у Верховній Раді двоє людей назвали його батька «ворогом України». Він ділиться відповідними постами на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.
Нардеп пропонує читати інформацію про те, що його батько - Герой України і дає робочі місця тисячам українців. Відзначається, що він направив свої особисті гроші на фінансування соцсфери, сумлінно платить податки до бюджетів різних рівнів України тощо.
Але чому деякі депутати звинувачують заслуженого аграрного магната у корупції? І чи дійсно, кажучи про сімейство олігархів Вадатурських, варто співати виключно похвальні оди? Спробуємо розібратися, чи дійсно Андрій Вадатурський «не олігарх», адже він дуже завзято любить доводити свою «неолігархічність».
Сім'я
Дитинство та юність пройшли у селі Трикратне Вознесенського району Миколаївської області. Три роки жив та навчався у Лондоні. У даний час мешкає у місті Миколаїв.
Батьки: батько - Олексій Опанасович (08.09.1947 р.н.), генеральний директор «Нібулон». Він народився у селі Бендзари (Балтський район, Одеська область).
Як повідомляють відкриті джерела, у 1998 р. Кабмін доручив перевірити українські підприємства із іноземними країнами. Підприємство «Нібулон» було серед числа 33 спільних підприємств. Проти Олексія Вадатурського порушили 4 кримінальні справи.
Щоправда, зерновому магнату вдалося минути усі неприємності. І він знайшов згодом компроміс із владними органами. А його син Андрій переміг на парламентських виборах 2014 року в Миколаївській області, виборчий округ №130. І став народним депутатом України від «БПП».
Згідно із версією журналу «Кореспондент», батько Андрія Вадатурського збільшив свої статки ще у 2010 році майже на 400 млн. доларів. Аграрний бізнесмен зайняв 10-ту позицію у числі найбагатших українців «Золота сотня-2011».
Згідно із даними ЗМІ, агропідприємець займає 17-ту позицію у рейтингу найбагатших людей України - така версія журналу Focus.ua. А у 2018 р. аграрний магнат увійшов до переліку представників агробізнесу, щодо яких вводяться російські санкції. Про це пишуть відкриті джерела.
Сімейний стан: одружений. Дружина: Світлана Валеріївна Дьяченко. Діти: син Микола та дві дочки - Катерина, Ольга. Більш детальна інформація про особисте життя у відкритих джерелах відсутня.
Освіта
1991-1996 рр. - у 23 роки закінчив держмортехуніверсітет. Освоєна спеціальність - «інженер-електрик».
1997-2000 рр. - Лондонська школа економіки й політики. Навчався на економічному факультеті. Має звання магістра економічних наук.
Кар'єра і бізнес
1997-2000 рр. - свою трудову діяльність розпочав після закінчення державного морського технічного університету. Про це свідчить його автобіографія. Працював у агрокомпанії батька «Нібулон».
Обіймав посаду менеджера комерційного відділу. І одночасно навчався у англійській школі. Судячи з цього виходить, що він працював менеджером у «Нібулоні», при цьому мешкав та навчався у Лондоні.
2001-2003 рр. - після закінчення навчання у Лондоні обіймає посаду начальника торгового сектора у агрокомпанії батька. Потім Олексій Опанасович довіряє синові посаду заступника генерального директора із торгової частини агропідприємства.
Із 2014 року - народний депутат України, «Блок Петра Порошенка».
Компромат і чутки
Статки Андрія Олексійовича Вадатурського нечувані. Однак спадкоємець одного із найбагатших людей України продовжує завзято доводити свою «неолігархічность». Про це пишуть відкриті джерела.
Як повідомляє Politeka, нардеп-мільйонер прийшов до парламенту, щоб реформувати агросектор. Але замість цього лобіює інтереси агропідприємства свого батька-олігарха. На своїй сторінці у соцмережі Фейсбук він ділиться із користувачами постами про те, що його батько «побудував величезну компанію, особисто нею керує, компанія показує відмінні результати, створює робочі місця, платить податки...»
Щоправда, багато ЗМІ пишуть про те, що у підприємства агромілліонера Олексія Вадатурського темне минуле. І описують, як «Європейський банк», прорахувавши вигоди, дав гроші непублічній агрокомпанії одного із найбагатших людей країни.
ЗМІ повідомляють, що ця агрокомпанія-гігант позиціонувалася як сімейна фірма. Головне заняття сина беззмінного генерального директора аграрної компанії-гіганта «Нібулон» - лобіювання у парламенті реформ у аграрному і транспортному секторі.
Окрема історія - законопроект «Про внутрішній водний транспорт», який Андрій Олексійович намагався провести. У ньому висувалася пропозиція щодо реформування системи річкових перевезень. Це повинно було здійснитися за допомогою фінансів із дорожнього фонду.
Тут видно явна зацікавленість агрокомпанії «Нібулон». Адже підприємство використовувало річки із метою грузоперевезення власної продукції. Законодавчий проект міг зробити річкове вантажоперевезення набагато комфортнішим.
Однак у ВРУ внесли інший законодавчий проект, що стосується водного транспорту. Надійшла пропозиція створити держпідприємство, яке утримуватимуть за рахунок перевізників, тобто і самого агропідприємства «Нібулон». Андрій Олексійович тут же розкритикував цей законопроект.
У 2016 році компанія батька, співвласником якої Андрій Олексійович є, звернулася до суду із позовом до «Укрзалізниці». І відсудила згодом велику суму грошей - понад 120 млн. грн. Про це повідомляють відкриті джерела.
Справа стосувалася перевезення зернових вантажів «Нібулона». Причина позову - агропідприємство мультимільйонера оплачувало перевезення своєї продукції як експортною залізницею всередині країни.
«Укрзалізниці» були пред'явлені претензії щодо неправомірно встановленого «експортного тарифу» у 2012-2014 рр. Nashigroshi повідомляють, що антимонопольники взялися за справу на підставі скарги СП «Нібулон».
Через буквально рік, восени 2017-го, Генпрокуратура збиралася вручити Андрію Вадатурського підозру в створенні корупційних схем. Про це пишуть відкриті джерела.
Незважаючи на колосальні статки, нардеп, декларація якого за 2018 рік включає із транспортних засобів лише вантажівку ГАЗ 66, 1978 р.в., позиціонує себе як людину, якій доводиться всюди ходити пішки.
При цьому він бере із держбюджету 90 тис. грн. на компенсацію проїзду. І ще 237 тис. 250 грн. засобів для компенсації найму готельного номера. Не важко порахувати, що у місяць на отельний номер депутата-мільйонера йде із держбюджету майже 20 тис. грн. І це тільки у 2018 році.
До речі, дивіденди Андрія Олексійовича Вадатурського склали 3 млн. 480 тис. грн. А заробітна плата декларанта, отримана за основним місцем роботи (Управління справами Апарату ВРУ) - 467 тис. 791 грн.
Кошти, пов'язані з виконанням депутатських повноважень, - 422 тис. 880 грн. У кожній декларації у графі «активи» відсутній перелік коштів, якими він володіє. Відомо, що виручка на тендерах компаній, у яких декларант є бенефіціаром, склала 36 млн. 454 тис. 743 грн. Така інформація вказана на Declarations.com.ua.
При цьому Андрій Вадатурський продовжує позиціонувати себе, як «не олігарха». Він нібито живе у невеличкому готельному номері, ходить на роботу пішки і навіть готує сам собі у мультиварці. А із приводу державних коштів, узятих на оренду ц проїзд, заявляє, що робить це принципово: мовляв, якщо є право на компенсацію, то необхідно її отримати. Про це пишуть ЗМІ.
За останніми даними, статки батька Андрія Вадатурського оцінюються у 474 млн. доларів. Як повідомляють відкриті джерела, аграрний магнат посів станом на 31 жовтня 2019 року 14-ту позицію у рейтингу ТОП-100 найбагатших українців.
При цьому «не олігарх» Андрій Олексійович Вадатурський досі приховує інформацію про свої мільйони. Адже у жодній своїй декларації не вказав наявність грошей на банківських рахунках і готівкою.
Фотографії
Відео
Посилання
Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників було 3 тис. 113 осіб.