Ілля Вадимович Сагайдак  — український політичний діяч, заступник голови Київської міської державної адміністрації з питань транспорту та підприємництва, депутат Київради від депутатської групи "Київська команда", член постійної комісії з питань транспорту та зв'язку, кандидат економічних наук.

Біографія

Сагайдак Ілля Вадимович народився 24 грудня 1985 року в місті Гавана (Республіка Куба). Батько був інженером, а мати лікарем.

Сім'я

Дружину Іллі звуть Ірина.

Вона є адвокатом, працює в адвокатському об’єднанні «Юрімекс».

До цього Ірина займалась підприємницькою діяльністю.

У подружжя є одна дитина – дочка Іванна.

Освіта

Ілля Сагайдак має два дипломи про вищу освіту. Диплом магістра економіки він отримав по закінченні Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка у 2009 році.

Ілля також отримав диплом магістра державного управління в НАДУ у 2017 році.

Крім того, він вивчав фінансовий аналіз і оцінку бізнесу в Гарвардській бізнес школі у 2012 році.

У 2018 році навчався менеджменту в французькій бізнес школі INSEAD.

Також у 2019 році навчався в Aspen Institute на програмі «good governance”.

Кар'єра і бізнес

Ілля Сагайдак розпочав трудову діяльність у 2005 році.

Протягом п'яти років він обіймав посади економіста, бухгалтера та головного бухгалтера комерційних підприємств і банків.

З 2010 по 2011 рік Ілля був фінансовим контролером в компанії українському представництві швейцарської компанії «Nestle».

Наступні два роки він працював виконавчим директором інвестиційного банку «Phoenix Capital».

Був активним учасником Революції Гідності.

У 2014 році Сагайдак став державним службовцям. Він був призначений на посаду першого заступника голови Шевченківського районної державної адміністрації, де запам’ятався очищенням центральної частини міста від засилля мафів та незаконної торгівлі.

Тут Ілля затримався ненадовго, так як в цьому ж році його підвищили - призначили на посаду голови Святошинської РДА.

Через 5 місяців роботи Святошинска адміністрація з останнього вийшла на перше місце рейтингу ефективності роботи адміністрацій у столиці.

В Святошинському районі Сагайдак започаткував проект муралів та сучасних скульптур Dynamic Urban Culture Kyiv. Іноземні художники створили галерею стінописів на будинках та сучасних скульптур в скверах.

Карта: Де дивитись мурали на Святошині - DreamKyiv

Сагайдак відкрив один з перших сучасних ЦНАПів в країні, де в одному дизайнерському open space першого поверху стало можливим отримати майже всі державні послуги, ще до затверджені нового законодавства. На Святошині відкрили надсучасний центр надання адмінпослуг. ФОТО | Українська правда - Київ

Через півтора року, в березні 2016 року Ілля Сагайдак став заступником голови КМДА по транспортному напрямку.

Під його керівництвом була написана нова транспортна стратегія столиці та почав реалізовуватись план сталої мобільності міста. В столиці була запущена программа розвитку електротранспорту, яку погодились фінансувати Світовий банк, ЄБРР ТА Європейський Інвестувйний Банк.

Були досягнуті домовленості про інвестиції у впровадження електронного квитка у Києві корейською компанією Korea Smart Card, також Сагайдак «привів» до Кличка найбільшу в світі компанію будівництва інфраструктурний проектів China Railway and Bridge Corporation, які зголосились під ключ добудувати Подільско-Воскресенський міст, розв’язку на Шулявці, хорду Нивки-Бровари та метро на Троєщину. Однак після звільнення, ці процеси зупинилися.

Сагайдак виступив проти корупціі Київавтодору та Метрополітену, за що був звільнений.

ГПУ та СБУ проводять слідчі дії у КП "Київавтодор" | Українська правда - Київ

Після звільнення Сагайдак продовжив вже публічно критикувати Кличка.

Також Сагайдак продовжував займатись творчими проектами та запроств іноземних художників, які розмалювали потяги столичного метро. Також запам’ятався проект Лероса та Сагайдака на столичному будинку поліції на Печерську, який потрапив до топ найкращих муралів світу.

Фотогалерея: Іспанський художник Кенор розфарбував поїзд метро до Дня Києва

В 2019 році Сагайдак став членом депутатської групи в Київраді «Київська Команда», яку очолює Сергій Гусовський.

В червні 2019 Ілля Сагайдак розглядався Зеленським на посаду голови КМДА, замість Кличко - стверджувало джерело в ОПУ. Про що згодом підтвердив і сам Сагайдак.

З його слів Зеленський вирішив не йти на конфлікт з Кличком, тому передумав.

В серпні Сагайдак звинуватив Кличка в корупції на Шулявському шляхопроводі та змусив через вищий антикорупційний суд зареєструвати на Кличка кримінальне провадження, яке розслідувало НАБУ. Згодом Сагайдак заявив, що група депутатів готова підтримати оголошення недовіри міському голові Кличку.

У 2020 році Сагайдак відмовився йти в Кабмін на посаду заступника міністра інфраструктури через конфлікт з Андрієм Єрмаком, хоча призначення вже було погоджено на Кабміні.

Згодом цей конфлікт став публічним і вилився у взаємні звинувачення один одного.