Біографія
Андрій Володимирович Гальченко родом з Кривого Рогу Дніпропетровської області. Політичний діяч. Відомий як народний депутат України 8-го скликання.
Сім'я
Одружений (дружина Марина Володимирівна). Є син.
Освіта
Навчався в Криворізькому технікумі гірничого транспорту за спеціальністю "Техсервіс і ремонт автомобілів".
У 1995 році отримав диплом в Криворізькому технічному університеті (спеціальність "Автомобілі та автогосподарство").
Кар'єра і бізнес
У 1989-92 роках працював слюсарем Інгулецького спецуправління Проектно-будмонтажного об'єднання "Укрмонолітспецбуд".
У 1993-95 роках працював шофером автогаражу Криворізького гірничорудного інституту, водієм-референтом Академії гірничих наук України.
У 1996 році обіймав посаду інженера Криворізького відділення департаменту гірничодобувної індустрії Промислово-фінансової компанії "Єдині енергосистеми України".
В 1997-99 роках — інженер промислово-аналітичного відділу ЗАТ "Кривбасрудпром".
У 2000-10 роках обіймав посаду завідувача "Технологічно-промислового комплексу", заступника ректора з адміністративно-господарської роботи Криворізького технічного інституту.
У 2010-14 роках обіймав крісло заступника мера міста Кривий Ріг, а потім крісло першого заступника мера Кривого Рогу.
За підсумками парламентських виборів 2014 року, став народним депутатом України по виборчому округу №32 (Дніпропетровська область). Балотувався як самовисуванець, член парламентської фракції партії "Опозиційний блок". Член Комітету ВР з питань будівництва, містобудування і ЖКГ. За час депутатської діяльності був учасником міжфракційного об'єднання "СТОП тарифам", в складі якого також були Береза Борислав, Луценко Ігор, Рабінович Вадим та ін.
У 2019 році брав участь у дострокових парламентських виборах за мажоритаркою. Депутатом обраний не був.
Компромат і чутки
18 січня 2018 був одним з 36 парламентаріїв, які голосували проти закону про визнання Української незалежності над захопленими територіями Донбасу.
Був одним з 59 парламентарів, які підписали подання, згідно з яким Конституційний суд України прибрав з Кримінального кодексу України статтю про незаконне збагачення. Ця стаття зобов'язувала державних службовців давати роз'яснення щодо джерел їх доходів та доходів їх родичів, які проживають з ними на житлоплощі. Кримінальне покарання за незаконне збагачення в Україні впровадили у 2015 році. Це було однією з умов Європейського Союзу на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одне з обов'язків України перед Міжнародним валютним фондом, що було закріплено меморандумом.
У 2014 році вибухнув скандал в мерії Кривого Рогу. За словами керівника міськвідділу міліції, державні службовці адміністрації Кривого Рогу протягом року згодовували учням шкіл тухлятину. Джерела в Криворізькій міській раді заявляють, що організацію підпільного ковбасного цеху запропонував колишній 1-й заступник міського голови Кривого Рогу, який на той момент був депутатом від Опозиційного блоку, Андрій Гальченко. Ніби це він довів до банкрутства комунальне підприємство "Хладон", яке відало шкільним харчуванням.
Обіцянки
З 13 обіцянок, даних виборцям, Андрій Гальченко виконав всього 2:
- Дав обіцянку використовувати своє службове становище для поліпшення пенсійної реформи. За липень 2018 року Гальченко зареєстрував у Верховній Раді низку законопроєктів щодо вдосконалення пенсійної системи України. А саме пропонував підвищити рівень соцзахисту літніх людей і муніципальних соцстандартів щодо рівня інфляції. Ініціював законопроєкти, що стосуються недопущення ускладнення пенсійного забезпечення українців і впровадження мораторію на збільшення віку виходу на пенсію.
- Дав обіцянку сприяти поліпшенню стану доріг за міждержавними еталонами. 17 листопада 2016 року парламент підтримав законопроєкт, який передбачав створення самостійного дорожнього фонду для виділення фінансових коштів на ремонт та будівництво автошляхів. Гальченко підтримав цей проєкт. Крім того, до липня 2018 року нардеп направив 6 запитів в різні державні структури влади щодо поліпшення стану автодоріг.
Під час каденції депутат так і не виконав обіцянки, що стосуються:
- Надання місцевим адміністративним органам право на створення міської міліції
- Впровадження змін у Податковий кодекс
- Закріплення на рівні 70 відсотків розміру відрахувань екоподатку у місцеві бюджети
- Формування статусу учасників АТО
- Допомоги у проведенні адміністративно-територіальної реформи
- Обіцянки про те, що 70 відсотків податків і зборів залишатимуться в місцевому бюджеті
Ще чотири обіцянки екснардепа знаходяться в процесі виконання.
Порушення у Верховній Раді
У 2017-18 роках був помічений за кнопкодавством. Вперше порушив регламент 21 грудня 2017 року під час голосування за проєкт закону 5722. У наступному році, 19 квітня 2018 року, двічі порушив правила персонального голосування, підтримуючи законопроєкт 4442-1.
За всю каденцію відзначився зразковим відвідуванням сесійної зали – був присутній на 86% засідань.
Декларація
Вся нерухомість сім'ї Гальченко знаходиться в Кривому Розі.
На Андрія Гальченка записані:
- Ділянка 1000 кв. м
- Будинок 293,7 кв. м
- Квартира 57,8 кв. м (часткова власність)
На дружині Марині Володимирівні числяться:
- Квартира 52,9 кв. м
- Квартира 36,4 кв. м
- Гараж 126,3 кв. м
- Ділянка 154 кв. м (оренда)
Серед рухомого майна у сім'ї Гальченко є:
- Cadillac Fleetwood (1960) – Андрій Гальченко
- Mercedes Benz S 500 (2007) – Марина Гальченко
Крім цього, є двоє наручних годинників марок IWC і Audemars, а також антикварний кімнатний годинник Georges Ducommun і дві старовинні ікони.