Біографія

Євген Миколайович Бакулін родом з Росії (містечко Кстово Нижньогородської області). Разом із сім'єю переїхали на Донбас на ПМП.

Євген Бакулін відомий як колишній глава ПАТ "НАК "Нафтогаз України", який був затриманий за корупційні махінації.

Сім'я

Одружений (дружина Галина Бакуліна). Є двоє дітей – син і донька.

Бакулін і його родичі мають пряме відношення до київської компанії "Рінтол", яка спеціалізується на торгівлі зерном і кормами. Бенефіціарними власниками компанії стали його діти: Микола Бакулін з Нижнього Новгорода і Світлана Бакуліна з Москви.

Освіта

Вищу освіту Євген Бакулін отримав у Слов'янському авіаційно-технічному училищі цивільної авіації в 1976 році. Попри те, що з училища випускався тільки техперсонал, студенти його значилися як курсанти (тобто зараховувалося як служба).

У 1993 році випустився з міжнародного Слов'янського інституту управління бізнесу і права.

Через 11 років отримав диплом в Східноукраїнському державному університеті ім. В. Даля (спеціальність "Хімічна розробка пального і вуглецевих матеріалів").

Кар'єра і бізнес

З 1978 по 1984 роки перебував на різних посадах на підприємствах з перероблювання нафти.

Потім працював на Лисичанському НПЗ (ВАТ "Лисичанськнафтооргсинтез" або "ЛиНОС"). До 2003 року пройшов промисловий шлях від старшого оператора технічної установки по перероблюванню нафти до генерального директора компанії (на посаді з 2001 року).

З червня 2003 року перебував на посаді гендиректора ДК "Укргазвидобування". Потрапив під "кадрову чистку" після приходу на посаду керівника "НАК "Нафтогаз України" Олексія Івченка в березні 2005 року.

Крім того, у 2004 році був співзасновником ТОВ "Фірма "Клим" (систематичне обслуговування об'єктів). Розмір внеску до статутного капіталу – 120 тис. грн. Частка капіталу – приблизно 3,5 % (співвласник з 2008 року).

У серпні 2006 став виконувачем обов'язків голови правління ВАТ "Укртранснафта". На посаді перебував місяць.

Пішов з "Укртранснафти" у зв'язку з призначенням на посаду гендиректора ДК "Укргазвидобування" після формування кабінету міністрів Віктора Януковича і призначення Юрія Бойка керівником Міністерства палива та енергетики. Гендиректором ДК "Укргазвидобування" був до 28 лютого 2007 року.

З 1 березня 2007 року обіймав посаду керівника "НАК "Нафтогаз України". Звільнився 24 грудня того ж року.

З 2 березня 2010 знову опинився на посаді керівника НАК "Нафтогаз України".

21 березня 2014 року був затриманий правоохоронними органами.

У жовтні 2014 року став нардепом України VIII скликання від партії "Опозиційний блок" по виборчому округу №106 (Луганська область). За сумісництвом стає головою підкомітету з питань відпочинку та оздоровлення дітей Комітету ВР України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму.

Компромат і чутки

Як встановлено слідчими органами, має відношення до "вишок" Бойка, куплених за вдвічі завищеною вартістю (за 400 млн доларів за кожну), але його роль у цьому поки не підтверджена.

24 червня 2011 року за підсумками конкурсу ПАТ "НАК" Нафтогаз України" (в той час керівником був Бакулін, який перебував у сфері впливу Ю. Бойко як міністра палива та енергетики), досяг домовленостей з ТОВ "Європейська інвестиційна фінансова група" на послуги по зберіганню продукції нафтоперероблення вартістю 15 млн грн. Вигодонабувачами ТОВ "Європейська інвестиційна фінансова група" були офшорні компанії, зареєстровані в Панамі.

Згідно з конкурсною документацією, послуги зі зберігання пального повинні надаватися до кінця 2011 року як мінімум 15 нафтобазами по Україні. Отже, Бакулін, бувши держслужбовцем, разом з Бойко мав відношення до сприяння в роботі деяких офшорних компаній, у тому числі - ТОВ "Європейська інвестиційна фінансова група". Дана компанія незабаром розірвала зв'язок з бізнес-структурами Бакуліна і вступила з ними в судову тяганину.

Згідно з даними ЄДРПОУ, з депутатом Бакуліним має зв'язок панамська офшорна компанія SMART ELEGANCE, SA. Дана ж офшорна компанія виступає в Україні як бенефіціарний власник, що заснував ще дві компанії: у 2009 році – ТОВ "Інтертрейд груп", а у 2010 – ТОВ "Грос Грейн". Керівником останньої у 2010-2016 роках була Ліна Русанова Рувимівна, асистентка народного депутата Євгена Бакуліна.

Національне агентство з питань недопущення корупції 15 квітня 2019 року запросило Бакуліна для роз'яснень. Не з'явившись в агентство, останній направив до суду протокол про адміністративне правопорушення позафракційного нардепа Євгена Бакуліна. Він з першого дня депутатської діяльності та станом на день складання протоколу порушує обмеження, які були встановлені частиною першою ст. 78 КУ, п. 2 частини першої ст. 25 ЗУ "Про запобігання корупції", п. 6 частини першої ст. 3 ЗУ "Про статус народного депутата України". Бакулін входить до складу наглядової ради компанії, яка має за мету отримати дохід ПАТ Укртатнафта, що є адміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією, провина за яке передбачена 2-ю частиною ст. 172-4 КУпАП.

Арешт

21 березня 2014 року затриманий у своєму кабінеті. Завдана ним шкода державі загалом оцінюється приблизно в 4 мільярди доларів. Через місяць Печерський суд відпустив Бакуліна під заставу розміром 10 млн грн. При всьому цьому розслідування відносно нього не закрито.

11 вересня 2014 року Генеральна прокуратура закрила групове розслідування кримінальної справи стосовно Бакуліна, його помічників Франчука і Юр'єва. Але через тиждень постанову про закриття кримінального провадження було скасовано, і кримінальну справу – знову відкрито.

27 листопада 2014 року Бакулін став народним депутатом парламенту від партії "Опозиційний блок" по виборчому округу №106, що позбавило його від майбутнього кримінального переслідування.

16 лютого 2018 року генеральний прокурор Юрій Луценко подав у Верховну Раду подання про затримання і притягнення до кримінального покарання нардепа Євгена Бакуліна. Як сказав генпрокурор, Янукович наказав Арбузову створити схему привласнення грошей ПАТ "Нафтогаз України" на закупівлі бурових установок, а також виведення грошей на підконтрольні рахунки та їх розподіл між усіма учасниками злочинної групи.

Також Луценко відзначив, що свідок дав показання, як розподілялися поцуплені гроші. $95 млн були переведені на рахунки фірм Януковича та Арбузова, $25 млн доларів — на рахунки підконтрольних фірм дочки Бакуліна. Ще $15 млн були відправлені на рахунки латвійської компанії Мельника. Заступнику директора ПАТ "Нафтогаз України" передано готівкою $2 млн.

Бакуліна звинувачували у привласненні грошей ПАТ "НАК" "Нафтогаз України" у сумі близько 450 млн грн, у замаху на заволодіння грошима "Нафтогазу" в розмірі 5 млрд грн. Крім того, був звинувачений у привласненні власності та грошей "Чорноморнафтогазу" в сумі $404 млн під час закупівлі "вишок" з нафтовидобутку.

15 березня 2018 року парламент, на вимогу Генеральної прокуратури, погодився на залучення до кримінального покарання, затримання й арешт народного депутата Бакуліна. Обвинувачений же на той момент вже довгий час перебував за кордоном України. У квітні 2018 Бакуліна, з-за неявки для давання свідчень у Генеральну прокуратуру, оголосили у всеукраїнський розшук, з того часу в Україну він так і не повернувся.

У квітні 2019 року Федеральний трибунал Швейцарії дозволив передачу Україною банківських документів. А також дав дозвіл на продовження заморозки коштів, які заборгували швейцарським банкам діти Бакуліна та компанія, що знаходиться під їх контролем на Британських Віргінських островах. У травні це рішення підтримав Федеральний трибунал.

Фотографії

Відео

Посилання

Сторінка на Фейсбук