Біографія

Ганна Володимирівна Буяджи (дів. Онищенко) родом з Києва. Відома як міністр Кабінету Міністрів України з 2014 по 2016 роки при другому уряді Арсенія Яценюка.

Сім'я

Складається в шлюбі (чоловік Буяджи Сергій Анатолійович), є дві дочки.

Освіта

У 2007 році отримала вищу освіту з кваліфікацією магістра в Київському державному університеті ім. Т. Шевченка (спеціальність — «Правознавство»).

У 2010 році, захистивши дисертацію на тему: «Довірчі відносини з закордонним елементом», отримала звання кандидата правових наук.

У 2017 з червоним дипломом закінчила Національну академію муніципального управління при Президентові України (спеціальність — «Управління суспільним розвитком»), отримала кваліфікацію магістра муніципального управління.

У жовтні 2018 року захистила дисертацію на тему «Довірча власність і трастоподібні конструкції: розробка міждержавних еталонів у цивільне право України» і отримала науковий ступінь доктора правових наук.

Кар'єра і бізнес

З травня 2004 року працювала консультантом, а через пів року була вже юридичним консультантом в Київській філії ТОВ «Правова фірма „А-Лекс“».

З жовтня 2006 року значилася юридичним консультантом в Департаменті міжрегіонального бізнесу та законодавчого забезпечення Консульства ПриватБанку в Києві. Пробула на посаді п'ять місяців.

Через місяць після звільнення влаштовується юристом в ЗАТ «Столична правова група», де перебуває на посаді по серпень 2009 року.

У тому ж місяці стає керівником відділу корпоративного управління ТОВ «Адвокатська компанія „МЛГруп“».

Політична діяльність

Під час виборів у парламент 2012 року представляла партію «Батьківщина» як списочник під номером 151, бувши при цьому безпартійною.

У 2013 році була посередником Арсенія Яценюка в суді у справі, пов'язаній з подіями 18 травня в столиці. Справа закінчилася не на користь Арсенія Яценюка, а трибунал зажадав від прем'єр-міністра спростувати дані про те, що провокатором нібито був секретар РНБО Андрій Клюєв.

В кінці 2013 року займала крісло провідного юридичного консультанта претензійно-позовного відділу Департаменту правового забезпечення ВАТ «Укрнафта». На посаді перебувала пів року.

У березні 2014 року стає заступником міністра Мін'юсту України Павла Петренко і за сумісництвом керівником апарату. На посту була два місяці.

28 березня 2014 року була на третьому Всеукраїнському весняному форумі Асоціації адвокатів України з цивільного права та процесу «Київська весна» зі звітом про реформу Мін'юсту України та головні напрямки його перетворення. У власній промові закликала адвокатське суспільство до взаємодії. В рамках Мін'юсту було намічено формування робочої групи для захисту інтересів країни в міждержавних судових органах.

21 травня указом глави уряду Арсенія Яценюка призначена головою Держреєстраційної служби України.

У вересні була під 58-им номером у виборчому переліку партії «Народний фронт», але зняла свою кандидатуру до голосування.

З грудня 2014 року значилася міністром Кабміну України.

За деякий час до власного призначення, під час інтерв'ю РБК-Україна, майбутній міністр розповіла про експериментальні проекти Кабінету міністрів. Крім того, держслужбовець повідомила, що знаходиться на етапі перевірки в рамках люстрації.

14 квітня 2016 року 2-й уряд Яценюка пішов у відставку, а Ганна Буяджи була позбавлена поста міністра Кабміну України. У новому уряді України на чолі із Гройсманом її послідовником став Олександр Саєнко.

Наукова діяльність

Опублікувала багато статей з цивільного та інтернаціонального приватного права. Є співавтором монографій «Довірчі відносини з закордонним елементом» і «Траст: історія, сьогодення, перспективи». Брала участь у написанні книги «Банківські гарантії».

Викладацька діяльність

Після відставки 2-го уряду Яценюка є доцентом кафедри цивільного права юридичного факультету Київського державного університету ім. Тараса Шевченка.

Літературна творчість

Буяджи написала три дитячі віршовані книги: «Маленький Мук», «Новорічні пригоди Морозенко», «Микитась Боровичок».

Досягнення

В липні 2014 року була нагороджена третім рангом держслужбовця.

Компромат і чутки

Після призначення у Кабміні України виставила на загальний огляд свою податкову звітність за 2013 рік. Перебуваючи на керівних постах у ТОВ «Адвокатська компанія „МЛГруп“» та ВАТ «Укрнафта», заробила всього 35099 грн. А це 2925 грн щомісяця (приблизно $365 за тодішнім курсом). Варто відзначити, що на Буяджи записана квартира в столиці вартістю 978944 грн.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційний сайт

Сторінка у Facebook