Біографія

Віктор Вікторович Шафранський родом зі смт Народичі Житомирської області. Відомий посадою в.о. міністра охорони здоров'я України з квітня по серпень 2016 року.

Віктор Шафранський вільно розмовляє російською, українською, англійською мовами.

Нагороди

У 2011 році був відзначений Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого III ступеня.

Сім'я

Одружений, є син.

Освіта

У 1991 році отримав диплом в Тернопільському державному медінституті (спеціальність — «лікувальна справа»). Через вісім років отримує звання кандидата медичних наук.

У 2001 році закінчує магістратуру в Президентському університеті Академії управління персоналом (спеціальність – «економіка та управління бізнесом»).

У 2011 році стає доцентом кафедри хірургічних хвороб. Через сім років отримує докторський ступінь медичних наук.

Кар'єра і бізнес

Після випуску з медвишу, з 1991 по 2000 рік, Віктор Шафранський працює за фахом. Спершу працював у Житомирі лікарем-хірургом Житомирської райлікарні. Потім до 1997 року – судинним хірургом обласної лікарні імені А. Ф. Гербачевського. З 1997 по 1998 рік – заступником головного лікаря Житомирського обласного ЛПЦ «Здоров'я».

У 2000 році починає бізнес в медичній сфері. Протягом наступних чотирьох років перебуває на посадах регіонального науково-медичного представника, заступника регіонального менеджера-координатора, тренінг-менеджера, начальника відділу госпітальних медичних представників, заступника директора Представництва біофармацевтичної компанії Pfizer H. C. P. Corporation в Україні.

У 2004-2012 роки працює директором Представництва біофармацевтичної групи IPSEN Pharma в Україні.

З 2012 року обіймає посаду директора Представництва фармацевтичної корпорації Novartis Pharma Services AG в Україні. На посаді перебуває два роки.

У 2015 році Віктор Шафранський починає політичну діяльність. З травня 2015 року перебуває на посаді заступника міністра охорони здоров'я України. Через місяць очолив Тендерний комітет Міністерства охорони здоров'я України.

У квітні 2016 року Шафранського призначають в.о. міністра охорони здоров'я України. У серпні складає повноваження за власним бажанням. За тримісячне перебування на посаді в.о. міністра Віктор Шафранський консолідував медичну громадськість. Разом з досвідченими медиками, вченими, іноземними експертами, депутатами розробив нову концепцію побудови національної моделі охорони здоров'я України. Концепція була затверджена на засіданні колегії та вченої ради міністерства охорони здоров'я.

З вересня 2016 по березень 2018 року обіймає посаду доцента.

З квітня 2018 працює в кріслі професора НМУ ім. Богомольця.

Компромат і чутки

Бізнес заступника міністра МОЗ

Бувши заступником міністра охорони здоров'я, Шафранський значився одним з акціонерів ТОВ “Калина медична виробнича компанія”, яка займається виробництвом медичного інвентарю (пластирі, шприци, бахіли, одяг тощо) в Києві.

Як пояснив прес-центр Міністерства охорони здоров'я, «Шафранський виконує вимоги ЗУ “Про запобігання корупції”, в тому числі щодо передачі належних йому корпоративних прав в управління та вживає заходів щодо недопущення виникнення реального або потенційного конфлікту інтересів».

Нагадаємо, що дохід чиновника за 2014 рік становив 6 млн 726 тис. 653 грн. Це заробітна плата Шафранського на посаді директора Представництва фармацевтичної корпорації Novartis Pharma Services AG в Україні, де він пропрацював до серпня 2014 року.

Бувши вже у статусі в.о. міністра охорони здоров'я, Віктор Шафранський продовжував бути співвласником ТОВ “Калина медична виробнича компанія”. Цікаво те, що в.о. міністра вклав у капітал фірми 80000 грн. Тоді як в декларації за 2015 рік вказано "розмір внесків до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації" 349000 грн (з них 149000 грн внесені у звітному році).

Звільнення з посади в.о. міністра

Віктор Шафранський за власним бажанням залишив посаду в.о. міністра охорони здоров'я 1 серпня 2016 року. І буквально за три дні до цього в комісії Національної політики лікарських засобів прибуло поповнення – 9 лобістів, що представляють фармацевтичні компанії, пов'язані безпосередньо з Шафранським.

Завдання комісії – розробка методів оцінювання якості лікарських препаратів. Разом з тим не без участі комісії відбувається і держрегулювання цін на медикаменти.

Олександра Устінова, яка є представником Центру протидії корупції, зазначила, що серед членів комісії немає осіб, які представляють медичні спільноти та пацієнтські організації. Тобто тих, хто приймає і призначає медикаменти. А, отже, нацполітика буде формуватися без них.

Наказ МОЗ №766 від 26.07.2016

Цікаво те, що до складу комісії, затвердженої Шафранським перед звільненням, потрапив Петро Багрій – президент Асоціації "Виробники ліків України" (АВЛУ). Компанії, що мають відношення до Багрія, вже не перший рік вигравали тендери на закупівлю медикаментів.

Декларація

У 2015 році Віктор Вікторович Шафранський задекларував 281491 грн, з них 81491 грн – заробітна плата. 200000 грн зазначені в декларації як поворотна фінансова допомога. Члени сім'ї Шафранського задекларували 1469263 грн (22763 грн – заробітна плата, 750000 грн – дивіденди, 690500 грн – поворотна фінансова допомога).

Крім того, у 2015 році Шафранський вніс у статутний капітал організації(-ій) 349000 грн. З боку дружини та сина було вкладено 573600 грн.

На банківських рахунках Шафранського лежать 6640795 грн, при цьому 5759778 грн з цієї суми були покладені у звітному році. На рахунках членів сім'ї Шафранського зберігаються 949259 грн (у звітному році внесків не було).

Серед нерухомості на Віктора Шафранського записані три квартири в столиці (метраж не вказано). На дружину й сина, своєю чергою, записані: квартира в Києві (95 м²), земельна ділянка (3443 м²) та приватний будинок (81,2 м²) в Тернопільській обл.

Фотографії

Відео

Посилання

E-mail