Біографія

Ігор Палиця: скріншот з Facebook

Ігор Петрович Палиця народився 10 грудня 1972 року в Луцьку (Волинська область).

Знак Зодіаку: Стрілець

Народився в рік Водяного щура

Розмовляє російською, українською, англійською

Віросповідання: православний

Хобі: футбол, гірські лижі, фітнес.

За допомогою яких саме корупційних схем Ігор Палиця став мільйонером? В роботі на якого саме одіозного олігарха його звинувачують і чому губернатор двох українських областей проміняв Україну на Швейцарію? - Відповіді на ці та багато інших питань - в цій статті.

Сім'я

Ігор Палиця: скріншот з Facebook

Колишній губернатор Одеської області і один з найбільш багатих людей України перебуває у шлюбі. Дружина - Оксана Палиця. Має дорослого сина Захара.

Освіта

Ігор Палиця: скріншот з Facebook

Ігор Палиця має вищу освіту. У 1994 році закінчив Волинський державний університет імені Лесі Українки. Випускник факультету історії та права.

Кар'єра і бізнес

Ігор Палиця: скріншот з Facebook

Згідно з офіційною легендою, бізнесом у сфері нафтопереробки Палиця почав займатися ще на початку 90-х, будучи на третьому курсі університету. Ігор Петрович створює спільне україно-латвійське підприємство по переробці нафтопродуктів. До 1997 року молодий бізнесмен стає мільйонером і виходить на високий рівень.

У цей період його пов'язують з британським промисловцем Михайлом Уотфордом, який допомагає українцеві продавати продукцію на зарубіжні ринки, зокрема, вийти на ринок Росії. Приблизно тоді ж Палиця стає комерційним директором Надвірнянського нафтопереробного заводу, який контролювався групою Приват Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Після Ігорю Петровичу передають в управління компанію Нафтохімік Прикарпаття, в якій, згідно з думкою деяких експертів, він став успішним управлінцем.

У 2003 році про Палицю дізналася вся бізнес-спільнота України. Так, він стає главою найбільшої української нафтопереробний компанії - Укрнафта.

Успішно працює в компанії наступні десять років і згідно інсайдером, заводить другий будинок в Швейцарії, в якій на постійній основі проживає його передбачуваний шеф Ігор Коломойський.

У 2011 році Палиця набуває футбольний клуб Волинь, на матчі якого він ходив ще дитиною. Однак, футболісти клубу відзначали, що при новому власники їх життя і кар'єри в футболі не особливо покращилися, так як Ігор Петрович відмовлявся фінансувати клуб на належному рівні.

У 2012 році політик знову розширює сферу діяльності і покупає великий готель на одному з фешенебельних гірськолижних курортів Австрії.

Журналісти відзначали, що пізніше актив був проданий іншому українському мільйонерові - Віктору Бабущаку, з яким Палиця знаком ще по Укрнафті, що дало багатьом привід засумнівається в прозорості даної угоди.

Відзначимо, що Ігоря Палицю називають одним з неофіційних власників найбільшого гірськолижного курорту України - Буковеля.

Політичну кар'єру Палиця починає ще в 2006 році. Примітно, що тоді глава нафтової компанії намагався потрапити в парламент за списком Селянської партії. Потрапити до Верховної Ради  Ігорю Петровичу вдалося лише в 2007 році від блоку Наша Україна - Народна Самооборона. До 2012 року обіймає посаду секретаря комітету з питань економічної політики.

У 2012 році стає народним депутатом парламенту сьомого скликання, вигравши вибори по рідному мажоритарному округу №22 у Волинській області. Протягом усієї каденції працював в Комітеті з питань економічної політики.

Вся Україна дізнається про Ігоря Палицю лише 6 травня 2014 року, коли указом тодішнього виконувача обов'язків президента Олександра Турчинова він призначає губернатором Одеської області. Депутат, бізнесмен, і ймовірний ставленик Коломойського, повинен був стабілізувати ситуацію в Одесі, яка перебувала в шоці і жалобі, після подій 2 травня.

На посаді губернатора Палиця досягає відносного успіху. Йому вдається не допускати нових зіткнень і кровопролиття в Одесі і утримати регіон під контролем України.

Восени 2014 році стає членом парламенту восьмого скликання від Блоку Петра Порошенка. Однак відмовляється від роботи законодавця, вибравши продовжувати виконувати обов'язки одеського губернатора.

Йде у відставку з посади 30 травня 2015 року, після того, як п'ятий президент Порошенко призначає на посаду одеського губернатора колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі.

У відставці Палиця концентрує на справах бізнесу і управлінні партією Українське об'єднання патріотів.

Восени 2015 року повертається у владу вигравши місцеві вибори в рідній Волинській області і стає головою обласної ради нині розпущеної партії Кріп. Тоді ж стає головою Волинської обласної адміністрації.

Влітку 2019 року виграє вибори на мажоритарному окрузі №22 у Луцьку. Стає народним депутатом України дев'ятого скликання і секретарем комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Відповідно до неофіційної інформації, Ігор Палиця є одним з найбільш багатих людей України. Наприклад в своїй податковій декларації за 2016 рік він вказував 1 687 000 грн. на рахунку в ПриватБанку, а також 7 500 000 грн. і 750 тис. доларів готівкою. Відзначимо, що за версією ділового видання Форбс, його статки складають не менше 43 мільйонів доларів.

В останній на даний момент податковій декларації, доступній в мережі для ознайомлення, Ігор Петрович вказував право власності на авто Lexus LX570і Mercedes-Benz S600. Також у нього було троє швейцарських колекційних годинників: Rolex Oyster Perpetual, Audemars Piguet Tourbillon Chronographe і Audemars Piguet Automatic.

Нардеп заявляв, що жив в Києві на двох арендованих квартирах, володів трьома гаражами і одним офісом в столиці.

За роки кар'єри в бізнесі та політики удостоюється безлічі нагород. Зокрема, стає заслуженим економістом України і кавалером ордена За заслуги третього ступеня і лауреатом премії імені Євгена Чикаленка.

Компромат і чутки

Ігор Палиця: скріншот з Facebook

Загальновизнаною є думка, Ігор Палиця є одним з основних бізнес-партнерів і політичних союзників скандального українського олігарха Ігоря Коломойського. Багато хто впевнений, що роботу на мільярдера Палиця продовжує і зараз, будучи народним депутатом-мажоритарником.

Крім дивних зв'язків з Коломойським, Палицю пов'язували зі львівським кримінальним авторитетом Вовою Мордой. Згідно з даними журналістських розслідувань, разом підприємці займалися відмиванням та легалізацією грошей через окремі політичні партії, зокрема - Свободу Олега Тягнибока. Є дані, що авторитет на прізвисько Вова Морда навіть фінансував виборчу компанію третього президента Ющенка, якого пізніше і нібито невдало намагався шантажувати, за що Віктор Андрійович і наказав його посадити.

Палицю відкрито звинувачують в організації в 2005 році афери по скупці Укрнафтою, контрольованою Приватом і Палицею, афери по скупці за державні кошти мережі з майже сімдесяти АЗС, що допомогло організатором схеми заробити мільйони незаконних доларів.

Також Палицю звинувачують в незаконному захопленні пакета акцій підприємства Нафтохімік Прікорпаття, у чому йому нібито допомагали тодішні впливові українські чиновники. Крім того, згідно з численними джерелами, Палиця, будучи губернатором Волині, займався кришуванням нелегального видобутку бурштину, що нібито приносило йому мільйони доларів в рік.

Ігор Палиця замішаний в деяких важливих внутрішньополітичних подіях України кінця 2000-початку 2010-х, зокрема саме він був членом Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів у 2008-2009 роках, яка так і не змогла знайти корупційну складову в тодішніх торговельних відносинах між РФ і Україною. Крім того, в 2010 році він голосує за харківські угоди 2010 року між президентами Медведєвим і Януковичем, за результатами яких Україна частково відмовлялася від власного суверенітету.

Крім того, Палиця голосував за скандальний мовний закон часів Януковича. Однак сам політик заперечував цей факт і стверджував, що на момент голосування і зовсім не знаходився в Україні.

На посаді одеського губернатора Палиця запам'ятався публічною ворожнечею з одіозним Сергієм Ківаловим - колишній главою ЦВК, якого звинувачують в організації масових фальсифікацій другого туру президентських виборів 2004 року, корупції і сепаратизмі. Зокрема, Палиця закликав Генеральну прокуратуру вивчити на предмет державної зради статтю Ківалова на предмет необхідності розробки власної одеської конституції.

У тому ж 2015 році Ігор Палиця потрапив в новий корупційний скандал, так як залі Верховної Ради камери в журналісти зафіксували кадри листування депутата з одіозним Віталієм Хомутинником ,. Так, політики обговорювали корупційну діяльність вищих чиновників Державної фіскальної служби Анатолія Макаренка і Олександра Мухіна.

У піку конфлікту Ігоря Коломойського і Петра Порошенка, складнощі виникли і у Палиці - ймовірного партнера олігарха. Так, в 2018 році в одному з судів Києва обязаз НАБУ почали перевірку фактів щодо можливого скоєння кримінальних злочинів тодішнім головою Волинської обласної ради Ігорем Палицею. Згідно з даними слідства, губернатор регулярно був відсутній на робочому місці і постійно проживав за кордоном, а саме - в Швейцарії.

В кінці 2019 року Палицю звинуватили в нехтуванні обов'язками народного депутата. Так, за осінь того року він був присутній лише на 9% від загальної кількості пленарних засідань парламенту.

У квітні 2020 року багато ЗМІ публікували новони про те, що в січні Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов і Захар Палиця (син Ігоря Палиці) купили два нафтопереробних комплексу: ВАТ Нафтохімік Прикарпаття і ВАТ НПК-Галичина.

Будучи нардепом Верховної Ради дев'ятого скликання Палиця відзначився критичними зауваженнями на адресу уряду Дениса Шмигаля, назвавши його Кабінет недалекоглядним і не професійним.

Фотографії

Ігор Палиця: скріншот з Facebook

Ігор Палиця: скріншот з Facebook

Ігор Палиця: скріншот з Facebook

Відео

Посилання

Сторінка політика в соціальній мережі Facebook.