Тетяна Дмитрівна Бахтеєва – український лікар, екс-народний депутат України від партії "Опозиційний блок". Читайте її повне досьє в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження - 27 листопада 1953 року

Вік - 66 років

Місце народження - Донецьк, Україна

Національність - українка

Знак зодіаку - Скорпіон

Сім'я

Тетяна Дмитрівна розлучена. Має доньку 1975 року народження, її звуть Ірина Валітова.

Освіта

Середню освіту отримала в рідному місті. Потім вступила Донецький державний медичний інститут імені Максима Горького.

У 2002-му році закінчила Донецький державний університет економіки і торгівлі імені М.Туган-Барановського за спеціальністю економіст.

Має звання кандидата медичних наук, а також лікаря вищої категорії.

Кар'єра і бізнес

З 1977 року працювала лікарем-терапевтом, а потім зайняла посаду фізіотерапевта в лікарні номер 2 станції Ясинувата Донецької залізниці.

З 1980 року Бахтєєва обіймала посаду лікаря-терапевта, а також заступника головного лікаря в галузі трудової експертизи в Донецькій лікарні номер три. На цій посаді пропрацювала до 1991 року.

Потім очолила Донецьку обласну радіологічну медико-соціальну експертну комісію, яка займалася оглядом ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Посаду займала протягом трьох років.

У 1994 році Тетяна Дмитрівна очолила Донецький обласний лікувальний центр, який обслуговує особи, які постраждали при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У 1997 році Бахтєєва отримала посаду головного лікаря в Донецькому обласному клінічному територіальному об'єднанні.

У 2002 році взяла участь в парламентських виборах від "Партії регіонів". Після успішного проходження до Верховної Ради очолила комітет, що займається питаннями охорони здоров'я.

Бахтєєва була депутатом четвертого, п'ятого і шостого скликань.

У 2012 році лікар знову пройшла в парламент від "Партії регіонів" і знову возглявіла комітет з питань охорони здоров'я.

У 2014 році депутат віддала свій голос за скандальні "диктаторські" закони Віктора Януковича, які були покликані істотно обмежити права українців, а також свободу слова.
 
Після Революції Гідності Бахтєєва знову пішла на парламентські вибори, в цей раз від партії "Опозиційний блок". І знову успішно пройшла до Верховної Ради.

У 2019 Бахтєєва брала участь у виборах до ВР в 2019 році. Однак в підсумку "Опозиційний блок" не зміг подолати прохідний бар'єр у 5%.

Суспільна діяльність

Бахтєєва обіймала посаду заступника голови опікунської ради
у благодійній організації "Дитяча лікарня майбутнього". Цей проект був ініційований екс-президентом України Віктором Ющенком.

Також Тетяна Дмитрівна є засновником благодійного фонду Гуманність.

Компромат і чутки

У 2016 році Генпрокуратура опублікувала список абітурієнтів, які отримали місця в вузах незаконним шляхом. Вся справа в тому, що, за даними відомства, починаючи з 2008 року Центр оцінювання якості освіти завищив близько 2000 результатів тестірованія. За інформацією журналістів, серед них значиться і внучка Тетяни Бахтєєвої.

У 2012 році журналіст Влад Содель опублікував на своїй сторінці в Фейсбук фото Бахтєєвої, на її руці був годинник вартістю 100 тисяч доларів.

Після того, як в 2010 році "донецькі" здобули перемогу на виборах, комітет Верховної Ради, що займається питаннями охорони здоров'я, який протягом багатьох років очолювала Бахтєєва, стали називати "тіньовим МОЗ" – причому більш могутнім, ніж офіційний.
  
В результаті Тетяна Дмитрівна зайнялася питаннями тендерних закупівель, при цьому взявши під своє крило приблизно 20 компаній. Так, обсяг виграних Бахтєєвої тендерів тільки в 2011 році склав 1,5 мільярда гривень. Як повідомляють ЗМІ, прибуток фірм становила 35-50% від суми тендеру.

Цікаво, що у Верховній Раду у Бахтєєвої був власний ворог – Раїса Богатирьова, яка в 2012 році очолила Міністерство охорони здоров'я. Після цього призначення почалася так звана війна двох МОЗ, "тіньового" і офіційного, яка принесла Україні чимало проблем.

Так, наприклад, Бахтєєва "наїхала" на компанію сина Раїси Богатирьової "Біолік". Також конкурентки створювали перешкоди для продажу і використання в країні препаратів, які виробляли конкуренти. У підсумку це призвело до того, що в Україні почалися проблеми з ліками.

Взимку 2019 року перший заступник голови парламентського комітету, що займається питаннями охорони здоров'я, Оксана Корчинська заявила, що після призначення на пост міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заблокувала всі корупційні схеми закупівель медикаментів за державний рахунок, "перекривши кисень" основному бізнесу Бахтєєвої.

"Трамадольний скандал"

У 2006 році стався скандал, пов'язаний з препаратом під назвою "Трамадол". Тоді Бахтєєва заявила, що він не є особливо небезпечним наркотичним медикаментом (хоча насправді це не так). В принципі почути від чиновниці подібні заяви було дивно, тому що вона володіла значною частиною акцій заводу "Стирол", на якому і виготовляється цей препарат.

Це, мабуть, єдиний випадок, коли Бахтєєва і її конкурентка Богатирьова об'єднали свої сили заради спільної мети. Жінки влаштували цілу кампанію проти МВС, яке зажадало заборонити трамадол і включити його в список наркотиків.

Тоді Богатирьова заявила, що безпечним, сертифікованим і поширюваним відповідно до закону є тільки трамадол, вироблений заводом "Біолік" (яким володіє її син Олександр Богатирьов).

Взимку 2014 року Бахтєєва віддала свій голос за так звані "диктаторські закони" Януковича, які були покликані обмежити свободу слова і права громадян країни.

У лютому 2014 року, коли перемога учасників Євромайдану стала очевидною, члени "Партії регіонів" і поплічники Віктора Януковича покинули столицю. У їх числі були і Тетяна Бахтєєва.

Більш того, надалі, в процесі створення квазіреспублікі "ДНР" Бахтєєва не раз була помічена на барикадах у захопленої Донецької ОДА, де вона публічно заявила про підтримку "ополченців".

З чуток, Тетяна Бахтєєва – сестра Ріната Ахметова. Однак ці чутки, які не є дійсністю.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Тетяна Дмитрівна володіє двома квартирами – в Києві та Донецьку. Їх площа становить 141 і 146 квадратних метрів відповідно.

Політик має велику колекцію ювелірних прикрас і шуб.

За рік екс-депутат заробила 2,4 мільйона гривень. Готівкою вона зберігає – 391 тисячу гривень, 108 тисяч доларів, 53 тисяч доларів. На банківських рахунках – 297 тисячу гривень.

Особистого автомобіля, згідно з декларацією, у Тетяни Дмитрівною немає.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Тетяни Бахтєєвої в соціальній мережі Фейсбук