Незважаючи на те, що уряд змінюється, злочинні схеми продовжують функціонувати. Давайте згадаємо, як екс-міністру АПК України вдавалося керувати колосальними фінансовими потоками, спрямовуючи їх до власної кишені та свого покровителя.

Біографія

Дата народження: 2 cічня 1977 року.

Знак Зодіаку: Козоріг. За східним гороскопом: рік Вогняної Змії.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 43 роки.

Деякі ЗМІ вже встигли охрестити Олексія Павленка «трунарем» АПК України. Веб-ресурс викриває міністра у масштабних аферах під заступництвом народного депутата Івана Мірошниченка.

Однак його корупційна діяльність мала місце ще, коли він працював у компанії «Фокстрот». І коли Олексій Михайлович потрапив до українського парламенту, то замість ефективного менеджментства показав відмінне вміння прокручувати мільйонні афери.

Як повідомляють відкриті джерела, махінації керівників ДПЗКУ під прикриттям тепер уже екс-міністра АПК і його впливового покровителя Івана Мірошниченко завдали величезних фінансових збитків державі.

Олексій Павленко: біографія і досьє, компромат, скріншот із Твіттер

Сім'я

Дитинство та юність пройшли в Умані (Черкаська область). Тут він народився і виріс.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Олена Ігорівна. Діти: дочка Ірина, син Ігор. Подробиці особистого життя у відкритих джерелах відсутні.

Освіта

1998 р. - отримав диплом про закінчення економічного факультету НаУКМА.

1999 р. - фахівець із фінансового менеджменту в Міжнародній бізнес-школі.

2000 р. - отримав ступінь магістра із менеджменту зовнішньоекономічної діяльності.

2001 р. - MBA школи бізнесу Університету Нінроде, Нідерланди, магістр бізнес-адміністрування.

Кар'єра і бізнес

2001 р. - свою трудову діяльність розпочав із надання послуг із аудиту та бізнес-консалтингу. Працював над розвитком бізнесу в KPMG буквально рік.

2002 р. - консультант ради директорів ABN AMRO, Нідерланди. Потім зайняв іншу керівну посаду в нідерландській компанії DSG. Займався бізнес-питаннями реструктуризації й розвитку.

2004 р. - гендиректор групи компаній «Райз» в Україні. Напрямок його діяльності - стратегічне планування і Фінконтролю.

2006-2009 рр. - виконавчий директор «Фокстрот. Техніка для дому». Олексій Михайлович обійняв цю посаду у 29-річному віці. І успішно керував 12 тис. співробітниками, відповідав за управлінську та інвестиційну діяльність.

Під його опікою перебували триста тридцять два магазини. Однак, незважаючи на зовнішню ефективність роботи, генерального директора викрили у шахрайстві. Про те, що він досить багато вкрав, повідомляє видання Антикор.

У корупційних схемах був задіяний і Володимир Шульмейстер, який був відповідальний за грошові капітали. Обороти мережі магазинів побутової техніки обчислювалися мільярдами.

Олексій Павленко: біографія і досьє, компромат, скріншот із Твіттер

Доходи від сірого імпорту переводилися у готівку через тіньову страхову компанію. ЗМІ не виключають можливість того, що саме через корупційні дії Олексію Павленко довелося через 3 роки роботи піти із «Фокстроту» разом із аферистом-компаньйоном.

2010-2011 рр. - ніде не працював.

З 2011 року - член НС різних декількох різних товариств з обмеженою відповідальністю.

З 2014 року - міністр АПК України, «Об'єднання «Самопоміч».

З 2015 року - член НС Нацуніверситету біоресурсів і природокористування.

З 2016 року - за наміром «Об'єднання «Самопоміч» подав у відставку. Політична партія заявила про таке рішення 22-го числа. Олексій Михайлович наслідував намір партії 29-го січня.

Однак через кілька днів міністр відкликав свою заяву. Голова політсили повідомив, що Олексій Павленко більше не представлятиме їх політфракцію.

Із 2017 року - голова Українсько-Нідерландської ділової ради.

Компромат і чутки

Про китайські пристрасті, коли було вкрадено 7 млн. доларів, багато писали деякі ЗМІ. Справа стосувалася кредиту в розмірі 3 млрд., який був наданий Україні Китаєм у 2012 р. Розплачуватися ми повинні були кукурудзою. Необхідно транспортувати 4 млн. зерна на рік. Однак тандем Мірошниченко-Павленко-Томіленко присвоїв собі мільйони бюджетних коштів.

Олексій Павленко: біографія і досьє, компромат, скріншот із Твіттер

Мова йде про суму в розмірі понад 7 млн. доларів. Валерій Томіленко з тієї ж «Самопомочі» на прохання Олексія Павленко підписував із Noble Resources SA (підструктура впливового покровителя міністра, народного депутата Івана Володимировича Мірошниченко) контракт.

У результаті держкомпанія зазнала величезних збитків. У цей час Олексій Михайлович багато говорив про ефективність менеджменту на ввірених міністерству державних підприємств. Однак у дійсності мали місце корупція та шахрайство. Про це пишуть відкриті джерела.

Голова аграрного міністерства Олексій Павленко і в.о. голови корпорації Валерій Томенко - свої люди у системі Івана Мірошниченко. Після призначення нового уряду й приходу Олексія Михайловича до кабінету міністрів було завдано цілеспрямованої шкоди державним інтересам.

Згідно з даними Скелет-інфо, конкурси у прямих ефірах, залучення кишенькових HR-агентств, ефективним менеджментом важко назвати. Махінації керівників ДПЗКУ під прикриттям тепер уже екс-міністра АПК та за підтримки нардепа Івана Мірошниченко завдали величезного державного фінзбитку.

Щоб виконати контракт із Китаєм і транспортувати туди зерно, було складено відповідний документ. Він стосувався придбання великої партії кукурудзи. У форматі передоплати за придбання зерна повинні були надійти понад 7 мільйонів.

Шахрайство полягало у тому, що структура Івана Мірошниченко так і не направила ГПЗК належне підтвердження того, що зерно належить корпорації. У підсумку вийшло, ніби ГПЗК передала NR ці мільйони. Про це повідомляють відкриті джерела.

Згідно із декларацією екс-чиновника за 2015 рік, сума доходів декларанта склала трохи понад 100 тис. грн. А його членів сім'ї - майже 2 млн. грн. При цьому зарплата політика, інші виплати та винагороди склали 75 тис. 366 грн.

Декларанту належали на той момент земельна ділянка на 840 квадратів, житловий будинок площею 74,9 м² і квартира на 97,2 м², а також садовий будинок і гараж. Список майна, яке перебувало у власності родини екс-міністра, більш широкий.

Із нерухомості вказані житловий будинок площею 418,9 м², дві квартири площею 197,5 і 197,6 м². По три земельних наділи й гаража. Із іншого нерухомого майна - 1/4 у власності від 757,9 м².

Олексій Павленко вніс до декларації 2015 року кілька транспортних засобів, які знаходяться у власності, оренді чи на іншому праві користування його сім'ї: Hyundai i30, 2011 р.в. і Lexus LX 570, 2010 р.в. Із водних засобів: катер і гумовий човен. А також два причепи для перевезень човнів.

За незначний час керівництва агропромисловою галуззю Олексій Павленко відзначився податковим пресом. Нагадаємо, тоді пройшли масові акції протесту аграріїв проти внесення змін до Податкового законодавства.

Фермера навіть принесли під стіни Верховної Ради України труну із мертвим поросям, що виступило символом смерті бізнесу в результаті податкової реформи, коли скасували пільговий режим оподаткування аграріїв податком на додану вартість.

Ставки єдиного податку, що діяли із 1999 р., підвищилися у 1,8 рази. Передбачався також комплекс хворобливих нововведень для фермерів. Свій протест вони висловлювали блокуванням трас у різних регіонах.

112.ua докладно розповідає про те, як Олексій Павленко організовував приватизацію. Особливу увагу варто приділити роздержавленню аграрного державного підприємства «Укрспирт», яке, напевно, виявилося одним із найбільш ласих аграрних активів.

ЗМІ не виключають, що Олексій Павленко став міністром із подачі Івана Мірошниченко. Чиновник допоміг своєму впливовому покровителю, соратнику із партії «Самопоміч» купити Івану Мірошниченко ряд компаній за безцінь.

Коли «Самопоміч» заявляла про наміри, щоб міністр АПК подав у відставку, Олексій Михайлович через кілька днів дійсно так і зробив. Але потім відкликав свою заяву. Голова парламентської фракції виступив із заявою, що Олексій Павленко більше не представляє «Самопоміч» в уряді.

Олексій Павленко: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

За словами Олега Березюка, «корупція заразлива». Його заява була опублікована на сторінці фракції у соцмережі Фейсбук. Об'єднання пропонувало звільнити уряд на чолі з Арсенієм Яценюком. ЗМІ писали про те, що партія пропонувала сформувати новий склад Кабінету міністрів.

Необхідність «перезавантажити» склад кабміна виникала неодноразово. Змінюється уряд, але тільки злочинні схеми все одно продовжують мати місце. У політкулуарах ВРУ багато розмов і дискусій і нині. Однак шахрайство в українському парламенті не вичерпується.

Фотографії

Олексій Павленко: біографія і досьє, компромат, скріншот із Твіттер

Олексій Павленко: біографія і досьє, компромат, скріншот із Твіттер

Олексій Павленко: біографія і досьє, компромат, скріншот із Твіттер

Олексій Павленко: біографія і досьє, компромат, скріншот із Твіттер

Олексій Павленко: біографія і досьє, компромат, скріншот із Твіттер

Відео

Посилання

Фейсбук

Твіттер